Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Етрополските моторджии.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Етрополските моторджии.

    Тоше, къде се загуби? Карате ли вашта група, не публикуваш разходки?

    Коментар


    • #92
      От: Етрополските моторджии.

      Ето ме отново и в обновения сайт. Трябваше пак да се уча кое къде е и как се прави, но мисля,че ще се справя...
      В неделя сутринта пристигнаха от Правец четири ATV та и три мотора,от Етрополе бяхме ние с Нарцис и Наско с нещо двутактово.



      Потеглихме по друсащата пътека зад фермата за диви животни на Мирослав в с. Лъга





      Тук двата двутактови мотора не можаха да се справят с наклона и калта и се върнаха та по асфалта да стигнат до Брусен и да ни чакат.
      Качихме баира , но надоло разбрахме ,че сме обект на диверсия и се наложи сапьори да обезвреждат неочаквани заграждения.







      В с. Лопян се оказа, че реката си я бива, но пътя ни беше оттатък така,че десанта започна











      Ако ни накарат да косим сигурно няма да стъпим на тия ливади, но днес бая декари огазихме.



      В Брусен групата се събра и се включиха - Дарин /този дето маха с ръка и брат му.



      Заведоха ни на едно много стръмно и изорано място ,ама нищо интересно не стана, въпреки че мястото наистина имаше потенциал. Е един не можа да го качи, но виновни са гумите.







      Е тук май съм успял да снимам така, че за миг да се види наклона




      Нагоре пробих пътека през папрат по-висока от мен, педала на спирачката ми се завърна наобратно и бях наскубал да напълня един дюшек.



      От тук нататък в гъсталака по ония баири за АТВ тата нямаше шанс и продължихме по друг маршрут.



      Другия маршрут започна с 300 метра тесен ,стръмен път със завойчета и урези, произведен в долния край от чиста глина и тук вече тотално отпаднаха едно АТВ и два мотора. Предпоследен горе излетя Дарин с неговия мощен звяр CR-500 , а АТВ то ,което го следваше се опита да завие като него и се преметна напред през кормилото. Додето се обърна да снимам , пича го награби , изправи го и потегли .Баси !!! Нема интрига.

      12.30 ч.









      А между другото, докато чакахме някой каза, че ливадата дето е зад гърба ми на следващата снимка нямала качване , та я спуснахме и я качихме с Наро и Косьо. Надоло наистина ми изглеждаше мнооого стръмна.





      После се раззвъняха телефони. На някои майките им казаха ,че ще им дърпат ушите, на други жените,че ако искат довечера секс ,трябва бързо да се прибират и понеже мотористите са и мъжкари, значи, групата се разсъхна. Останахме двамата с Нарцис.
      И какво мислите ,че стана? Денят започна отново.
      Подпалихме към с.Черни вит надоло по едни хребети.



      Е от тук през кумините на къщите се виждаше в кои печки има жарава и кои не са палени.




      От тук надоло или само напред или пеша. По-надоло опряхме в гората, а пътеки няма, но един каменист улей се превърна в пътека. Такова пързаляне и подмятане беше..



      Като излязохме от гората ,бахти ливадата, тия като косат сигурно се връзват с въжета. Отгоре на всичко и огради. Да гледаш цивилизацията и да не можеш да идеш там.
      Все пак... улево, улево и открихме пътечка. Три завоя- на ръка.









      Та кацнахме на пъпа на Черни вит , на бялата чешма. Тя вода не пускаше, но 50 метра по-надоло има кръчма ,там имаше Кока-кола и БИРА-а-а-а.
      Тъкмо започнахме да се разхлаждаме ето ти бръмчи мотор, разсвиркахме се и той спря. Така се запознахме с Мирослав от Гложене. Пич със забрадка на главата и кара сам. Станахме трима. И хванахме накъдето ни видят очите, значи все нагоре, посока Рибарица, Тетевен...



      Много пъти стигахме така – до наникъде...



