Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 36 от 36

Тема: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,100
    Точки (при гласуване)
    10

Post До: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

Карам с УМ Алфа Ромео 146 1.6TS след добавянето му в маслото на 12 януари 2008 г., като първо впечатление, установих подобряване на старта при ниски температури и по-ниско ниво на шума в целия диапазон работни температури на двигателя.Наблюдения върху разхода нямам.

Място
    София
    Публикации
    5,935
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране До: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

Аз пък някога нарочно източих маслото на една шкода 120 с познавателна цел без каквито и да е добавки. Разтропа се след около 200км. градско...
    Сещам се за един приятел с Жигула, на която след удар в картера се беше строшил смукателят на маслената помпа. Човекът я кара близо година на светеща лампа за маслото...
    Та и без добавка всеки двигател ще мине 50те км от рекламата на УМ...
    На мотоциклета ми КЛР 600 се беше отлепило стъкленото прозорче за следене на нивото на маслото и от в. Мургаш се прибрах с изхвърлено масло - нищо му нямаше.
    След това налях Dura Lube и резултатът беше рязко влошена работа на съединителя. Откъм шум и разход на масло нещата не се промениха изобщо.
    Добавките за чистене на радиатор определено вършат работа. Тези за запушване на течове също. При тях обаче е важно да се знае, че радиаторите не трябва да се оставят без охладителна течност, след сипването на тази добавка - при контакт с въздуха тя се втвърдява и резултатът ще е запушен радиатор и парно.
    Това не е непоправимо, предвид че тази добавка се разгражда от почистващата
    УАЗ не ми харесва! :)

Място
    Пловдив
    Публикации
    84
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране До: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

Цитат Мнение на Keltis Преглед на публикациите
    Карам с УМ Алфа Ромео 146 1.6TS след добавянето му в маслото на 12 януари 2008 г., като първо впечатление, установих подобряване на старта при ниски температури и по-ниско ниво на шума в целия диапазон работни температури на двигателя.Наблюдения върху разхода нямам.
    И аз имам проблем при старта на студено на VM 2,5 TurboDiesel и мислех да го пробвам това ХАДО, но гледам че схемата е три тубички гел на всеки 200км пробег и така поне 1500 км по 52лв на тубичка.
    За тези пари трябва да е магическо.
    Ти колко пъти си сипвал и какво количество на колко масло?
    ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

Преди 4 години /преди кризата/ си купих Хадо за двигател за едната кола - Клио 1,8 от 92 - сложих го и никаква разлика не забелязах... от тогава има 3 смени на масло - колата се кара само в София. Сложих добавката, като се надявах да падве разхода на гориво - не се промени. Със същата доставка взех и добавка за скорстната кутия на другата - Лагуна от 95г. - съмнение за тръгнал диференциал - също никаква промяна - не намаля шума, не падна разхода на гориво...
    Напоследък Клиото взе да пропушва... яде по малко масло, но отзад не мирише на изгоряло масло, по-скоро като от преобагатена смес... Но в тази криза няма излишни пари за диагностика - не е сигурно, че ще открият нещо, може да се окаже само излишен разход за тая стара кола.

gogosi е офлайн Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    768
    Точки (при гласуване)
    7

Аз пък скоро си купих самурай и тъй като двигателя не е много добър, припушва отзад и мисля да го сменям, реших да пробвам маслото ПОЛИТРОН. Като купувах маслото момчето ме усилено ме убеждаваше да си купя и добавка - около 40 лв, а самото масло беше 4л - 80лв 15/40, в брошурата пишеше че ще намалее разхода на масло. Още не съм минал 1000 км, за да видя има ли разлика в разхода на масло, но първото ми впечатление е, че НЯМА никаква разлика в работата на мотора към по добро. Предполагам, че и М10Д да бях сложил щеше да работи по същият начин, все пак за да съм обективен скоро като направя 1000 км ще напиша дали и разхода на масло е бил по малък, но все пак ме съмнява още от сега, просто припушването отзад си е същото както преди.

Публикации
    18
    Точки (при гласуване)
    0

Пробвайте QMI SX6000, преди това промивка на мотора, това според мен е единствената добавка, която работи дори след смяна на масло. Имам наблюдения върху 2-3 автомобила.

Място
    София
    Публикации
    37
    Точки (при гласуване)
    6

Момчета аз си сложих нановит на рейнджа, за сега в горенето няма ефект но то си пише че трябва да минеш 1000км. Шумът от двигателя сякаш понамаля. Ще пиша по нататък има ли ефект

Място
    София
    Публикации
    37
    Точки (при гласуване)
    6

Минах 1000 км все още не усещам разлика нито във вървенето нито в горенето само двигателя малко утихна.

