Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

    Търся вариант за рибарска кола за брат ми. Под рибарска кола се разбира кола, която прави не повече от 10% от общия пробег лек оффроуд и трябва да дърпа лодка с колесар с общо тегло 350 кг. Разглеждаме въпросния модел като възможен избор. Моля за лични впечатления относно ходовата част, цените на частите по ходовата част, склонност към корозия, пригодност за поставяне на газова. Имат ли някакви изявени слаби места? Гледам, че цените им се движат 4-5 хиляди за 94-96 година.
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    До: Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

    Специално за Рънър-а нямам наблюдения обаче с един Спейс Вагон имаше ядове и се оказа, че ако е GDI двигателя може да има проблеми с газифицирането, или направо да не стане.

    Коментар


    • #3
      До: Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

      На GDi двигателите няма, как да се сложи газова. Ако си взимаш такава кола гледай да не е GDI, че и малко хора разбират от тези двигатели.

      Коментар


      • #4
        До: Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

        Какво точно разбирате под GDI ? Аз доколкото знам това означава "gasoline direct injection", а на български си е стандартна пълна инжекция, каквито са почти всички модели след 97-98 година. Какви са по точно проблемите, които може да възникнат?
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #5
          До: Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

          Тая хич не е стандартна - по-близка е до комън рейла при дизелите. Впръсква се в горивните камери.

          Коментар


          • #6
            До: Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
            Какво точно разбирате под GDI ? Аз доколкото знам това означава "gasoline direct injection", а на български си е стандартна пълна инжекция, каквито са почти всички модели след 97-98 година. Какви са по точно проблемите, които може да възникнат?
            Значи системата е малко по- сложна, а има варианти и да е много сложна. По принцип идеята е, че има компютър който следи колко настъпваш газта и определя какво количество да се впръсква. Например ако си на магистрала и си поддържаш 130км/ч се впръсква гориво колкото само да се поддържа тази скорост. Общо взето икономии. Има една зелена лампа на таблото GDI Economy. Пример 2.4 GDI за 300км със средна скорост 90-100 разход от под 8 със трима в колата и доста багаж.
            По-сложни вариянти включват автоматично гасене когато чакаш на светофар и запалване при натискане на педала на газта; при двигатели с повечко цилиндри когато не е необходимо на някои цилиндри не се впръсква гориво.
            Проблема до колкото разбрах е, че не са направили компютър който да копира работата на този на GDI.
            А колко може или не може да се слага на GDI трябва да се пита. Аз питах директно в BRC Италия и там казаха, че 2.4 не е толкова масов двигател и нямат намерение да го разработват. От писмото им съдя, че могат да слагат на по-малки литражи.
            Както и да е това за теб може и въобще да не е проблем защото не съм сигурен, че има модели с този двигател от тези години. Може и да бъркам
            Поздрави

            Коментар


            • #7
              До: Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

              И как може да се разбере дали един двигател е GDI? Масово моделите, които ме интересуват се водят GLi. Това дали е същото като GDI?
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • #8
                До: Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

                Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                И как може да се разбере дали един двигател е GDI? Масово моделите, които ме интересуват се водят GLi. Това дали е същото като GDI?
                На таблото трябва да пише, също и на кората на двигателя, но най добре е да провериш по VIN номера.
                В един друг форум едно момче беше сложило на 2,4 GDI газова уредба и се беше видяло в чудо.
                Предварително се извинявам, че пускам линк към друг форум, но там е разяснено най - добре за принципа на работа на въпросните GDI двигатели: http://www.mitsubishibg.com/forum/in...?showtopic=697

                Коментар


                • #9
                  До: Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?

                  Имах такова Митсубиши 4х4. Карах го 3 години. Поддръжката бих казал беше стандартна - шарнири, накладки, водна помпа и други дреболии. Никаква ръжда. Пода му е равен - като махнеш задните седалки става като пикап с покрив - може и обемист товар да сложиш, може и да спиш вътре спокойно без да си сгъваш краката. Хем става за горните неща, хем е бегачка - 122 коня е и по магистралата спокойно може да си го караш с 180-200 км/h. Е разходът е 10/100, и то без да го тормозиш, защото е 4х4 фултайм.
                  Смело мога да заявя, че ако бе по-висок и имаше "бавни", всички наши джипове тойоти, митсубишита и нисани щяха да са под него!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X