Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за устройството на ДВГ на Галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

    Първоначално публикуван от didore Преглед на мнение
    Здравете,
    От скоро имам Галопер 2.5тд с история 2000г на 34 хил. беше на бившия ми шеф. Интересува ме на колко хиляди се сменя ангренажния ремък и този на валовете за който прочетох в форума.
    Също във фактурите за смяна на маслото видях че се гресират диференциалите. Това на какъв интервал от време става. Това ми е първия джип така че извиням се ако съм задал глупав въпрос или не на място
    Това са точките за гресиране, които съм дал в раздел Паджеро, сигурно знаеш, че са същите и на Галопера. Гресират се каретата на карданите, но не и дифовете.
    Ремъците се сменят... ами като им дойде времето. Има там някакви километри 60-90 000, но те са само ориентировъчни да не се надвишават в никой случай. Правилно обаче е да се наблюдават от време на време и ако се наложи (омасляване, напукване) да се сменяват веднага заедно с ролките.

    Коментар


    • #32
      До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

      Вчера върнаха помпата за Галопера от ремонт. Всички бяха крайно учудени, че и нямало нищо, а не искал да върви. 20 пъти цитирах прочетеното тук, не вдяват.

      Сега турбото е виновно. Замина на ремонт. Като отвориха турбината, оста беше скъсана. От витлата при изгорелите газове няма и следа. Възможно ли е прескочила центровка и изхвърляне на свръхгорещи газове да изпепелят турбото?

      Нещо ми се струва, че действат като повечето лекари - лекуват симптомите, но не търсят причината.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #33
        До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

        Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
        Като отвориха турбината, оста беше скъсана. От витлата при изгорелите газове няма и следа. Възможно ли е прескочила центровка и изхвърляне на свръхгорещи газове да изпепелят турбото?
        Възможно е и центровката да е нормална, а причината да е начинът на каране, който коментирахме по-горе (газ до ламарината)

        Коментар


        • #34
          До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

          Разпределителният вал също лъсна скъсан...
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #35
            До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

            А съвместим ли е с някоя двигател на Мицубиши? Става дума за директна замяна - махам Хюндайския, слагам Мицубиши.

            До колкотото намерих информация на Хюндай двигателя е 4D56TI, а на Мицубиши - 4D56T. Само интеркулера ли е разликата?
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #36
              До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

              От това, което съм чел знам, че са напълно еднакви, но все пак не съм правил лично присаждане...

              Коментар


              • #37
                До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                Настоящия собственик нещо взе да вдига ръце от машината. Текущото състояние не е много ясно какво е. Май е оправена до ниво да пали и да върви нормално. Но това е по слухове. Започва пазарлък да го взема за преглед и ако има надежда да оживее за смислена сума да го ползвам.

                До колкото ми обясниха е пипан от доста "разбирачи". Настройките на помпата също за бъзикани. Как е най-удачно да се процедира? Има ли сервиз в който да ги разбират тези двигатели?

                В краен случай се замислям за смяна на целия двигател с Мицубиши. В Мобиле има няколко обяви за катастрофирали, има надежда
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #38
                  До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение

                  В краен случай се замислям за смяна на целия двигател с Мицубиши. В Мобиле има няколко обяви за катастрофирали, има надежда
                  Двигателя е същия! Ако се кара по същия начин, ще има същите проблеми! Просто е слаб за тази кола! По-точно слаб е за скоростни испълнения!А и не се знае от катастрофиралата кола в какво състояние ще е! Не е ли по-добре да се ремонтира оригиналния?
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #39
                    До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Двигателя е същия! Ако се кара по същия начин, ще има същите проблеми! Просто е слаб за тази кола! По-точно слаб е за скоростни испълнения!А и не се знае от катастрофиралата кола в какво състояние ще е! Не е ли по-добре да се ремонтира оригиналния?
                    Взема ли го аз забравяме за скоростни изпълнения. Има си коли за тази работа, джиповете не са сред тях.

