Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за устройството на ДВГ на Галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    Горко му на следващия собственик ...
    Наближава явно моментът за последен собственик на този двигател...

    Първоначално публикуван от Scud_ti Преглед на мнение
    Ами то това добиче 2.5 не му се отразява много добре магистралното каране. От личен опит знам.
    Точно!
    От личен опит пък аз да кажа, че ако човек има нерви да го кара с 80-90 км/ч (аз лично гледам турбото да не качва повече от 0.3 - 0.35 bar) показва много добри резултати в разхода на гориво дори и натоварен и с ремарке, както често го карам аз. Само че тази скорост е за терапия на нервите при нашите условия

    Коментар


    • #17
      До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Наближава явно моментът за последен собственик на този двигател...
      Лошото е, че ще му врътнат един бърз ремонт, ще го наблъскат разни добавки и ще го хлъзнат на някой без опит и без приятели-познавачи, да си блъска после главата с него.

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      От личен опит пък аз да кажа, че ако човек има нерви да го кара с 80-90 км/ч (аз лично гледам турбото да не качва повече от 0.3 - 0.35 bar) показва много добри резултати в разхода на гориво дори и натоварен и с ремарке, както често го карам аз. Само че тази скорост е за терапия на нервите при нашите условия
      За магистрала определено е досадно бавен. Но по другите пътища няма никакви проблеми да си държи скоростта на потока. Хич да нямаше проблем с двигателя при продължително каране на високи обороти, не мисля, че при тези цени на горивото ще са много мераклиите да карат с много над 100 км/ч камионче с аеродинамика на трикрилен гардероб.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

        Галопера е дълга база, софийски.
        При всички положения няма да бъде продаден. На външен вид изглежда прекалено зле, няма здрава ламарина, целият е очукан, заяла го е и ръжда.
        Моторът ще бъде стегнат на 2 на 3 и така до следващият ремонт. Както винаги до сега. От 2000 година насам всяка година е в бокса - турбо, помпа, пак турбо, скорости, заден диф, помпа и гарнитури, и сега това. Собстеникът не го жали. За съжаление за него е просто средство да придвижване от т.А до т.Б максимално бързо. Резултатът е видим. Магистрално веднъж съм се возил до Пловдив. Където имаше възможност караше до отказ, червени обороти, скорост около 160 км/ч. Отделно има 20-тина курса България-Италия със същото каране. Одавна не е това, което беше.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #19
          До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
          ... Където имаше възможност караше до отказ, червени обороти, скорост около 160 км/ч. ...
          Стига бе! Ти ми събра очите. Дизелов Галопер да вдигне 150 - 160 км/ч!!!

          Това да не е било по надолнище, с ураганен попътен вятър?!?
          Че то "официалната" му максимална скорост е 136 км/ч ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

            Че то тогава този Галопер е истински герой.. да преживее толкова много. Аз с Паджерото съм стигал до 145 колкото за проба, същия двигател. Оттогава не е виждал червена зона, даже и за тогава не съм сигурен.Веднъж ми се наложи да бързам и изплю гарнитура. След тази случка повече от 100 не е виждал. На този човек няма ли да му е по-изгодно да си вземе нещо което е проектирано за такива скорости?

            Коментар


            • #21
              До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

              Галопера наистина е герой, но незнам до кога ще издържи. По принцип не се позлва за магистрала, но всички пътувания баха при кофти стечение на обстоятелствата. Винаги се тръгваше по нощите и трябваше да се пристигне вчера. За това е и на този хал.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #22
                До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                Първоначално публикуван от Scud_ti Преглед на мнение
                Че то тогава този Галопер е истински герой.. да преживее толкова много. Аз с Паджерото съм стигал до 145 колкото за проба, същия двигател. Оттогава не е виждал червена зона, даже и за тогава не съм сигурен.Веднъж ми се наложи да бързам и изплю гарнитура. След тази случка повече от 100 не е виждал. На този човек няма ли да му е по-изгодно да си вземе нещо което е проектирано за такива скорости?
                Аз УАЗката я карам с повече.

