Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос

    Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
    Колеги ! стига ръбания !!! има хора които биха си купили такъв 4х2 , защото прилича на джип . а и другото което е че 4х2 с голям двигател + задно предаване = типичен американски среднолитражен автомобил ))) така че версиите 4х2 са наи обикновенни автомобили които все пак си имат своите предиства и недостатъци.Що се касае колко гори такъв доста по малко от "газ53" (V8 5000 куб. 145 к.с. 450 н.м.) които с 5 тона товар гори около 26 газ на сто ))

    Само за информация- не се "РЪБАМЕ" , а просто дискутираме в рамките на добрия тон.
    До колкото знам в Америка автомобилите са със следните кубици:
    2000 , 2400 ,2500 , 2800 , 3000 /най често срещани/ , 3100 , 3800 , 4000 , 4700 , 4800 , 5200 , 5900 и т.н.
    но най често срещани АВТОМОБИЛИ са с 2,4-3,800
    Определението среднолитражен АВТОМОБИЛ за 4000кубика , е малко завишенко май???
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос

      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
      Само за информация- не се "РЪБАМЕ" , а просто дискутираме в рамките на добрия тон.
      До колкото знам в Америка автомобилите са със следните кубици:
      2000 , 2400 ,2500 , 2800 , 3000 /най често срещани/ , 3100 , 3800 , 4000 , 4700 , 4800 , 5200 , 5900 и т.н.
      но най често срещани АВТОМОБИЛИ са с 2,4-3,800
      Определението среднолитражен АВТОМОБИЛ за 4000кубика , е малко завишенко май???
      )) ок малко съм написал по остро от колкото е трябвало извиняваи никои не съм искал да засегна )) 4естно !
      що до автомобилите )) ами те си обичат кубатурите !)) има автомобилии с биг блог 7,5 , 7,9 , 9,1 , 10,5 )))) не ги интересува колко гори ) все пак там е истината с горивата и тяхната себе стоимост )) далечко са от европеиския съюз ))
      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
      ********************************
      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
      Honda Shadow VLX 600 - 1999
      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
      Влади

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос

        Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
        Остава само да кажеш, че този 4х2 е и по-проходим?

        А дали си заслужава да се кара толкова "икономичен" камион , който няма 4х4 - да си решава купувача.

        П.С. Според тебе колко ще гори градско в София???
        По-проходим, не бих казал. Но има много състезания Офроуд при които джиповете са 4х2.
        4.7i без преден кардан - София градско - 16 по БК. Като сметнем по-големите с 20% гуми, реално идва даже по-малко. Заклевам се, джипка да не видя.
        Що се плашите от големите кубатури не мога да разбера. Това че харчат много е по-скоро психоза някаква. Митове и легенди. Пробвайте бе.
        Четири литровия харчи повече градско и по-малко извънградско от V8(5.2, 4.7).

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Заводски са си.
          http://www.wjjeeps.com/grilles/grilles.htm
          Под фейс-лифт може да имат впредвид двойния халоген и метално изглеждащата долна част на бронята, щото май само така изглежда (а може и метал да е...)

          В общи линии за тези пари 4х4 същия модел не може да се вземе, ето защо може и да има смисъл ако човекът иска да кара предимно шосейно.

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос

            Баси фейс лифта тогава. Прожекторни халогени и боядисана броня.
            Не може да е метал това на бронята. Такова и при тунингите не съм виждал.

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Баси фейс лифта тогава. Прожекторни халогени и боядисана броня.
              Не може да е метал това на бронята. Такова и при тунингите не съм виждал.
              Обявата е некоректна - козметичната процедура е не фейс-лифт, а мейк-ап. Извинявам се за офтопика!