Публикации
    7,859
    Точки (при гласуване)
    24

Ще има да чакаш...

Колкото космодиск помага за оправяне на болни кокали-толкова и тези шарлатански алхимии могат да помогнат на двигателя.

Ама имал си бол пари-дал си...
    Пий сега една студена вода, та да си дойде всичко на мястото.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    37
    Точки (при гласуване)
    6

Ок ще почакам и после ще пия една студена вода!

Място
    Банкя
    Публикации
    3,374
    Точки (при гласуване)
    14

Тя темата е стара ама аз да си се наоплача.

Добавка от типа "реметализатор" не слагайте в мотоциклетен двигател различен от руски. Преди години набутах такова в ХТ-то на щерката , че подпушваше и гореше масло. Пък и на опаковката пишеше че става за мотоциклети. Да ама не! след 4-500 км. моторетката внезапно умря насред една буря в Тетевен. Заради бурята първоначално реших че нещо тока е загинал от мокрото. Е да ама не! Реметализиращите "наночастици" на реметализатора се бяха отложили на богати слоеве по динамомагнета и датчика на хол с което заглушаваха работата им. Просто изчистване на проклетията и смяна на маслото реши проблема. Но вие не слагайте от това в моторите в които има магнитни чаркове в маслена баня.
    Последно редактиран от Жоро Нешев ; 12-11-11 в 11:11 Причина: бързопис
    0888932647

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Място
    Варна
    Публикации
    3,388
    Точки (при гласуване)
    17

Опитахте ли ФЮЛЕРИН на Бардал?
    ...TO THE LAST BREATH...

Място
    Копривщица
    Публикации
    9,089
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на Жоро Нешев Преглед на публикациите
    Тя темата е стара ама аз да си се наоплача.

Добавка от типа "реметализатор" не слагайте в мотоциклетен двигател различен от руски. Преди години набутах такова в ХТ-то на щерката , че подпушваше и гореше масло. Пък и на опаковката пишеше че става за мотоциклети. Да ама не! след 4-500 км. моторетката внезапно умря насред една буря в Тетевен. Заради бурята първоначално реших че нещо тока е загинал от мокрото. Е да ама не! Реметализиращите "наночастици" на реметализатора се бяха отложили на богати слоеве по динамомагнета и датчика на хол с което заглушаваха работата им. Просто изчистване на проклетията и смяна на маслото реши проблема. Но вие не слагайте от това в моторите в които има магнитни чаркове в маслена баня.
    На болшинството (ако не и на всички) коли, на пробките на картера има магнит за да събира евентуални стружки и пр. - излиза, че реметализаторите са принципно неефективни, защото въпросните "наночастици" ще се събират там, а няма да реметализират.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Място
    Банкя
    Публикации
    3,374
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    На болшинството (ако не и на всички) коли, на пробките на картера има магнит за да събира евентуални стружки и пр. - излиза, че реметализаторите са принципно неефективни, защото въпросните "наночастици" ще се събират там, а няма да реметализират.
    Е тя пробката на повечето е с магнит ама тая на трансмисията. Може и да бъркам де. Ама с такова впечатление съм останал. Независимо от това той там слабичък магнита и не може да обере всичко. Абе дивотия е това - разработвана от и за Съветския ВПК и за машини с огромни допуски по агрегатите в сравнение с тези които караме ние сега. Мое мнение.
    0888932647

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Място
    София
    Публикации
    37
    Точки (при гласуване)
    6

Момчета вие производителите на добавки ги взехте за мезе . Как ще се отложат наночастищите по магнитите като са на силициево-алуминиево-графитена основа или на основата на силикони. С такава добавка съм от почти 2000 км и няма никакви проблеми. Не казвам че има и кой знае каква полза . Обещанията за повече мощност и икономии на гориво не се реализираха, дано поне обещанията за запазване на двигателя и триещите част са истина . Ето тук http://msh-nanovit.bg/index.php?id=4 има една рекламна историика която горе долу дава представа за идеята, мен поне ме полъга.
    Последно редактиран от bombata ; 13-11-11 в 20:20

Място
    Копривщица
    Публикации
    9,089
    Точки (при гласуване)
    30

Аз такова нещо съм сипвал преди повече от десет години (когато се появиха). Ефекта, не знам как всъщност може да се усети без специализирани измервания и апаратура (малко плацебо се явява напрактика), проблеми - добре, че нямаше. Тогава когато се появи това чудо-юдо, рекламата експлоатираше легендарната аура около руския ВПК. Днес вече такива асоциации не са продуктивни, защото всички са наясно, че принципна разлика между Ладите и Москвичите, от една страна, и военното производство на руснаците, от друга - всъщност няма!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •