Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Внимание-измамници!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внимание-измамници!

    Колеги, в друг форум случайно попаднах на нещо, което е редно да копирам и тук. Касае се за измама. Копирам основното от темата. Изводите оставям на вас!


    Първоначално публикуван от plamenn
    Телефоните са чисто нови, донесени от Лондон, съответно нямат гаранция. Не са брандирани към оператор, и са произведени във Финландия. Пълни пакети са. Разполагам с два броя N95 8GB и три E51(черни и трите).
    Цената за N95 8GB е 600 лева, а за Е51 - 300.

    На 12 юли летя обратно към Лондон, така че офертата важи до тогава.

    От Бургас съм, но мога да пратя по Speedy ако трябва. За връзка пишете в темата, на ЛС, на i_ind@abv.bg
    0887 122345
    Първоначално публикуван от alpinab
    СЪОТВЕТНИЯ ГОСПОДИН Е ИЗМАМНИК . СНОЩИ МИ СЕ ОБАДИ СЛЕД КАТО МУ ПИСАХ И-МАЙЛ . УГОВОРИХМЕ СЕ СНОЩИ ДА МИ ПРАТИ Н95 ЗА 600 ЛВ. ДНЕС ПОЛУЧИХ КУТИЯ ОТ ОБУВКИ, В НЕЯ СТАР БРОЙ НА НЕШЪНЪЛ ГЕОРГРАФИК ВМЕСТО Н95. ТОВА МИ СТРУВАШЕ 600ЛВ.


    ПОЛИЦИЯТА Е УВЕДОМЕНА . ДАНО Г-Н ПЛАМЕН ЧЕТЕШ ТОВА. ПАРИТЕ ПО ПРАТКАТА СА СПРЕНИ.


    ДАНО САМО АЗ СЪМ ПОТЪРПЕВШ.

    МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЙ Е ВИЖДАЛ СЪОТВЕНИЯ ГОСПОДИН ИЛИ ЗНАЕ НЕЩО ЗА НЕГО ДА СЪДЕЙСТВА.

    Първоначално публикуван от iavorski
    Опцията "отвори преди да платиш" не я ли ползвате като търгувате с непознати? Обади се на куриера да спрат плащането - ако са разбрани ще ти свършат работа!

    Първоначално публикуван от ivo777
    Снощи мислех да се свържа с продавача и да купя един Е51,добре че бях зает и в крайна сметка не го направих...Дам,"Отвори и виж" е задължително условие при този вид търговия!

    П.П. Приятел,дано си върнеш парите,че хич не са малко!



    Нека си отваряме очите и да не допускаме и тук някой да изгърми Случката е от преди няколко дни, така че-Внимание!
    Последно редактирано от Peppy; 10-07-08, 19:27.
    LZ1PER

  • #2
    До: Внимание-измамници!

    Евтиното винаги излиза по скъпо.
    Докато има балъци да търсят по евтино ,ще има тарикати които да оферират.

    Коментар


    • #3
      До: Внимание-измамници!

      Смятам че трябва да да се отварят пратките в момента на получаването.

      Коментар


      • #4
        До: Внимание-измамници!

        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
        Смятам че трябва да да се отварят пратките в момента на получаването.
        +1 Аз винаги като получавам нещо (особенно ако е по-скъпичко) се разбирам с този, който го праща, че първо ще отворя да видя какво съдържа пратката и после ще платя! Той може да ми изпрати и едно паве и аз да си мисля, че е телефон ...

        Пожелавам ти късмет и дано полицията да си свърши работата и да намерят човека, да си ти върнат парите и той да си понесе последствията!

        Успех
        Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

        Коментар


        • #5
          До: Внимание-измамници!

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          Евтиното винаги излиза по скъпо.
          Докато има балъци да търсят по евтино ,ще има тарикати които да оферират.

          Не е така. Винаги има кой да натовари една стока в цената. Не е редно да упрекваме купувачите - продавача е изцяло виновен. Точно затова и никъде няма защита на продавачи - винаги се счита че купувача е прав до доказване на противното.

          Коментар


          • #6
            До: Внимание-измамници!