      Излязохме на Четирите ливади и хванахме надясно към Боатин.







      Неверятно красиво място е около тая хижа, а Пешо –хижаря има в изобилие пържоли и бира









      Миро и Нарцис –тема за разговор:мотори. Единия внася части за мотори ,а Нарцис пък има сервиз за мотори...



      Тук се разделихме с Миро и потеглихме обратно към Етрополе. Имахме да избираме между два маршрута: Лесен и Нашия....



      Става въпрос само за 200 метра и само за 40 минути........


      Последно редактирано от Тодор Етрополе; 06-07-10, 09:58.
      С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

      Коментар


      • #93
        От: Етрополските моторджии.

        Аааааааааа Тошо все показваш по-хубави пътеки от тези които ние минахме.
        Сигурно искаш пак да ни прикоткаш

        Коментар


        • #94
          От: Етрополските моторджии.

          Тошка, какво става ? Защо прекъсна репортажите не ми се вярва да не карате.

          Коментар


          • #95
            От: Етрополските моторджии.

            Жоре,момчетата караха 3 пъти, но не снимат. Аз се готвех за сериозна пещерна експедиция в планината Тян Шан ,където ще работим в пещери на 4000 м. н в. при сурови условия. довечера в 22.00 ч. потегляме за Истамбул и оттам със самолет за Бишкек -столицата на Киргистан. Като се върна ще пусна някоя снимка.После ще наваксам изоставането с моторите.
            С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

            Коментар


            • #96
              От: Етрополските моторджии.

              Първоначално публикуван от Тодор Етрополе Преглед на мнение
              Жоре,момчетата караха 3 пъти, но не снимат. Аз се готвех за сериозна пещерна експедиция в планината Тян Шан ,където ще работим в пещери на 4000 м. н в. при сурови условия. довечера в 22.00 ч. потегляме за Истамбул и оттам със самолет за Бишкек -столицата на Киргистан. Като се върна ще пусна някоя снимка.После ще наваксам изоставането с моторите.
              Малко закъснях, но все пак успех в начинанието. Гордея се че познавам хора като теб и черната дупка Емо

              Коментар


              • #97
                От: Етрополските моторджии.



                Върнах се от Киргистан,след една много успешна пещерна експедиция, след едно невероятно приключение, за което ще разкажа следващия път. Сега да кажа, че в събота се събрахме 5 мотора от Етрополе, а от Ботевград дойде силна група от 9 мотора и 3 АТВ та. Събрахме се пред мото-сервиза на Нарцис.



                После направихме масирана атака на бензиностнция „Оазис”



                Надявах се поне на реката да спрат за да снимам. Познах.



                Не е лошо да си научим и имената ,след като караме заедно



                Пристигнахме на Гложенския манастир.



                Една снимка и първите пак потеглиха. На бегом хванах няколко кадъра от манастира.





                Е тука другия път ще седна да пия една бира





                Все пак успях да снимам част от групата от високо преди да са потеглили



                Пристигнахме край Гложене където имаше офроуд състезание за джипове



                Какво по-естествено от това да захапем бирата и кюфтето





                По едно време взеха да минават едни недооблечени мацки, та чак ципа ми се скъса



                Ето малко и от атмосферата на състезанието





                На връщане групата отново мина напреко покрай колибата на дядо Куно, където разбраха, че не съм се зягубил ами съм минал по друг път за да ги снимам



                Накрая в Етрополе за да преглътнем прахта пак по биричка



                Последно редактирано от Тодор Етрополе; 21-09-10, 07:02.
                С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                Коментар


                • #98
                  От: Етрополските моторджии.

                  Добра разходка сте си спретнали, а и времето е било с вас. При нас не знам кой е каръкът, но само на дъжд и мъгли случваме / и счупени мотори/
                  Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                  0894328706

                  Коментар


                  • #99
                    От: Етрополските моторджии.

                    Добра група се бяхте събрали!!!!!! Срешнахме се по пътя за Гл.Манастир.

