Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на кардан???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Баланс на кардан???

    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
    Ясно, както и предположих още в началото. Значи, аз имах сериозни проблеми с предния кардан, тъй като се оказа, че на Дискавърито е 'фазиран' т.е. двете скоби(yokes) към които се монтират каретата са изместени едно спрямо друго на около 20 градуса. При смяна на едно от каретата, момците в сервиза не обърнали внимание и го сглобили така, че скобите(yokes) да са успоредни, в една линия, а не изместени. Съответно баланса беше заминал на кино и след няма и 1000км карето отново беше за смяна. Междувременно, имаше ужасни вибрации и джипката вървеше много спънато. Естествено, това беше много дразнещо и се наложи използвам метода "Ако искаш работата да бъде свършена качествено, свърши си я сам"
    Последва сваляне целия кардан и цялостното му и старателно почистване. След което лъснаха маркерите - по една щампована стрелка на всяка от двете части на желязото. Сглобяване спрямо стрелките и нещата "заспаха". Изчезнаха вибрациите и камиончето си вървеше нормално.

    Не знам как е при Нисан, но все си мисля, че трябва да има някакви маркери.
    Стига бе ...Да имаш вибрации и то сериозни го разбирам,ама защо пък е вървяло спънато???И тези вибрации предполагам си ги усетил още веднага като са ти сложили неправилно каретата?
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #17
      До: Баланс на кардан???

      Вървеше спънато, защото йоковете на кардана са стъргали във фланците. Имаше следи.
      А вибрациите се усетиха веднага след монтажа, още на първите 50м по асвалта.

      Както и да е... Огледай добре за някаква маркировка. Предполагам, че кардана не е фазиран, но все пак...Може да ковнали по някоя точка заради баланса. А избягал ли е баланса, почва да яде карета за закуска. Както и лагери на раздатката и дифа.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X