Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

    Както обещах, ето няколко снимки на джипа в реална обстановка от миналата събота, от билото на Стара планина. Вижда се новата линия на предните калници и как е без противната пластмасова престилка с халогените, която стоеше под предната броня.



    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #17
      До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

      Продължава Еволюцията на моето возило. В края на тази седмица ще влезе отново в бокса за ревизия на преден мост. Един от лагерите на главината отпред се е разбил, и покрай смяната му ще направим и цялостен оглед на моста, че после да ми е спокойно за него. След това на ход ще е съединителя, че нещо високо отделя. Ще сложа малко снимки от операцията.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

        Дай някакви координати.Твои,на сервиза,че и аз съм за смяна на лагери отпред.Не, така не се издържа.Ще се взима още една кола.
        Диско 300TDI
        Scott Purgatory
        0889 84 6161

        Коментар


        • #19
          До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

          Лагерите могат да ти сменят във всеки по-читав сервиз. Мойто кола я обслужва Боби, сервиза му е точно срещу Топ Груп, в началото на Бистришко шосе, на 200 метра след околовръстното посока Бистрица. Но и в сервиза на Влади 333, до зеленчуковата борса в Дружба( със знамена на Мобил, метална постройка) също ще ти свършат отлична работа. И при Голди, на входа на Горна баня, срещу Дипломатическия клуб, зад автомивката.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #20
            До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

            Аз ти исках тел.за да те питам намери ли лагерите + семеринга и цена.За да ми кажеш номерацията им,не парт номерата.Колкото до смяната за всеки сервиз,смятам че и сам ще се справя.Правил съм го.Това което до тук намерих като лагери е от SKF и цената е много добра,лошото е че е дефицитен и ми обявиха един срок за доставка - почти до Коледа.Иначе номера на кита е VKBA3420.
            Чрез познати работили в тази сфера го издирих(една бр) в Горна Оряховица) чакам само каталога на SKF за да съм сигурен че е точно това и го взимам.
            Диско 300TDI
            Scott Purgatory
            0889 84 6161

            Коментар


            • #21
              До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

              Колега, аз лагерите не знам какви са, ще поръчвам от Падокс по Вин код и номер на моста. Иначе телефона ми е 0887590528 и съм на разположени за всичко.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                Както писах и по горе, един лагер на главината отпред сдаде фронта. От МотоПфое само за лагерите на главините и семерингите ми обадиха такава сума, че се препотих. Но благодарение на Лазар, ще поръчам целиа ремонтен комплект за отпред - лагери на главина, семеринг, лагери на сфера, и разни там дреболии за цена, с 40% по-ниска от тази, която ми поискаха тук. Ще пиша по-подробно, като дойдат нещата и ще постна снимки.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #23
                  До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  ................ От МотоПфое само за лагерите на главините и семерингите ми обадиха такава сума, че се препотих. .......................
                  Казвах ли аз казвах каква е нормалната отстъпка, която трябва да даде МП на клубистите, ама тогава: " И аз си купувам на същите цени" , а сега 40% разлика - Всеки някога ппроглежда, Злати. Добре дошъл на блудния Преседател. / Надявам се носиш майтап и не ми се сърдиш, а аз профилактично ще почерпя бири или други висши алкохоли/
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                    Преди поръчката Лазар откри, че има 3 варианта в зависимост от особеностите на сферата. Гледахме, пъхтяхме, дзверихме се какво са препоръчали в МотоПфое и накрая поръчахме. Слава богу, точния комплект със всичко нужно. При разглабянето се видя, че семерингите са сдали багажа и вътре в сферата и при карето е влязла вода и греста е станала сиво-жълта. Добре, че послушах Яро и си поръчах пълен ремонтен кит, че и лагерчетата на сферите бяха сдали. Абе, с добри съветници и добър майстор всичко става. Утре е готов и скоро ще сложа и снимки от самия процес на работата.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #25
                      До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                      Както обещах, ето малко снимки от процеса на ревизията на предния мост. Тук се вижда пълния ремонтен комплект. Някои от часитите, май почти всички, са си от реномирани производители -


                      След като Боби отвори моста, се видя че семерингите са сдали и греста се е омешала с водата на отвартителна сиво-кафява каша, както личи от следващите 2 снимки -





                      Лагерита на сферите също бяха тръгнали на зле, но слава богу, самите сфери нямаха драскотини



                      Всичко беше надлежно прегледано и почистено до блясък


                      а след това новата грес си влезе на мястото

                      Последно редактирано от Yaro; 27-09-08, 21:42.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                        Връщам се към темата с малко новини. Благодарени на Лазар и майстор Боби вече имам нов съединител Валео и динамиката при ниски скорости значително се подобри. След един обстоен преглед се оказа, че биелетките на предната и задната стабилизиращи щанги също са вече за смяна. Жилото на ръчната е преди скъсване. А аз отдавана си бях наумил да сменя всички тампони и да си взема защита за кормилната щанга, така че сър Лазо де Падок направи една заявка и сега в гаража си имам всичко това + дифгардове, гумени уширители за калниците, да ме пазят от изхвърляната кал от 32-ките с фланци, колан, с който да ограничим хода на моста да не излизат пружините и чифт халогени Весем от Вромос.сом. Към 13 април колата влиза за смяна на всичко това, а голямата изненада ще е направата на конструкция за изваждане на резервната гума отзад. Всичко ще го прави Митко Фулдата и ще Ви държа в течение по развитието на моето возило.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                          С нетърпение очаквам идеята за резервната гума.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            С нетърпение очаквам идеята за резервната гума.
                            Ще ти пратя на ЛС нещо, което Яро ми препрати. Натам отиват нещата при мен. Абе направо ще пробвам да сложа линка тук, който се интересува, да черпи идеи. вярвам, че Яро е съгласен.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #29
                              До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              .....вярвам, че Яро е съгласен.
                              С него ще се разберем нещо за ноухауто.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                                http://www.youtube.com/watch?v=P9og6nZ1WrE идеята е австралийска, а тук в София има и един направен подобно, но има допълнителна точка на захващане на стойката за гумата към купето, освен към задната броня, а на мен това не ми харесва. Имам снимки вкъщи и на него, ще сложа нещо тук, ако ти е интересно.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X