Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Аз подкрепям мнението на Венци!

    Коментар


    • #17
      Не сьм сьгласен с Венци . Имам приятел в С. Петербуг които от 93 г продава един швейцарски рематализант" Lubrifilm Metal " и няма нито едно оплакване от клиент . А все пак доста от руснаците са фенове на автомобилите си и се ровят до молекулярно ниво вьв всичко което става в колата . Пробвал сьм го и на мои лични автомобили ( няколко ) .
      А производителите на масла не ги харесват по икономически , а не по технически причини ( не че няма и измислени препарати ). Всеки производител се конкурира с останалите и за да поддьржа ниски производственни разходи , не слага и един милиграм в повече от сьставките с които се достига покриване на сертификационните изисквания за сьответния клас . Между качествените масла разликата е не толкова в качествата , колкото в маркетинга и дадените за реклама пари ,
      Освен това Lubrifilm не е добавка м защото не подобрява маслото , а изгражда метален филм по износените части . като лекарство за стар човек - няма да го направи нов , но го поддьржа в нормално сьстояние .
      Пробвал сьм го и мога да гарантирам .

      Коментар


      • #18
        "Хадо" не е реметализант, а металокерамичен филм.
        Идеята за реметализантите е несъстоятелна по принцип. Особено с обещанието за основен ремонт с едно наливане в дупката за маслото. Това са в най-доблия случай медни и цинкови наноприсадки към маслта, които частично подобряват мазането като уплътняват луфтовете. Това веднага обезшумява всичко въртящо се, намалява вибрациите, докарва усещане за щастие, вдига цената на продавания таралясник и работи ден до пладне. Като тефлоновите присадки, де да знам що им мина модата)
        Хадо-то и аналозите му са също наноприсадки, но неметални. Кой квото има по-евтино, това и сипва. В нашата кантора например - диаманти. Ама не е лошо и хексагонален борен нитрид, кубичният не става, и борните карбиди са хубави. И също работи ден до пладне, освен ако всичко не е проектирано за такова масло. Тогава тоя субмикронен пясък стърже по повърхностите, обаче плътно, и ги загрява локално до там, че се циментират. Наистина. Става много здраво, и може да работи и без смазване... известно време.
        Дребният проблем е че всичко това е правено наистина за военните, и значи за нискоресурсни механизми. За сравнение - мотострелковият батальон има 700 души личен състав, 400 машини, и в настъпление губи 200 души убити и нелечимо ранени на час. Това не е по мерките на НАТО, по нашите си атаката се е задавила при 30% убити, и отбраната спира да е устойчива при 50%. Това са чудовищни загуби, наистина страшни, и никаква техника не може да издържи в такива условия. ХАДО-то служи само за да остави на ход остатъците от вече разбитите машини докато загинат и останалите.
        Видимото подобряване в работата на агрегатите е само за прости условия, и както всеки наркотик иска непрекъснато увеличаване на дозата...

        Коментар


        • #19
          До: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

          преди години имах един москвич 412 имах приятел в мкомплект33 които внасяха тогава модификаторатогава течеше рекламната му кампания приятела ми ми донесе една апаковка по инструкция смених маслото с ново и тръгнах за провинцията добафката налях след като минах около 30км.на загрял идостигнал работна температура двигател от първия тунел на Витиняго пуснах по инерция стори мисе че двигателя много ручи че е вдигнал оборотитеодбих и наистина наложи се да ги намаля после към Ябланица пак имаше намаляне на оборотите изводите-разхода падна с около литър литър и половина газ паленето стана много по лесно на студен на газ имаше някакви клопаници в двигатела изчезнаха разходът на масло рязко намаля така съм минал по пътищата над 40000км. азабравих да кажа че колата беше на 205000км.реални нейни защото я имах от нова на 249000 я подарих на един комшия от село който и до ден днешен я кара вече спряна от движение по нивите и си върши работа лично аз съм доволен от универсалния модификаторне си натрапвам мнението на никого просто това ми показа практиката

          Коментар


          • #20
            До: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

            Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
            Не знам дали самите добавки вредят на двигателя,но мога да ви кажа куриозен случай с мен и Хондата ми преди 3 години.Бях и налял такава (скъпа) добавка за нови двигатели,тъй като тя не харчеше масло,но го направих ей тъй,от интерес.На един черен междуселски път,предната гума настъпа конска подкова,подострена като нож и тя удари картера,като се заби в него.Дупката беше толкова голяма,че маслото изтече за минута. Нямаше кой да ми помогне и реших да рискувам.Карах 26 км без масло в картера до съседното село,като внимавах все пак да не качвам оборотите на двигателя над 1000.Там залепихме картера с кит,наляхме М10Д и се прибрах в града.Преди 6 месеца продадох колата без последствия от тази случка.Нито се "обадиха" лагери,нито започна да харчи масло.
            Мисля все пак,че всичко това се дължи на добавката,която сложих просто от любопитство!
            същото нещо но пукнат при други обстоятелства картер на мерцедес190-дизел изкара без грам масло 31км.пробег по асвалт при скорост на колата до 75км.никакви последствия за двигателя

