Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От офроуд към супермото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: От офроуд към супермото

    Колеги и аз най-накрая след дълго чакане мога да ви покажа моето "градско" и старичко супермото.Преценете дали си е струвало чакането
    Прикачени файлове
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • До: От офроуд към супермото

      Първоначално публикуван от ceco.g Преглед на мнение
      В тази тема ще се опитам да обясня как се прави супермото, от мотор който се използва всеки ден в истинска състезателна машина.

      Стъпка 1 - Как да започнем?
      Първото нещо което трябва да направим е да определим какво искаме от мотора и тогава да го изберем според изискванията и финансовите ни възможности.Ако мотора ще бъде използван само на писта и парите .............................................................................
      Радвам се че темата ми се появи и в този форум
      Опитах се да я преведа от www.supermoto.co.il, има и други интересни статии, така че ако някой му се превежда ще е интересно за останалите
      Поздрави
      What happens in my garage stays in my garage.

      Коментар


      • До: От офроуд към супермото

        Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
        Колеги и аз най-накрая след дълго чакане мога да ви покажа моето "градско" и старичко супермото.Преценете дали си е струвало чакането
        Колега личи си че машинката е правена с мерак , но никой не може да ти каже "да струваше си" или "не, не си струваше" . Важното е като се качиш на нея да усетиш насладата, за която си чакал толкова дълко и мъчително , пък ние какво ще кажем не трябва да те интересува .

        Аз определено казвам, че си е струвало чакането , защото КТМ изглежда чудевищен така
        http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

        Коментар


        • До: От офроуд към супермото

          Благодаря ти за мнениетоВсе пак това е мнение на човек от този форум, който хем обича, хем много е експериментирал в тази област
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • До: От офроуд към супермото

            Малко да освежим темата-ето няколко фотоса на доста коментираният ЦР500 2т.Самочебратята американци вземат двигателя и го пъхат в алуминиева рама от ЦРФ 250 и още няколко подобрения и ето резултата.
            Последният фотос пък е на ЦР500 преправен на супермото в оригинален вид.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: От офроуд към супермото

              ceco.g . Аз имам още снимки на такива cr-ки но нещо немога да ги кача. ще пробвам пак по късно

              Коментар


              • До: От офроуд към супермото

                Ами то в сайта BikePics има много като влезеш на Хонда CR500.Доста от тея машини са преправени и от любители и от фирми за тунинг както в случая на тези снимки.Сложих ги за да може всеки посетител сблъскал се с тази легенда ЦР500 да може да я види какво представлява и естествено преправена на супермото.Мисля че този мотор заслужава свое кътче и в тази тема въпреки че е вече почти отпаднал от състезателните среди той има своето място в историята.

                Коментар


                • До: От офроуд към супермото

                  Helik на мен лично много ми харесва но мислил ли си да смениш маската

                  Коментар


                  • До: От офроуд към супермото

                    Относно Cr-a, направо тръпки ме побиват само от мисълта за такова 500 сс 2Т супермотоФабрично или правено няма значение, изглежда много якоОтносно маската на моя КТМ, тази ми е оригиналната и с майстора, който ми го прави решихме да остане.Иначе имам и една, която върви в комплект с калника, т.е. по-различна е и стой по-ниско върху калника, но за да се монтира трябваше да се преправят още работи и засега се отказах
                    SUZUKI DRZ SuperMoto

                    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                    Коментар


                    • До: От офроуд към супермото

                      Това е най-бруталния кросов мотор, редом до него застава и КХ 500

                      Коментар


                      • До: От офроуд към супермото

                        Аз в момента май си навличам беля на главата с едно преправяне ама ще видим какво ще излезе накрая. Започвам от тук ...


                        тъй като главината от тази джанта не пасва на моя мотор, мисля да разплета двете джанти и на тази 17" да сложа моята главина. След това да купя една задна и да извърша същата процедура. За начало мисля, че е това. От там на татъка ще гледам да постегна самия мотор защото има проблемчета иии така
                        [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                        Коментар


                        • До: От офроуд към супермото

                          Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
                          тъй като главината от тази джанта не пасва на моя мотор, мисля да разплета двете джанти и на тази 17" да сложа моята главина. След това да купя една задна и да извърша същата процедура. За начало мисля, че е това. От там на татъка ще гледам да постегна самия мотор защото има проблемчета иии така
                          Колега , Първо браво за желанието и успех с оществяването на идеята . Сега искам да ти дам един съвет , виж дали осите отговарят като размер и ако отговарят ти трябват само дистанциона втулка , ако тази на супермотото е с по-голямо "фи" Може да направиш втулки с вътрешен размер на твойте оси и външен на калата , аз съм с такива на моето супермото капли . Не си играй с пренареждане, защото ще трябва и спици да търсиш , от личен опит ти го казвам аз имам 3,4 размера спици вече ! Така ще си имаш и два чифта капли .Има и един обрач 17'' на 3.00 мисля че беше ширината, ако искаш може да измислим нещо , мога и със спици да ти помогна
                          http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                          Коментар


                          • До: От офроуд към супермото

                            Това за спиците е супер новина, може да имам нужда от помощ. Оста която е за 17-ката е с по-малък диаметър и самата главина е по-тясна от моята. За това ще е цялата тая галимация с пренареждането, но в момента просто не разполагам с толкова пари за друг комплект джанти и за това ще пробвам с този компромисен вариант. Изобщо не съм гледал размера на спиците и на 2-те джанти, поради простата причина, че от както взех джантата съм я хвърлил в гаража и там седи, а джантата я взех защото си мислех, че с едно пренареждане на пиците ще се размина но може и да не е така. Тея дни мисля по-сериозно да се захвана с това да премеря спиците и да видим какво още може да се направи. Ако не стане този вариант сигурно ще пиша пак да посъветвате нещо
                            [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                            Коментар


                            • До: От офроуд към супермото

                              Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
                              Това за спиците е супер новина, може да имам нужда от помощ. Оста която е за 17-ката е с по-малък диаметър и самата главина е по-тясна от моята. За това ще е цялата тая галимация с пренареждането, но в момента просто не разполагам с толкова пари за друг комплект джанти и за това ще пробвам с този компромисен вариант. Изобщо не съм гледал размера на спиците и на 2-те джанти, поради простата причина, че от както взех джантата съм я хвърлил в гаража и там седи, а джантата я взех защото си мислех, че с едно пренареждане на пиците ще се размина но може и да не е така. Тея дни мисля по-сериозно да се захвана с това да премеря спиците и да видим какво още може да се направи. Ако не стане този вариант сигурно ще пиша пак да посъветвате нещо
                              Колега тръпки ме побиват, когато чета за това, което те очакваАз минах по тоя път и имах доста проблеми, така че също ми останаха някои размери спици.Но още от сега мога да ти кажа, че захванеш ли се с пренареждането, няма начин да нямаш проблеми, така че запомни това, че в Никомотор доставят доста размери спици на цена около 3лв на бройка и наложи ли се нещо може да разчиташ на тях, както направих и аз Желая ти успех
                              SUZUKI DRZ SuperMoto

                              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                              Коментар


                              • До: От офроуд към супермото

                                Колеги,дайте идея от каде мога да си намеря външен обръч 17"преден ,че имам желание и аз да покарам собственоръчно направено СУПЕРМОТО.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X