                Извинявам се за спама но не се сдържах.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #23
                  До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                  Карай си. Мен не ми е комфорно в моята при големи скорости. Като искам скорост имам на разположение други. Просто 4D56 не е за юркане това не е само мое мнение... знам за поне 3 примера от форума които го доказват

                  Коментар


                  • #24
                    До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                    Днес нагъзих китаеца (2.8TD LANDWIND),вдига и поддържа 150 и се държи добре при такава скорост. Ако системно се кара така вероятно ще умре скоропостижно. Галопер карах няколко пъти и нещо не ме впечатли. Определено е мнооого муден.
                    Последно редактирано от Scrapheap; 09-07-08, 14:04.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                      моя Галопер без проблем вдигаше 130, но 5-а скорост е много къса /както и останалите/ и стрелката на оборотомера доближава червената зона...
                      иначе по никакви причини Т не ми е мръдвала от средата - перфектен беше в това отношение, но и аз попаднах на екземпляр с история и много малко км /купен на 78000км, продаден на 102000км/...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        моя Галопер без проблем вдигаше 130, но 5-а скорост е много къса /както и останалите/ и стрелката на оборотомера доближава червената зона...
                        иначе по никакви причини Т не ми е мръдвала от средата - перфектен беше в това отношение, но и аз попаднах на екземпляр с история и много малко км /купен на 78000км, продаден на 102000км/...
                        Да тя и на мен не ми мърдаше стрелката на охладителната течност от средата... до момента в който двигателя умря. Няколко секунди преди това обаче погледнах датчика за Т на маслото и се уплаших. Докато отбия... и белята стана. Останах си на единия от мостовете на Витиня. И до ден днешен ми е малко мистерия по какъв ред са се наредили разваляне на датчика за Т на охл. течност, спукана тръба към радиатора, изтичане на охл. течност и изплюването на гарнитурата.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                          Първоначално публикуван от Scud_ti Преглед на мнение
                          И до ден днешен ми е малко мистерия по какъв ред са се наредили разваляне на датчика за Т на охл. течност, спукана тръба към радиатора, изтичане на охл. течност и изплюването на гарнитурата.
                          Ето: Датчикът за t° си е здрав. Но става локално прегряване някъде (най-често в главата около горивните камери) заради прекалените обороти, там водата завира, получава се парна възглавница около датчика и той няма контакт с течността, в един момент тази възглавница отива на турбината на помпата и тя спира да движи течността, след това всичко става за секунди - рязко прегряване, вдигане на налягането, изхвърляне на течността и гарнитурата...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Ето: Датчикът за t° си е здрав. Но става локално прегряване някъде (най-често в главата около горивните камери) заради прекалените обороти, там водата завира, получава се парна възглавница около датчика и той няма контакт с течността, в един момент тази възглавница отива на турбината на помпата и тя спира да движи течността, след това всичко става за секунди - рязко прегряване, вдигане на налягането, изхвърляне на течността и гарнитурата...
                            Интересно. А ако има такава възглавница около датчика как успява да показва точно средата. Наистина се разви за секунди. Имаше момент на размисъл и учудване защо маслото отива над 110 а водата е на средата. И така гледам ту единия ту другия докато стрелката за водата от средно отива на ниско долу и после на макс. Десен мигач и докато намаля и изгасна. Добре,че един колега спря и ме дръпна поне до края на моста.
                            Като обяснявах в сервиза за поведението на стрелката на водата ми се изсмяха и ми казаха да не си измислям,а да призная че не съм я следил. След това се откри спукания маркуч. Като я запалихме датчика за водата не работеше и се наложи и неговата смяна.
                            Сега вече обръщам по-голямо внимание на този за маслото

                            Коментар


                            • #29
                              До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                              Първоначално публикуван от Scud_ti Преглед на мнение
                              И така гледам ту единия ту другия докато стрелката за водата от средно отива на ниско долу и после на макс.
                              Незнайно защо, но и при мен се беше получило така. Карам си, стрелката е в средата, по едно време гледам нещо пуши под капака, поглеждам стрелката, а тя изведнъж отлепи нагоре, спрях, вдигнах капака и отдолу вече всичко бълбукаше.
                              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                              Коментар


                              • #30
                                До: Питане за устройството на ДВГ на Галопер

                                Здравете,
                                От скоро имам Галопер 2.5тд с история 2000г на 34 хил. беше на бившия ми шеф. Интересува ме на колко хиляди се сменя ангренажния ремък и този на валовете за който прочетох в форума.
                                Също във фактурите за смяна на маслото видях че се гресират диференциалите. Това на какъв интервал от време става. Това ми е първия джип така че извиням се ако съм задал глупав въпрос или не на място

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X