Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на кардан???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баланс на кардан???

    Здравейте!
    Днес докато правихме окачването на камиончето при разкачен заден мост изпуснахме кардана и той излезе от шлиците на раздатката,т.е. между раздатката и диференциала кардана е съставен от две половини,съединени чрез шлици...та въпроса ми е: при това положение трябва ли да нося двете части на баланс или не е необходимо?Така и така ги разкачихме ако има вероятност да са дебалансирани направо да не си играя да ги слагам???
    Благодаря предварително за съветите.
    08седемшест5едно513четири

  • #2
    До: Баланс на кардан???

    Не мисля,Вальо.Слагай ги,а ако почне да бие,в което се съмнявам,звънни...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Баланс на кардан???

      Маркери няма ли?

      Коментар


      • #4
        До: Баланс на кардан???

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Не мисля,Вальо.Слагай ги,а ако почне да бие,в което се съмнявам,звънни...
        Мерси,Соти.Ще ги опитам така.
        А за маркери -като че ли не видях да има,но ще поразгледам по-внимателно днес...мерси
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #5
          До: Баланс на кардан???

          Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
          Здравейте!
          Днес докато правихме окачването на камиончето при разкачен заден мост изпуснахме кардана и той излезе от шлиците на раздатката,т.е. между раздатката и диференциала кардана е съставен от две половини,съединени чрез шлици...та въпроса ми е: при това положение трябва ли да нося двете части на баланс или не е необходимо?Така и така ги разкачихме ако има вероятност да са дебалансирани направо да не си играя да ги слагам???
          Благодаря предварително за съветите.
          Напълно възможно е да бие.Ако трябва да го балансираш трябва да е цял,а това става в Кубрат.Ако трябва ще ти дам тел.

          Коментар


          • #6
            До: Баланс на кардан???

            Няма логика да бие ако е изпаднал от шлиците към раздатката.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              До: Баланс на кардан???

              Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
              Здравейте!
              Днес докато правихме окачването на камиончето при разкачен заден мост изпуснахме кардана и той излезе от шлиците на раздатката,т.е. между раздатката и диференциала кардана е съставен от две половини,съединени чрез шлици...та въпроса ми е: при това положение трябва ли да нося двете части на баланс или не е необходимо?Така и така ги разкачихме ако има вероятност да са дебалансирани направо да не си играя да ги слагам???
              Благодаря предварително за съветите.
              Здравеи колега не се налага да го носиш на баланс,важно е двете половини да са една срещу друга с гнездата за каретата не на кръст.Погледни как е зглобен предния.Успех!
              0898532785-КИКО

              Коментар


              • #8
                До: Баланс на кардан???

                Първоначално публикуван от kiril_ognenski Преглед на мнение
                Здравеи колега не се налага да го носиш на баланс,важно е двете половини да са една срещу друга с гнездата за каретата не на кръст.Погледни как е зглобен предния.Успех!
                Мерси за съвета колега.Сглобихме го както дойде и уикенда понавъртяхме доста километри по шосе и извън проблеми няма.Но ще погледна как сме го сложили за всеки случай.
                Поздрави.
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • #9
                  До: Баланс на кардан???

                  Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                  Здравейте!
                  Днес докато правихме окачването на камиончето при разкачен заден мост изпуснахме кардана и той излезе от шлиците на раздатката,т.е. между раздатката и диференциала кардана е съставен от две половини,съединени чрез шлици...
                  Както си го написал не е ясно, кардана на две части ли беше разделен, или целия го извадихте от раздатката.
                  Щото хората се скъсаха да предполагат а разликата е голяма.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Баланс на кардан???

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Както си го написал не е ясно, кардана на две части ли беше разделен, или целия го извадихте от раздатката.
                    Щото хората се скъсаха да предполагат а разликата е голяма.
                    Здравей!Мислех,че съм го обяснил добре още в първият пост-между диференциала и раздатката кардана е разделен на две части,свързани помежду си с шлици.Тези две отделни части от кардана пък са свързани към диференциала и раздатката съответно с по четири болта.И понеже някой беше дръпнал подпорите на задният мост докато са свалени ресорите диференциалът се беше разкачил и аз го намерих висящ в безпомощно състояние.Съединихме го и за сега мисля,че няма вибрации.Всъщност ако бие кардана отчетливо силно ли се усеща или не прави впечатление докато не се разбие съвсем???
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #11
                      До: Баланс на кардан???

                      При положение че кардана е разделен на две части, има само един начин който гарантира че няма да загуби баланс и той е кардана да бъде сглобен по същия начин както е бил преди разделянето. Това разбира се не значи че след разделянето на две части, задължително следва разбалансиране.
                      Същото е както при гумите и джантите. Може гумата да бъде демонтирана и после монтирана на джантата и пак да е балансирана.
                      Може да се разбалансира малко, а може и много.
                      В крайна сметка, ако има дебаланс той се усеща.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Баланс на кардан???

                        Вальо от кво е тоз кардан?
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          До: Баланс на кардан???

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Вальо от кво е тоз кардан?
                          Нисан Патрул Y-260 редови шестак,2800-бензин...Вчера гледах за сравнение кардана на един колега с дизелов Y-260 но са съвсем различни....Пламене-то е ясно ,че е най-сигурно да го сложа в положение,каквото е имал в началото,ама кой е знаел,че някой ще го разкачи та да го снимам...
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • #14
                            До: Баланс на кардан???

                            Не знам как е на Патрула но при повечето други имаш само две положения при които можеш да го събереш.В смисъл че отворите на фланците са разположени в правоъгълник.Ако при сглобяване тресе обръщаш на 180 градуса и готово.А дали е разбалансиран се разбира на асвалт при по-високи скорости.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #15
                              До: Баланс на кардан???

                              Ясно, както и предположих още в началото. Значи, аз имах сериозни проблеми с предния кардан, тъй като се оказа, че на Дискавърито е 'фазиран' т.е. двете скоби(yokes) към които се монтират каретата са изместени едно спрямо друго на около 20 градуса. При смяна на едно от каретата, момците в сервиза не обърнали внимание и го сглобили така, че скобите(yokes) да са успоредни, в една линия, а не изместени. Съответно баланса беше заминал на кино и след няма и 1000км карето отново беше за смяна. Междувременно, имаше ужасни вибрации и джипката вървеше много спънато. Естествено, това беше много дразнещо и се наложи използвам метода "Ако искаш работата да бъде свършена качествено, свърши си я сам"
                              Последва сваляне целия кардан и цялостното му и старателно почистване. След което лъснаха маркерите - по една щампована стрелка на всяка от двете части на желязото. Сглобяване спрямо стрелките и нещата "заспаха". Изчезнаха вибрациите и камиончето си вървеше нормално.

                              Не знам как е при Нисан, но все си мисля, че трябва да има някакви маркери.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X