Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

    Колеги колко мислите че ще харчи градско Ford Explorer като му сложа газова уредба при положение че бензин харчи 18/100km

  • #2
    До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

    Зависи от това колко ти тежи обувката, но обикновено разхода на газ е с 1/3 повече, отколкото на бензин, ако искаш да върви колата нормално. Т.е. 18 бензин=23-24 газ, но е много относително.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

      Ще харчи колкото му сипеш, че ще иска и още...
      А сега сериозно - ако си с хубава уредба, разбирай инжекцион, при нормално каране разходът няма да е повече от 10%, максимум 15 отгоре. При яка ръчка може и 20% да докара, та дори и 30 ако си голям душманин...

      Коментар


      • #4
        До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

        Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
        Ще харчи колкото му сипеш, че ще иска и още...
        А сега сериозно - ако си с хубава уредба, разбирай инжекцион, при нормално каране разходът няма да е повече от 10%, максимум 15 отгоре. При яка ръчка може и 20% да докара, та дори и 30 ако си голям душманин...
        ) повече от 50 на 100 няма да вдигне
        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
        ********************************
        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
        Honda Shadow VLX 600 - 1999
        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
        Влади

        Коментар


        • #5
          До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

          Теоритично разхода е с 15% повече от там нататък зависи от уредбата и от крака на газта. Поздрави
          [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

          Коментар


          • #6
            До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

            Как ги докарвате тези разходи 18/100 За какъв двигател става въпрос? Аз карах такъв с 4.0 литровия двигател. Никога не ми е падал под 18 мили на галон, което е по-малко дори от 15л./100км. Това е минимум. В България маи колите стават като лами. Не знам горивото ли не е качествено или начина на каране

            Коментар


            • #7
              До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

              Обикновенно в България се карат стари коли, част от които не са в най-доброто здраве на мотора, искат реглажи, смяна на една камара датчици и всичко това оказва влияние на разхода - в посока "+"
              В добавка повечето горива са калпави, това също оказва влияние. Спомням си преди години в България Ситроена на жена ми харчеше 8/100 при 110-120км/ч, в Германия и Холандия същия разход даде при 130-140км/ч.

              Коментар


              • #8
                До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

                На колега Експлоръра,с газ градско е 18-23/100.
                Пътят е целта.

                Коментар


                • #9
                  До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

                  При мене е градско 22-25, но и мотора и конете, както и фултайма оказват влияние. Да не забравяме и газколонките. На път за рилския манастир спрях на ОМВ на околовръстното на София, някъде след разклона за Драгалевци и О-оо-о-о Чудо. 57 литра газ в бутилка за 48лтр, оборудвата с поплавък и т.н. Според мен 10% от разхода на гориво идва от това, че ни лъжат и няма как да ги спрем, но това е друга тема.
                  Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                  УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                  Времето е ценно, само ако не бързаш.
                  0889623098

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

                    Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                    Да не забравяме и газколонките. ...спрях на ОМВ на околовръстното на София, някъде след разклона за Драгалевци и О-оо-о-о Чудо. 57 литра газ в бутилка за 48лтр, оборудвата с поплавък и т.н. .....но това е друга тема.
                    Вярно е друга тема, но я няма във форума, а и на мене ми се е случвало, на ОМВ "Надежда" в 15л. бутилка (не изпразнена) да сипят 16 и малко литра, тогава си тръгнах с мърморене, но после се замислих как може да се спре и стигнах до решението, следващия път като си платя и взема касовата бележка, без да си тръгвам да звъня на 112 или в полицията и да искам съдействие за установяване на измама.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

                      я два года езжу на газу (4 литра форд експлорер) и расход 1:1 с бензином, тобишь 16-17 город, 13-15 трасса... это как ехать...
                      у меня стоит газовый впрыск BRC...
                      проблем с пуском зимой ни каких (сначало заводит на бензине, потом переключает на газ), при езде по бездорожью так же нет проблем...
                      ... и это пройдет.....
                      Chevrolet Express G1500 2000 г. Ford Explorer 1994 г. Opel Kadett 1979 г. Voschod-2 1971 г. UNIMOG 1963 г.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

                        Е хайде и аз да се включа...14/18 газ лятото, 15/20 зимата градско/извън...на бензин е литър-два по-малко, зависи как и къде разбира се

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колко мислите че ще ми харчи Explorera на Газ?

                          Здравейте колеги,
                          има отделна тема във форума за това, колко харчат нашите автомобили. Но понеже тук коментираме само Форд Експлорер, по-добре ще е ако се опишат по-подробно параметрите на автомобила и вида на газовата уредба.
                          Моят е V8, 5000 куб.см., 306 к.с, автоматик, фултайм, гуми-стандартен размер за модела. Тегло с оборудването и шофьора около 2500кг. Изминати досега около 50 000 мили. Газовата уредба е инжекцион на БСМ и разхода на газ на този етап е 16(17) до 24(25) лтр./100км. лято(зима). Не се забелязва разлика във вървенето при различните горива. На бензин беше (1,5 години карам на газ) 13-20 лтр./100км.
                          Следващият е наред.
                          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                          Времето е ценно, само ако не бързаш.
                          0889623098

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X