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                По-проходим, не бих казал. Но има много състезания Офроуд при които джиповете са 4х2.
                4.7i без преден кардан - София градско - 16 по БК. Като сметнем по-големите с 20% гуми, реално идва даже по-малко. Заклевам се, джипка да не видя.
                Що се плашите от големите кубатури не мога да разбера. Това че харчат много е по-скоро психоза някаква. Митове и легенди. Пробвайте бе.
                Четири литровия харчи повече градско и по-малко извънградско от V8(5.2, 4.7).
                aз съм съгласен с теб !!! пробвал съм и знам
                понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                ********************************
                JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                Honda Shadow VLX 600 - 1999
                FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                Влади

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  По-проходим, не бих казал. Но има много състезания Офроуд при които джиповете са 4х2.
                  4.7i без преден кардан - София градско - 16 по БК. Като сметнем по-големите с 20% гуми, реално идва даже по-малко. Заклевам се, джипка да не видя.
                  Що се плашите от големите кубатури не мога да разбера. Това че харчат много е по-скоро психоза някаква. Митове и легенди. Пробвайте бе.
                  Четири литровия харчи повече градско и по-малко извънградско от V8(5.2, 4.7).
                  Колега,
                  40 кинта за 100 км градско плюс поддръжка, плюс платен паркинг(за София, а там за джип е по-скъпо от за лек автомобил, било то и лимозина с по-големи от джипа размери) плюс застраховки и други салтанати не е малък разход.
                  Лично мое мнение е че попа като си е пуснал брада си му трябва и гребенче.
                  Аз си возя д-то за 40 кинта на 100 км. Минавам около 60 км тежко Софийско-градско в централната част всеки ден и предполагам разхода ми с 4.7 ще клони по-скоро към 40-50л/100км. имайки предвид текущия ми разход от малко над 17л/100км(БК) с 1.4 тойота корола бензин от 2007 година. Все пак когато пътуваш 500 м за около 40 минути, разхода на час е определящ, а не на км. Тоя нужник, королата(колата не е лоша, ама явно не е за мен) харчи толкова и на магистрала със скорост 160 км/ч. Подозирам че със 160 км/ч двигателя 4.7 дава около 10л/100 км, прав ли съм? Просто мисля че тия огромни двигатели не са за града.

                  Искам да кажа на колегите от София че от както се стопли е голям кеф по София, почти празна е, минавам 500м за под 10 мин!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос

                    4.7 не може да изгори повече от 30л/100км. 4.0 и 3.1тд могат но трябва да е много студено и да се карат на къси растояния от по километър.
                    Със 160 и трите харчат около 14. Само дето 3.1 трудно ги вдига.
                    Причината джиповете да харчат доста повече от леките коли на високи скорости не е толкова в килограмите, колкото в аеродинамиката.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос

                      Ах как си знаех кой ще се включи!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос

                        Сега сериозно - да се прави сравнение между Корола и който и да е Jeep е несериозно. Темата за разхода е засягана много пъти и се оказва, че ако ни вълнуваше толкова много разхода щяхме да караме Смарт-ове.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос

                          Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
                          Сега сериозно - да се прави сравнение между Корола и който и да е Jeep е несериозно. Темата за разхода е засягана много пъти и се оказва, че ако ни вълнуваше толкова много разхода щяхме да караме Смарт-ове.
                          Колеги,
                          Не съм искал да сравнявам джип с корола. Просто ако королата ми харчи толкова, реших че джип с 4.7 ще лапа тройно, зашото и кбатурата е тройна.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос

                            Нали ви казвам. Митове и легенди.
                            Ама така е по-добре. Нека никой да не си купува.
                            Четири пет литра много а?
                            Ама със сто оборотите са 1200.
                            А че не си спомням кога последно вдигнах повече от 3000 оборота.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Нали ви казвам. Митове и легенди.
                              Ама така е по-добре. Нека никой да не си купува.
                              Четири пет литра много а?
                              Ама със сто оборотите са 1200.
                              А че не си спомням кога последно вдигнах повече от 3000 оборота.
                              )0 ама ги вдигна 300 нали .?))))))) шега братле
                              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                              ********************************
                              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                              Honda Shadow VLX 600 - 1999
                              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                              Влади

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос

                                Е то и аз 3000 рядко вдигам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X