Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за перката на гранд чироки 93 бензин-газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Това е прясно изкормена днес муфа

    Коментар


    • #32
      нито познаваш човека нито му знаеш възможностите, повече перки от мен не си хващал, нека да пробва на изгасен мотор студен как се държи перката ако не може да е превърти да не я пипа в никав случей

      Коментар


      • #33
        Абсолютно правилно! Ние не го караме да я прави, ние се мъчим ние да разберем.
        И аз имам една, все не ми остава време да я заколя. Не я и знам от кво е, ама сигурно трябва да може да се направи нещо полезно от толкова красиво желязо.

        Коментар


        • #34
          Аз започвам да я правя с електрически съединител, защото не ми харесва да върти постоянно. Или ако не стане ще слагам електровентилатор

          Коментар


          • #35
            ако може да приплъзва и има дадчик, евентоално и копче за принудително спиране, став мечта. само да се пипне както трябва...

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от Стефан
              Тогава трябва да купим бира от тука, преди да тръгнем за некъв консилиум. Мдаа.
              С бирата и мезето няма проблем важното е да стане ако трябва ще доида до София особено ако излезе под 400лвМалко нямам доверие на тукашните маистори Пук ако се намери 2ра употреба нямам нищо против джипа да не е нов А е супер гадно зимата да ти е студено ще дам за хапчета сумата пари по добре да се почерпим с тях ШУрето е ловджия а жената работи в вимпром ХАН ККУМ

              Коментар


              • #37
                ех, то ти там като нямаш истенски майтори, най-добре ела насам. за под 400 не се знае, може и да трябва нова муфа, но ще научиш нови неща за машината, може да се намери на старо муфа, може и да не е муфата, а и твойте нещо искат да те пързалят ми се струва.

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от Насов
                  ако може да приплъзва и има дадчик, евентоално и копче за принудително спиране, став мечта. само да се пипне както трябва...
                  Ето как го правят хората, взимат перка и датчик от нещо примерно лада и го пускат направо на 2-ра скорост с датчика от ладата който струва 5 лв. и готово.


                  само трябва при стругар да се направи тръбата да е с резба за датчика.

                  Аз в момента съм си монтирал 2 вентилатора отпред без да съм си махал оригиналния и засега съм ги вързал на копче и си ги пускам когато карам бавно и ми позагрява. Но ще си ги вържа с датчик за да съм спокоен.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    Стига обърквали човека бре! Там няма електрически вентилатор, к`ви датчици, к`ви втори скорости, к`ви пет лева. Явно силиконовия съединител се е спекъл, а датчика си е за уреда на таблото. Бахти, аз имам Гранд и пиша едно, после идва някой дето не е отварял капака и се изказва...
                    Ами отворете, вижте и говорите... Не е лошо да се теоретизира, и много интересни неща се научават, ама тук случая е конкретен и ясен. Електровентилатор има само най-големия модел 5.9, и това е един от начините за тунинговане на стандартния Гранд, само че се съмнявам човека да намери отнякъде на старо електровентилатор от този модел, те се броят на пръсти в цялата страна. Така че стига с този датчик, той не играе за вентилатора. Извинявам се ако съм рязък, ама нали работат е да помогнем на човека сам да си диагностицира проблема, щот явно го лъжат майсторите му, иначе не искам да обидя никого, ние доста неща можем да си говорим.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от quadra
                      Стига обърквали човека бре! Там няма електрически вентилатор, к`ви датчици, к`ви втори скорости, к`ви пет лева. Явно силиконовия съединител се е спекъл, а датчика си е за уреда на таблото. Бахти, аз имам Гранд и пиша едно, после идва някой дето не е отварял капака и се изказва...
                      Ами отворете, вижте и говорите... Не е лошо да се теоретизира, и много интересни неща се научават, ама тук случая е конкретен и ясен. Електровентилатор има само най-големия модел 5.9, и това е един от начините за тунинговане на стандартния Гранд, само че се съмнявам човека да намери отнякъде на старо електровентилатор от този модел, те се броят на пръсти в цялата страна. Така че стига с този датчик, той не играе за вентилатора. Извинявам се ако съм рязък, ама нали работат е да помогнем на човека сам да си диагностицира проблема, щот явно го лъжат майсторите му, иначе не искам да обидя никого, ние доста неща можем да си говорим.
                      Ами аз забравих да напиша че това е начин ако муфата ти е прецакана да си направиш по-евтино охлаждане и не е за гранд ами за всички с муфи
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #41
                        Разбрах те, не се сърди, ама на този радиатор става само електровентилатора от 5.9, а такъв е абсурдно да се намери. Темата е дискутирана нашироко в руския форум на JEEP и затова. Има известни опити с електровентилатор от някакъв японски модел Митсубиши, но границата която успява да охлади нормално е 4.0 двигател на Чероки или Гранд Чероки, за 5.2 вече недостига мощност и загрява.
                        Така че не се сърди, просто нещата са други.....
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #42
                          1 екскурзия до софия май му се оформя на тоя гранд, само дано не прегрее пътем .

                          инак незнам...

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от quadra
                            Ама тя ти е с силиконов съединител - няма нищо общо с датчика. А за помпата незнам да има такава закономерност, виж че по-бавно ще загрява е сигурно. Само че имай впредвид че и на изправен съединител доста бойко си се върти. Само че като си намотаеш ръката с парцал и внимателно се опиташ да я спреш когато е студен двигателя успяваш без труд...Ама внимавай да не ти изпочупи пръстите ако наистина е блокирала.
                            има далеч по-безболезнен начин да разбереш дали перката е постоянно зацепена - на ЗАГАСЕН двигател няма да се върти с ръка!
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              Малко дебелшко ще му излезе, по-добре да търси там някой по-истински майстор сръчко...
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                                Първоначално публикуван от quadra
                                Ама тя ти е с силиконов съединител - няма нищо общо с датчика. А за помпата незнам да има такава закономерност, виж че по-бавно ще загрява е сигурно. Само че имай впредвид че и на изправен съединител доста бойко си се върти. Само че като си намотаеш ръката с парцал и внимателно се опиташ да я спреш когато е студен двигателя успяваш без труд...Ама внимавай да не ти изпочупи пръстите ако наистина е блокирала.
                                има далеч по-безболезнен начин да разбереш дали перката е постоянно зацепена - на ЗАГАСЕН двигател няма да се върти с ръка!
                                Ама не просто загасен, а сутрин на съвсем студен, иначе като се е напекла и да го загасиш - все тая...
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X