Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да проверим дали има добавки в маслото?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да проверим дали има добавки в маслото?

    Здравеите и от мен!От 1 година имам FEROZA от онези ''редки плетки''с full time раздатка.Ощо взето това за маслото интересува всички и от опит мога да споделя,че действа.Та за тези,които тепърва ще се сблъскват с нашите джамбази това мойе да им е от полза.Взимате филтърна хартия(мисля,че тази от кафе машините е подходяща) капвате от пръчката за масло 1 капка и гледате...Ако маслото е читаво би трябвало около тъмната капка да се образува по светъл''ореол''с големина 2пъти капката.Колкото по голям е ''ореолът'' толкова по старо е маслото и!!Липсата на такъв е доказателство за наличие на добавка.Надявам се да спаси някои кандидат '' off road''ци от прикрити дефекти по двигателя.
    Тома Томов
    Вече с Kia Sportage.

  • #2
    До: Как да проверим дали има добавки в маслото?

    А ако маслото е чисто ново какво правим?

    Коментар


    • #3
      До: Как да проверим дали има добавки в маслото?

      Слушаме двигателя.Чувам че слагат добавки за да замажат дефекти по него.Един познат така си изпати на времето.Казваше даже,че и на диагностика е ходил преди това.
      Тома Томов
      Вече с Kia Sportage.

      Коментар


      • #4
        До: Как да проверим дали има добавки в маслото?

        Аз се опарих веднъж и след това ми казаха един, уж, сигурен метод. Когато се спреш на някоя кола или джип и решиш, че това е твоята машина, прежалваш 70-80 лева и сменяш маслото и филтъра. След това замерваш компресията и виждаш резултата. Ако продавача започне да се дърпа, като му предложиш да смениш маслото, има нещо гнило.

        Коментар


        • #5
          До: Как да проверим дали има добавки в маслото?

          Колко продавачи сменят маслото преди да продадат колатаВ скромната ми практика от над 10автомобила нито един не беше сменил маслото.
          "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X