                    Коментар


                    • От: Етрополските моторджии.

                      Браво Тоше!! ...Само да сменя мотора и идвам пак с теб .....одавна не съм бутал из нанадолно та ми липсват твойте маршрути вече....
                      Не е важно какво караш, а как го караш !

                      Коментар


                      • От: Етрополските моторджии.



                        А връх Ботев вече съм го качвал и от север ,и от юг и пеша от запад. Ще си търся нови върхове.
                        Последно редактирано от Тодор Етрополе; 29-09-10, 06:31.
                        С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                        Коментар


                        • От: Етрополските моторджии.

                          Тодоре, голяма мъгла ще да е било, даже и сега е голяма.
                          Нито една снимка не се вижда... виж там направи нещо, че да се полюбуваме и ние.

                          Коментар


                          • От: Етрополските моторджии.

                            Абе,Чинел,не е причината в мъглата а в мен. Сутринта пуснах репортажа,а след това изтрих снимките от албума, знаеш какъв е резултата. Ето сега всичко отново.

                            Щяло да вали в събота ... Е, нали не са казали,че ще вали сняг. И пристигаме в Априлци. В хотел Априлци.





                            Зад хотела има приличен паркинг



                            Предстои разтоварване





                            Разтоварването е трудна работа и Ванката огладнява



                            Тръгваме с ентусиазъм.


                            Егати подскачането .По едно време си мислех , че карам триколка, и от лявата и от дясната ми страна непрекъснато имаше задна гума.
                            Толкова стъпала по пътя,току виж горе излезем на паметника на Шипка.
                            Добре е, че някой е пострил чешмичка да си поемем дъх










                            Да, ама, докато се снимахме отгоре се свлече тежка мъгла



                            Ицо чете джипиеса, ама той му говори на непознат език.Все пак от втория път намерихме х.Тъжа.





                            Кучето-пръв приятел на човека



                            А това си е направо любов от пръв поглед



                            Обядвахме на хижата с надеждата дъжда да спре. И в едно мъглопрояснение тръгнахме. Дори направихме и слънчева снимка



                            Оттук до горе само мъгла



                            Щастлив пристигам на върха.



                            Пристигат и Христо и Ванката









                            Ето и един голям мераклия да става моторист



                            Температурата горе беше 5 градуса .В тая мъгла визьора и очилата ми бяха безполезни, така ,че карах на голо . И си е цяло чудо че не се претрепах в тая мъгла до хижите .



                            Докато си изпушат цигарите видях едно стръмно и реших да снимам хижата от там.



                            По нататък наклона ми се видя по-лек и се върнах. Разказах на Иван и той се качи чак до билото. После разбрахме ,че това май е било Мара гидик и ме беше яд ,че не отидох до горе

                            Преди Острец се отбихме на една симпатична полянка за кратка почивка.







                            Предупреждение:
                            Малко след тая полянка надоло по пътя свихме наляво по една много съблазнителлна пътечка. След стотина метра между храстите излязохме на малка полянка десет на десет метра, която отвсякъде завършваше с 15 – 20 метрова пропаст. При малко по-голяма скорост директно се скача в реката. Иначе мястото е прекрасно за самоубийци.

                            И накрая пак да похваля хотел Априлци







                            А връх Ботев вече съм го качвал и от север ,и от юг и пеша от запад. Ще си търся нови върхове.
                            Последно редактирано от Тодор Етрополе; 29-09-10, 14:00.
                            С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                            Коментар


                            • От: Етрополските моторджии.

                              Опаа, поздрави на Етрополската група от Враца
                              В неделя се видях във приключение със спукана гума, теч на масло.. Добре, че сте печени, и се надявам следващия път като се видим, да сме на моторите, а не около тях

                              Коментар


                              • От: Етрополските моторджии.

                                Я, темата се раздвижила !

                                Преди си я четях с интерес и малко ми липсваше, та се зарадвах на възобновяването й.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X