                    В момента нямам никаква представа в какво състояние е двигателя. За последно, когато горових със собственика главата беше в багажника, от турбото беше останал само спомен, беше изгоряло цялото, ангренажът беше прескочил, скъсн разпределителен вал, скъсан ремък за балансиращите валове.

                    По слухове всичко това е оправено. Двигателя е запален и работи. Къде и как е ремонтиран - нямам никаква представа. Независимо какво и къде е правено искам да го прегледам в какво състояние е в момента. Това е първия дизел, с който се захващам и без компетентна намеса ми се струва, че няма да се справя.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                      Егати приключението, дето си го намислил
                      Досега три пъти ми се е налагало да взимам двигател от блъсната кола за присаждане (не за моя кола) - веднъж се улучи читав, другите два пъти - по добре не питай.

                      Опитвам се да ти кажа, че идеята да си вземеш друг мотор може и да е добра, но за да не стане приключението перманентно, отвори го, разгледай го и чак тогава го монтирай. Ако мотора излезе читав рискуваш една гарнитура и няколко дреболийки, не са болка за умиралка.

                      Нищо страшно няма в дизела, още повече като имаш и един за донор. Успех!
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                        Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                        ... В момента нямам никаква представа в какво състояние е двигателя. За последно, когато горових със собственика главата беше в багажника, от турбото беше останал само спомен, беше изгоряло цялото, ангренажът беше прескочил, скъсн разпределителен вал, скъсан ремък за балансиращите валове.

                        По слухове всичко това е оправено. Двигателя е запален и работи. Къде и как е ремонтиран - нямам никаква представа ...
                        От това, което описваш, се вижда двигател за основен ремонт. Ама дали е бил направен такъв и ако да, колко читаво. Или е скърпено положението, колкото да се продаде?

                        Иначе, то и за Галопер се намират двигатели. Този, от който взех интеркулера, беше обръщан през таван, ама твърдяха, че двигателят бил без повреди.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                          Собственика го познавам от доста години. Ако е правен не е било за закърпване за продажба. Не се продава
                          Поради стечение на обстоятелствата и сдобиване с далеч по-икономична лека кола, Галоперчето седи и чака светлото бъдеще.

                          На дизела най ме плаши ГНП-то, турбото и центровеката на двигателя като цяло. Вижда ми се далеч по-сложен за ремот от бензинов. Все пак не е като карбуратора да го разхвърляш на части и да го събереш по картинка
                          Последно редактирано от Иван Горчев; 06-08-09, 09:45.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            Собственика го познавам от доста години. Ако е правен не е било за закърпване за продажба. Не се продава
                            Поради стечение на обстоятелствата и сдобиване с далеч по-икономична лека кола, Галоперчето седи и чака светлото бъдеще.

                            На дизела най ме плаши ГНП-то, турбото и центровеката на двигателя като цяло. Вижда ми се далеч по-сложен за ремот от бензинов. Все пак не е като карбуратора да го разхвърляш на части и да го събереш по картинка
                            Има си "пинизите" естествено, но не е чак толкова страшно. Турбото и при бензинките и при дизела, не го ли пипаш внимателно и правилно - плачеш.
                            В ГНП по-скоро нямаш работа.
                            Центровката (на изправен двигател) си е горе-долу същата забавачка като смяна на ангренаж на бензинова двувалка.
                            Ако сравняваш с жигулка - е, да малко по-сложно е, но с малко инглиш и ровене по мануалите, не се съмнявам, че ще се оправиш.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                              Говорих вчера с едно от момчетата в гаража, където е правен. Турбото е ново, купено е миналата година от Италия.

                              Ремонта го е праил един познат, който много уважавам като монтьор. Според мен е вложил необходимото за да стане както трябва. Двигателя в момента бил направен да работи по часовник.

                              След ремонта е каран много малко. Протекла е хидравличната помпа или някое съединение. До колкото ми обясниха е текла върху алтернатора, горял е един път. В момента не е ясно какво е положението.

                              Бил е с вода, източена е преди зимата. Последните 9 месеца мотора е бил на сухо. Според мен при пълнене с антифриз нещо ще протече

                              За утре сутрин глася първи оглед. Надявам се на успех.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X