            Коментар


            • #21
              До: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

              Карам с УМ Алфа Ромео 146 1.6TS след добавянето му в маслото на 12 януари 2008 г., като първо впечатление, установих подобряване на старта при ниски температури и по-ниско ниво на шума в целия диапазон работни температури на двигателя.Наблюдения върху разхода нямам.
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • #22
                До: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

                Аз пък някога нарочно източих маслото на една шкода 120 с познавателна цел без каквито и да е добавки. Разтропа се след около 200км. градско...
                Сещам се за един приятел с Жигула, на която след удар в картера се беше строшил смукателят на маслената помпа. Човекът я кара близо година на светеща лампа за маслото...
                Та и без добавка всеки двигател ще мине 50те км от рекламата на УМ...
                На мотоциклета ми КЛР 600 се беше отлепило стъкленото прозорче за следене на нивото на маслото и от в. Мургаш се прибрах с изхвърлено масло - нищо му нямаше.
                След това налях Dura Lube и резултатът беше рязко влошена работа на съединителя. Откъм шум и разход на масло нещата не се промениха изобщо.
                Добавките за чистене на радиатор определено вършат работа. Тези за запушване на течове също. При тях обаче е важно да се знае, че радиаторите не трябва да се оставят без охладителна течност, след сипването на тази добавка - при контакт с въздуха тя се втвърдява и резултатът ще е запушен радиатор и парно.
                Това не е непоправимо, предвид че тази добавка се разгражда от почистващата
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  До: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

                  Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                  Карам с УМ Алфа Ромео 146 1.6TS след добавянето му в маслото на 12 януари 2008 г., като първо впечатление, установих подобряване на старта при ниски температури и по-ниско ниво на шума в целия диапазон работни температури на двигателя.Наблюдения върху разхода нямам.
                  И аз имам проблем при старта на студено на VM 2,5 TurboDiesel и мислех да го пробвам това ХАДО, но гледам че схемата е три тубички гел на всеки 200км пробег и така поне 1500 км по 52лв на тубичка.
                  За тези пари трябва да е магическо.
                  Ти колко пъти си сипвал и какво количество на колко масло?
                  ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

                  Коментар


                  • #24
                    От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

                    Преди 4 години /преди кризата/ си купих Хадо за двигател за едната кола - Клио 1,8 от 92 - сложих го и никаква разлика не забелязах... от тогава има 3 смени на масло - колата се кара само в София. Сложих добавката, като се надявах да падве разхода на гориво - не се промени. Със същата доставка взех и добавка за скорстната кутия на другата - Лагуна от 95г. - съмнение за тръгнал диференциал - също никаква промяна - не намаля шума, не падна разхода на гориво...
                    Напоследък Клиото взе да пропушва... яде по малко масло, но отзад не мирише на изгоряло масло, по-скоро като от преобагатена смес... Но в тази криза няма излишни пари за диагностика - не е сигурно, че ще открият нещо, може да се окаже само излишен разход за тая стара кола.

                    Коментар


                    • #25
                      От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

                      Аз пък скоро си купих самурай и тъй като двигателя не е много добър, припушва отзад и мисля да го сменям, реших да пробвам маслото ПОЛИТРОН. Като купувах маслото момчето ме усилено ме убеждаваше да си купя и добавка - около 40 лв, а самото масло беше 4л - 80лв 15/40, в брошурата пишеше че ще намалее разхода на масло. Още не съм минал 1000 км, за да видя има ли разлика в разхода на масло, но първото ми впечатление е, че НЯМА никаква разлика в работата на мотора към по добро. Предполагам, че и М10Д да бях сложил щеше да работи по същият начин, все пак за да съм обективен скоро като направя 1000 км ще напиша дали и разхода на масло е бил по малък, но все пак ме съмнява още от сега, просто припушването отзад си е същото както преди.
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • #26
                        От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

                        Пробвайте QMI SX6000, преди това промивка на мотора, това според мен е единствената добавка, която работи дори след смяна на масло. Имам наблюдения върху 2-3 автомобила.

                        Коментар


                        • #27
                          От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

                          Момчета аз си сложих нановит на рейнджа, за сега в горенето няма ефект но то си пише че трябва да минеш 1000км. Шумът от двигателя сякаш понамаля. Ще пиша по нататък има ли ефект

                          Коментар


                          • #28
                            От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

                            Минах 1000 км все още не усещам разлика нито във вървенето нито в горенето само двигателя малко утихна.

                            Коментар


                            • #29
                              От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

                              Ще има да чакаш...

                              Колкото космодиск помага за оправяне на болни кокали-толкова и тези шарлатански алхимии могат да помогнат на двигателя.

                              Ама имал си бол пари-дал си...
                              Пий сега една студена вода, та да си дойде всичко на мястото.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

                                Ок ще почакам и после ще пия една студена вода!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X