            От ниската цена винаги печели продавача . А от високото качество- купувача.
            Това е основната философия на търговията.
            А в случая всяка една стока си има цена. Качествената стока струва скъпо поради една или друга причина -няма да ги цитирам. Не е възможно качествена стока да струва евтино, значи или е менте или е крадена.А българите в по-голямата си част търсят качествена стока да е без пари.Те такова животно няма.
            Извинявам се, ако обиждам някого, слагайки го под общ знаменател.

            Коментар


            • #7
              До: Внимание-измамници!

              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
              От ниската цена винаги печели продавача . А от високото качество- купувача.
              Това е основната философия на търговията.
              А в случая всяка една стока си има цена. Качествената стока струва скъпо поради една или друга причина -няма да ги цитирам. Не е възможно качествена стока да струва евтино, значи или е менте или е крадена.А българите в по-голямата си част търсят качествена стока да е без пари.Те такова животно няма.
              Извинявам се, ако обиждам някого, слагайки го под общ знаменател.
              Пропускаш принципите като "свръхпечалба" - типични за търговците в България. Ясно се вижда за какво става дума когато си купувам същото от дилъра в Щатите

              Коментар


              • #8
                До: Внимание-измамници!

                За съжаление типично за България.
                Аз се занимавам с търговия от 85 година и съм видял доста неща.

                Или продаваш боклуци и ментета с голямя надценка и след 3-4 години изчезваш от пазара или залагаш на стабилен бавно развиваш се бизнес с малки надценки със високо качество на стоката.
                По принцип могат да се сравнявят само две еднакви стоки.
                Голяма част от големите фирми имат диференцирани цени за различните региони и страни.А в България пазарът е малък и по принцип се работи с по големи надценки.

                Коментар


                • #9
                  До: Внимание-измамници!

                  Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                  За съжаление типично за България.
                  Аз се занимавам с търговия от 85 година и съм видял доста неща.

                  Или продаваш боклуци и ментета с голямя надценка и след 3-4 години изчезваш от пазара или залагаш на стабилен бавно развиваш се бизнес с малки надценки със високо качество на стоката.
                  По принцип могат да се сравнявят само две еднакви стоки.
                  Голяма част от големите фирми имат диференцирани цени за различните региони и страни.А в България пазарът е малък и по принцип се работи с по големи надценки.
                  Какво ще кажеш за надценка над 100% при дилър на коли в София ?
                  А да си виждал капачка с палец за делко на цена 470 лева - и се чака ? Не че не я взех за $37 същата. Какво ще рече "по-голяма надценка" - 100% достатъчно голяма ли е ? За мен всяка норма на печалба над 30% е абсурдна в тая сфера и ми замирисва на мошеници....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Внимание-измамници!

                    Еи така и с лапточетата те връткат само чакат някои серсемин с парички за злоупотреба и готово.Така че опичаите си акъла.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Внимание-измамници!

                      Ама и примамката е яка-все пак за мен това е вероятно най-добрия телефон на Нокия-за 95-цата с 8 гиги говоря.Няма офроудър,който да не се "полакоми"за този апарат,било заради навигацията,било поради 5 мегапикселовия сайбър шот,било поради 8-те гигабайта памет.И всичко на половин цена-умеят измамниците-пипат точно на "сърбежа".

                      Коментар


                      • #12
                        До: Внимание-измамници!

                        Чак такива балъци да има?! Кутия за обувки... е поне ще чете интересно списание...
                        Живей за всеки дъх!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Внимание-измамници!

                          Първоначално публикуван от roumen5 Преглед на мнение
                          Чак такива балъци да има?! Кутия за обувки... е поне ще чете интересно списание...
                          Кво се чудиш, докато има овци, ще има и кой да ги стрижеДа не погледнеш за какво броиш маса пара, граничи с малоумие
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • #14
                            До: Внимание-измамници!

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Кво се чудиш, докато има овци, ще има и кой да ги стрижеДа не погледнеш за какво броиш маса пара, граничи с малоумие
                            Проблема идва от там, че докато не платиш стоката на куриера, не можеш да отвориш пакета!
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • #15
                              До: Внимание-измамници!

                              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                              Проблема идва от там, че докато не платиш стоката на куриера, не можеш да отвориш пакета!
                              Не е така Аз примерно така съм си взимал телефон и първо отварям пакета да видя дали всичко е ОК и тогава плащам
                              Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X