Обява

Свий
Няма добавени обяви.

77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

    http://auto.dir.bg/2008/07/04/news3165198.html

    а как седи въпросът с Руските???

  • #2
    До: 77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

    Както с всички останали технически системи. 90% от технологичните откази се случват през първите три месеца от експлоатацията. Точно по теорията на надеждността. Що? Какво от темата те интересува?
    Но на пръв поглед работата е реално лоша. Почти 80% за цяла година веднага показва конструктивни грешки, това не е само производствен брак. Ако се отчете че и практически няма вторичен пазар на китайски коли, изводът е че изобщо не са коли.
    Ако постът ти е въпрос, моя съвет е - не купувай китайска кола. Сурова е.

    Коментар


    • #3
      До: 77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

      Стефане, коментирай китайските коли, когато видиш отблизо такава.
      Карал съм 4 г. чисто нова Нива и една година китаец Лендуинд. Нужно ли е да казвам сравнението в чия полза е. Китаецът те закарва където си тръгнал с ЧИСТИ ръце.
      Сравнявам автомобили на еднаква възраст и еднакви километри.
      Същият е резултатът УАЗ Патриот vs Лендуинд (казах ти го и преди). Руските зверове губят тотално, като надеждност, икономичност,комфорт и т.н. Освен естествено по Country of origin...
      Харесва ли ви или не китайците завземат Света, така че свиквайте...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: 77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

        А когато го заемат като японците - тогава и ще свикна. Омръзна ми да свиквам с лайна. Тия просто са закъснели, па и много миришат. "Щото така" - няма да минат. Нито аз ще финансирам те да се учат да правят и коли.
        Ти къде и как си карал онова, и къде и как това? Ще ми дадеш ли хубавия китайски джип за десет минути? Не да мина на червено. Само за през дерето? После Нивите ще измъкнат квото остане, аз ще се разбирам с тях.
        Не, не съм, и няма да карам. Иди в уазовата конференция на ауто.ру. Да видиш как се примъкват обратно тия с хубавите китайски джипове, и ги подаряват. Все едно никой не ще да ги купи. Макар че онова място е голямо, и значи има много балъци. Ама се връщат на УАЗовете. Колко са скапани знаят, могат да напишат книги за това.

        Коментар


        • #5
          До: 77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

          Със сигурност е на светлинни години пред нивата и ужаската като качество.
          Знаеш, че имам база за сравнение. Колкото за дерето върви там, където всеки SUV от неговия клас. А за 10те минути - мога да убия нивата за по-малко
          Понаучили са се, въпреки, че са несравнимо назад от японците. За разлика от нас те се учат. Ние само плюем а нищо не правим. - следователно няма и да се научим - липсва процесът.
          Просто искам да споделя фактът, че след 14 000км с ЛАндуинд той не е дал и минимален дефект. Нужно ли е да казвам за същия пробег какво НЕ беше правено по нивата и патриота??
          Въпросът беше за качеството а не за проектните възможности.
          Естествено че китаецът по проходимост трябва да се мери с Фронтерите а не с Ужаската.
          Факт е, че досега не е дефектирал - само консумативи и гориво +тежки десни крака..
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: 77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

            Каква проходимост, това не се и обсъжда. Нали ставаше дума за 80% дефекти за ЦЯЛА година. Това значи че не излиза от гаранционния сервиз цялата първа година. Два проблема. Не е досглобен, точно като евтините руски коли, това са примерно 20% от всичките му откази, и не е домислен, та се троши - останалите. ТЕХНОЛОГИЧНИТЕ откази, които правят руските коли евтини, не траят цяла година.
            Оная статистика не съм я правил аз. Теорията на надеждността също не е моя работа. Няма нужда да си гениален инженер, за да заключиш че изделието е СУРОВО. Някой ден от това може и да излезе кола. Може и да не излезе, но може и да. Обаче сега още не е. Та и е крайно рано да се сравнява с легендите. Не рекламните, ами тия от трофи рейдовете например. Когато стигне до Перник през Черни връх през зимата, и не изостане много от Нивите, тогава и да пита дали може да седне при приличната публика. Засега да върви да играе карти в Илиянци. В нашта кръчма не пускат чалга.

            Коментар


            • #7
              До: 77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

              80% дефекти дават патриота и нивата. За една година 14 000 китайчето не се е издънило нито веднъж - дори бушон изгорял няма. Колкото за Перник през Черни връх не знам, но тръгвам навсякъде, където минава Фронтера и патриот. Сравнявай сходни автомобили. Не съм казал, че китаецът ще се приближи където УАЗът джапа спокойно. Обсъждам КАЧЕСТВОТО на изработка а то е светлинни години пред руското. Разбери ме добре.
              Това е SUV, а не истински офроудър като УАЗ 469 и LJ73
              А Патриотът не е и SUV. (и него съм виждал отблизо, та затова го коментирам)
              За разлика от него китаецът не тече отникъде и не падат разни неща. И се прибира без платформа откъдето е тръгнал.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: 77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

                Нивата и Патриотът официално са СУВове. Нивата изобщо е родоначалник на класа паркетници. А Патрика е по-лош и от паркетник, той си е чисто недоразумение.
                Откъде тогава идва статистиката? Един екземпляр още не значи много.

                Коментар


                • #9
                  До: 77% от китайските коли дефектират през 1-ата година

                  Споделям опит
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X