Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направя котва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направя котва

    Ще ходя на излет на яз.Искър петък до неделя на една станция на Щъркелово гнездо, и възнамерявам да риболовствам с лодка, но проблема е че искам да вляза на вътре и да захраня, защото ако лодката се движи няма да има ефект.
    Какво мога да използвам като котва - примерно въже(100м.) с тухла - но тя не е ли много лека?

  • #2
    До: Как да си направя котва

    Първоначално публикуван от Шангеров Преглед на мнение
    Ще ходя на излет на яз.Искър петък до неделя на една станция на Щъркелово гнездо, и възнамерявам да риболовствам с лодка, но проблема е че искам да вляза на вътре и да захраня, защото ако лодката се движи няма да има ефект.
    Какво мога да използвам като котва - примерно въже(100м.) с тухла - но тя не е ли много лека?
    Котвите не са толкова скъпи.Цени мога утре да ти кажа.

    Коментар


    • #3
      До: Как да си направя котва

      За 20-30-40 лева е готов с котвата още толкова по 2 за въже, на Стамболийски и Хр. Ботев има магазин за крепежи и кво ли не там има въжета и котви доста видове/размери...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Как да си направя котва

        идеята е че тази година едва ли ще ида повече от 2-3 пъти за риба, та да дам 50-60 -70лв., абе не ми се дават с други думи...
        Още повече, че ще трябва да се преоборудвам с макари за мен и жената(пръчки вече си взех) че не съм ходил за риба последните 6-7г. и всичко е заминало...
        айде въженце, мобе да се намери..., сега да видим какви са цените на котвите, или какво може да ги замести евентуално!

        Коментар


        • #5
          До: Как да си направя котва

          На 31-ви километър 6 килограмовото лале беше под 40 лева мисля....онзи ден им се любувах...това с тухлата не е сериозно....
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #6
            До: Как да си направя котва

            Според мен, повече от 50 метра въже не ти е необходимо. Котвите, които се продават в магазините на пл. Възраждане са супер и са на разумни цени.
            Y260

            Коментар


            • #7
              До: Как да си направя котва

              Днес си взех макари, корда, плувки, куки, тежести и даже един кеп за големи парчета
              Намерението ми е да ловя от лодка с гребла която е доста лека(тя самата е от фибростъкло) заедно с жената, интересното е че като се качим двамата при дадено местоположение по средата почва да се пълни леко с вода защото е протрито(май)дъното, а ако си разменим местата го няма този проблем.
              Ше отида до този м-н на Възраждане да видя какви са цените(мисля че се сещам, на спирката на трамвая), но все още си мисля че има нещо което да замести котвата

              Коментар


              • #8
                До: Как да си направя котва

                Първоначално публикуван от Шангеров Преглед на мнение
                Ше отида до този м-н на Възраждане да видя какви са цените(мисля че се сещам, на спирката на трамвая), но все още си мисля че има нещо което да замести котвата
                Фърли жената колега,
                ама първо и напълни джобовете с камъни!!!!
                Ако излъжеш тъщата,
                още по-добре!
                Но иска повече камъни говедото,
                не се дави лесно....!!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си направя котва

                  Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                  Фърли жената колега,
                  ама първо и напълни джобовете с камъни!!!!
                  Ако излъжеш тъщата,
                  още по-добре!
                  Но иска повече камъни говедото,
                  не се дави лесно....!!!!
                  Аз съм за.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си направя котва

                    С една 10 литрова туба от минерална вода и 40-50 метра сезал си готов си мисля. Това е съвсем "индиански" вариант, за сметка на това е почти безплатен. Като си харесаш място в язовира и захраниш, си намери ориентири и се придържай към тях. Ако времето е тихо, съм сигурен, че няма да мръднеш от позицията си.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си направя котва

                      Ако случайно имаш лежанка или поне дъмбел,десет килограмова тежест ще ти свърши идеална работа.
                      Идеята на ГАД е супер!
                      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си направя котва

                        4 парчета арматурно желязо - огъваш ги като куки и ги заваряваш едно към друго и за някой стар фланец или друго желязо /по-тежко/ за да държи котвата легнала...
                        купешките котви имат един голям недостатък, който изпитах миналата седмица близо до о-в св. Иван - а именно ако се закачи в скала или старо стоманено въже, няма вадене... дърпаш, дърпаш и накрая режеш въжето...
                        А "самоделните" от арматурно желязо като ги напънеш се изправят и си я изваждаш...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си направя котва

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          4 парчета арматурно желязо - огъваш ги като куки и ги заваряваш едно към друго и за някой стар фланец или друго желязо /по-тежко/ за да държи котвата легнала...
                          купешките котви имат един голям недостатък, който изпитах миналата седмица близо до о-в св. Иван - а именно ако се закачи в скала или старо стоманено въже, няма вадене... дърпаш, дърпаш и накрая режеш въжето...
                          А "самоделните" от арматурно желязо като ги напънеш се изправят и си я изваждаш...
                          Абсолютно вярно.
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си направя котва

                            Ами един прос пример за котва е както ние правим нашата... езимаш 3-4 по-големи павета и здраво въже(ние имаме едно оранжево с което дори теглихме кола... е скъсасе,но я теглиме около километър)... връзваш ги като внимаваш да не се изхлузват... аз незнам точно как се връзват,но дядо ми е бил моряк и знае много трикове,а покрай него и баща ми е научил и той ги връзва и досега сме нямали проблеми.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да си направя котва

                              още по-прост пример... на морето си направих следната мъртва котва понеже имаше силен вятър и ми изкарваше лодката на брега:

                              една голяма чанта Метро /плетена/, пълна камъни /20-25кг/... Връзвам за дръжките единия край на въжето, а другия за лодката и готово!
                              После отвързвах лодката от котвата, защото е прекалено тежка за да я вдигам... Последният ден изсипах камъните и си прибрах торбата

                              ПС: друга важна подробност е, че котвеното въже трябва да е дълго и лодката да е встрани от котвата /5 или 10м/, а не точно отгоре... В противен случай котвата се повдига и влачи!
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X