Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масла Polytron

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масла Polytron

    Здравейте колеги!

    Някой има ли опит с тези масла? Наистина ли са толкова качествени, като в рекламите?

    Поздрави!
    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

  • #2
    До: Масла Polytron

    Колега,от една година ги ползваме и маслата и добавките.
    Спрямо добавките на Polytron съм убеден че вършат работа и то на 100%.
    Те т'ва е Баце...

    Коментар


    • #3
      До: Масла Polytron

      Някъде четох, че били предвидени за САЩ, т.е. маслата били с химичен състав различен от тези за Европа. Дали е така? И какво значение има това?
      Пълната синтетика изкарва ли наистина 50 000км?

      Поздрави!
      Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

      Коментар


      • #4
        До: Масла Polytron

        Малко развитие по темата!

        Та решихме с един колега да пробваме добавката за масло MTC. Сложихме в двигателя на неговия автомобил. Преди това отворихме капачката на маслото и загледахме разпределителния вал - въпреки че колата е карана само с качествени масла вала имаше светло кафяв цвят по гърбиците. Та сипахме добавката и днес решихме контролно пак да погледнем и се изненадахме - всичко се беше лъснало. И това за около 20км. Май наистина действат тези добавки!!!

        Ами това са мойте наблюдения дано съм бил полезен на някого!
        Поздрави!
        Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

        Коментар


        • #5
          До: Масла Polytron

          Ето тук се опитват да ни "зарибят" с нещо като рекламен тест на продуктите от тази марка: http://vid.data.bg/yn0o545m?ct=#vid
          Доколко е вярно това в действителност - само практиката може да каже.
          В раздела могат да се видят и други клипове в подобен смисъл: http://vid.data.bg/userclips.php?dst_uid=1747310.
          Както се казва - нека всеки да види и да си направи изводите сам.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            До: Масла Polytron

            Тези масла обаче нямали одобрение от ACEA. Това значи, че за наште коли май не стават.
            Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

            Коментар


            • #7
              До: Масла Polytron

              Колеги,
              Ще споделя лични впечатления за това масло, тъй като карам с него, за съжаление не много дълго време. Карам Джип Гранд Чероки с 4000 кубиков мотор - 6 цилиндъра. От напълването на двигателя с Политрон до сега съм "навъртял" 17 000 километра. Долял съм само 1 литър (!) и радпределителния вал на двигателя изглежда перфектно. Маслото все още е бистро (1) - за това причината в по-голяма степен е метановата уредба, но все пак... впечатлява. От смяната на маслото, неговото налягане в двигателя се повиши с около 0,5 атм. и още го държи на това ниво. Изводите всеки да направи за себе си, това са само фактите в моя случай. При желание, мога да покажа всичко това, което написах. Впрочем, марката открих съвсем случайно, докато се ровех из Нета.
              JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
              0898 641162

              Коментар


              • #8
                До: Масла Polytron

                Някой да знае нещо ново?
                Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                Коментар


                • #9
                  До: Масла Polytron

                  Аз съм с такова от 3500км. по препоръка на Keiin, > Гранд Чероке 4.0 и съм много доволен. Значително ми утихнаха разбитите хидрокомпенсатори на клапаните.Пробвал съм какви ли не числа и масла. Звучах като дизел....
                  Лятото ще ги сменям хидрокомпенсаторите - 12те и др. и пак Polytron ще сипвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Масла Polytron

                    Мой приятел с мерцедес Е240Д, с автоматична скоростна кутия имаше следния проблем. При рязко подаване на газ не иска да върне на 2 предавка - вообще от 10 опита я върне я не! Сипа вътре добавката за обработка на метал Polytron MTC. След изминати около 500 км този проблем изчезна и вече повече от два месеца не се е появявал. Пиша го чак сега защото исках да съм сигурен! Той твърди, че като цяло скоростната кутия е станала доста по-тиха, а предавките се превключват по-плавно. Отбелязал е и промяна в разхода. Мерцедеса е над 600 000 км.
                    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                    Коментар


                    • #11
                      До: Масла Polytron

                      Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                      Мой приятел с мерцедес Е240Д, с автоматична скоростна кутия имаше следния проблем. При рязко подаване на газ не иска да върне на 2 предавка - вообще от 10 опита я върне я не! Сипа вътре добавката за обработка на метал Polytron MTC. След изминати около 500 км този проблем изчезна и вече повече от два месеца не се е появявал. Пиша го чак сега защото исках да съм сигурен! Той твърди, че като цяло скоростната кутия е станала доста по-тиха, а предавките се превключват по-плавно. Отбелязал е и промяна в разхода. Мерцедеса е над 600 000 км.
                      Хм,хм...да идеше реч за ръчна скоростна кутия иди-дойди,ама добавка за обработка на метал да има ефект в автоматична,където всичко е основно хидравлика не го разбирам...!
                      Ще се радвам някой баш-специалист да даде мнение.
                      Лично моето мнение,е че такова животно,като добавка за автоматик няма!Ама това си е само мое мнение-нека никой не се засяга!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Масла Polytron

                        RECOMMENDED FOR
                        • Motor oils
                        • Transmission fluids
                        • Hydraulic oils
                        • Compressor oils
                        • Refrigeration oils
                        • Arbor and form oils
                        Не сьм баш специалист,но все ми се струва,че е нямала масло тая скоростна.А и това като цяло скоростната кутия е станала доста по-тиха ми звучи странно.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          До: Масла Polytron

                          Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                          Малко развитие по темата!

                          Та решихме с един колега да пробваме добавката за масло MTC. Сложихме в двигателя на неговия автомобил. Преди това отворихме капачката на маслото и загледахме разпределителния вал - въпреки че колата е карана само с качествени масла вала имаше светло кафяв цвят по гърбиците. Та сипахме добавката и днес решихме контролно пак да погледнем и се изненадахме - всичко се беше лъснало. И това за около 20км. Май наистина действат тези добавки!!!

                          Ами това са мойте наблюдения дано съм бил полезен на някого!
                          Поздрави!
                          Айде стига с тая реклама.(((((((((
                          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                          Коментар


                          • #14
                            До: Масла Polytron

                            Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                            Айде стига с тая реклама.(((((((((
                            И на мен ми звучи рекламно.
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #15
                              До: Масла Polytron

                              Не е реклама! Ако модераторите преценят, да трият темата. Искам да разбера нещо повече за маслата, защото добавките им наистина вършат работа. Случката с автоматичната скоростна кутия е истина до последната дума. Споделих го, смятайки че ще е полезно на някого, но уви..............
                              Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X