Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Freelander 1.8 i гасне в движение

    Здравийте ,
    Първо искам да се извиня ако темата не е за този раздел.
    Джипа гасне по време на движение като загрее . Като изгасне , паля го и тръгва без никакъв проблеми , и след 2-3 км. пак гасне и така. Ходих на диагностика в Бош сервиз , диагностиката не показа никаква грешка . А техниците вдигнаха рамене . От какво може да се получава ?
    Възможно ли е да е датчика за коляновия вал вътре в двигатела ли е или под него ?
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-02-10, 16:56.

  • #2
    До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

    Май да. Старите Форд Фокус имаха пък друг проблем - аксиална хлабина на коляновия вал и като отиде в крайно положение, гривната се измества и датчика губи сигнал. И гасне.
    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

    Коментар


    • #3
      До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

      Благодаря ти за отговора . Един може би смешен но много полезен за мен въпрос . Къде се намира точно датчика ?

      Коментар


      • #4
        До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

        Здравейте
        Оказа се , че датчика за коляновия вал е на доста неудобно място . Точно зад изпусквателните тръби . Може ли да ми дадете съвет как да го сваля .

        Коментар


        • #5
          До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

          И като го свалиш какво. Не се занимавай ами отиди в кадърен сервиз където тези коли не са екзотика. В Бош са ти прочели грешките само и толкова, тя диагностиката започва след това, може да ти се губи маса или захранване от модула, може да ти се губи имобилайзера и куп още неща. Не се занимавай сам с това, куц проблем е, и има опастност да счупиш нещо здраво.

          Коментар


          • #6
            До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

            Да, не прави нещо за което не се чувстваш сигурен - извикай поне някой специалист (не и набеден) да ти помага. С интерес очаквам да чуя причината за този феномен. На мен лично ми звучи РС-свързана...
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

              Май съм направил грешка . Опитах се да сваля ламбда сондата и неуспях и тя се деформира . А е на много кофти място и сега незнам как ще я сваля . Ще се опитам отдолу да бръкна по някакъв начин . Тази сонда за какво служи ?

              Коментар


              • #8
                До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

                Абе младеж.. защо не слушаш какво ти говорят хората. Ако найстина си я прецакал то значи си се вкарал в един весел филм. До колкото знам ламбда сондата следи въздуха и дава сведения на компютъра как да работи двигателя. Аз като казах да пишеш и в този форум, а не само в тунинг форума, беше защото тук има много хора които разбират. По-добре се вслушвай поне от време на време
                Защо се отказа от датчика на вала и скочи на ламбда сондата?
                Последно редактирано от Scud_ti; 12-07-08, 12:37.

                Коментар


                • #9
                  До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

                  Здравейте
                  Оказа се , че в Благоевград никой не може да ми реши проблема . Свалих долната кора на джипа и се оказа , че там има два датчика . Може ли някой да ми каже кой от двата е датчика за коляновия вал ?
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

                    никой ли няма представа

                    Коментар


                    • #11
                      До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

                      Първоначално публикуван от Xplod Преглед на мнение
                      никой ли няма представа
                      Това са датчици на скоростната кутия- единия е за задна, другия за 1-ва - служат за ХДК (система за спускане)
                      Върни се при колата и намери мотора. А най добре я закарай в Сф в МП или Дару, но преди това им се обади по телефона.
                      А под леко деформирана ламбда сонда да разбраме ли леко прее*ана?
                      Може да ти е от датчика, може да ти е от реле, от бушонно табло, от прецакан кабел по захранване и маси.
                      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                      Коментар


                      • #12
                        До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

                        незнам дали ще съм ти е от полза - имам Диско 2, ТД5 - но в ремонтното ръководство - RaveCD (за диско и фреелендер са на 1 CD та погледнах там) има 4 системи за управление на двигателя - 1 за дизел а другите 3 .... и като гледам на всяка от тях този - CKP sensor - е все на различно място - погледни / опечи си диска и виж точно за твоя модел къде се намира това нещо

                        ако все пак се води MEMS3 (Modular Engine Management System Version 3) - поне така ми се струва че е де ....

                        "Crankshaft Position (CKP) Sensor
                        The variable reluctance CKP sensor is mounted at the rear of the engine with the sensor tip facing the engine side of
                        the flywheel and is secured in the casting with a single screw. The sensor tip of the CKP sensor is adjacent to a profiled
                        target ring formed on the inner face of the flywheel."


                        приблизителен превод(не съм много в час с термините): снезора е монтиран в задната част на двигателя с детектор сочещ към страната на маховика от към двигателя и е закрепен към отливката/корпуса/ с един болт. детектора на сензора се намира непосредствено до профилиран "таргет" пръстен който е направен на вътрешното лице на маховика"

                        дано съм ти бил някак полезен ...
                        LR Disco II, Td5

                        Коментар


                        • #13
                          До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

                          Благодаря ти за информацията . Направих няколко снимки на датчиците , които смятам , че са възможни за търсения датчик . Също и снимка на ламбда сондата , която неможах да сваля . Имам един въпрос относно нея - разбрах , чи има няколко вида сонди , с 4-тири кабела различаващи се по съпротивлението . Колко ома трябва да е съпротивленито на тази сонда за джипа .
                          п.с. Искам да ви кажа , че информацията ви е много полезна за мен . Аз съм прецедател на Национален Фен Клуб Сони Експлод и ако някой е решил да си купува продукт на Сони , с удоволствие ще му помогна да го купи с отстъпка .
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Xplod; 24-07-08, 18:08.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

                            Човече, тая сонда с водопроводен ключ ли си я напъвал?! Като гледам какво си снимал, явно нямаш идея какво правиш! Не се занимавай с глупости, ми иди в някой сервиз, дето ти казват колегите. Ще се вкараш в сериозни разходи, ако продължаваш да ровиш напосоки.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Land Rover Freelander 1.8 i гасне по време на движение

                              Здравейте
                              Днес ходих в МП Благоевград . Та ми казаха , че на 100% е за смяна клапана за свободен ход . И проблема е от него . Накой сменял ли е тази клапа ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X