Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 vs 5 скоростна кутия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4 vs 5 скоростна кутия.

    Дилемата е следната - счупи ми се скоростната кутия, и вече няколко месеца си търся читава 5 степенна. Първо - чисто нова от магазина струва 900-1000 лв, така че това отпада напълно като вариант. Каквото съм подочул от тук от там 5 степенната кутия дава доста дефекти, докато 4 скоростната е по здрава. Но с 4 скоростната разхода се вдига, както и на дълъг път няма да е много удачна. Искам да чуя впечетления, предимства и недостатъци, преди да реша дали да не си сложа 4 скоростна кутия. Всякакви съвети, критики и предложения са добре дошли.

    Поздрави!

  • #2
    До: 4 vs 5 скоростна кутия.

    http://wwwboards.auto.ru/uaz/797402.html

    Коментар


    • #3
      До: 4 vs 5 скоростна кутия.

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Много благодаря, ама сега на кой да се сърдя че не знам руски...?

      Ако може някой да преразкаже ще съм му много благодарен.

      Коментар


      • #4
        До: 4 vs 5 скоростна кутия.

        http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/t...s/kpp/pvrp.htm
        В тоя линк е описана радикална модернизация на кутията.

        Останалите отговори с две думи. Причината за бързото умиране на СК е недозатегнатата гайка на хвостовика. Описват три начина за законтрянето на тая гайка, така че проблемът да изчезне.

        Коментар


        • #5
          До: 4 vs 5 скоростна кутия.

          А защо не отремонтираш твоята?толко ли е зле?
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар


          • #6
            До: 4 vs 5 скоростна кутия.

            Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
            А защо не отремонтираш твоята?толко ли е зле?
            да!

            Коментар


            • #7
              До: 4 vs 5 скоростна кутия.

              Отварял ли си я? Или има пукнат корпус?

              Иначе, Стефан хубаво е линкнал, ама аз да добавя - основният проблем на тази кутия е прегряване. Тя и гайката затова се развива. Масло от 60-70лв помага много, но проблемът радикално решение няма.

              В този ред на мисли, май 4-степенната прегрява по-малко, докато е на двигател с постоянно зацепена перка (заради по-високите обороти на перката при продължително движение бързо. Сложиш ли я на Нива с ел. перки, май ще се натресеш на същата тесла.

              Коментар


              • #8
                До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                То на НИВАта май скоростите са много скрити и не се охлаждат достатъчно,но не може ли да се измисли нещо.Нямам в предвид да се монтира водно охлаждане а няка да се отведе струя въздух към канала
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #9
                  До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                  Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                  То на НИВАта май скоростите са много скрити...
                  Там е белята. Освен това не са мислени нито за този двигател, нито за обичайните му режими.

                  Откъдето и да ги гледаш, охлаждат се само от въздуха, минал вече през радиатора и покрай двигателя. Той нито е много, нито е много студен. Лятно време си пазя босите крака от тунела на скоростите, който е болезнено горещ, въпреки че е покрит със стъкловата и пластмаси.

                  Мисля едно нещо по въпроса, ще ви кажа ако вземе да стане. Ако не, още ще мисля.

                  Ей тука е част от идеята:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=35456

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                    Да но това не решава проблема със липсата на охлаждане на скоростите.трябва нещо по аеродинамиката да се измисли.при движение с висока скорост (което за НИВАта не е много висока но..) да вкарва в тунела по хладен въздух ,не този от изпускателните търби
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #11
                      До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                      Това ще го реши до голяма степен. Просто ще изнаглея и ще сложа датчик за температура и на скоростите. Той ще сработва при високи скорости, когато радиаторът е студен и вентилатори не се включват. Аеродинамиката в Нива е кауза пердута, даже и в моторния отсек.

                      Коментар


                      • #12
                        До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                        Първоначално публикуван от jkolarov Преглед на мнение
                        Много благодаря, ама сега на кой да се сърдя че не знам руски...?

                        Ако може някой да преразкаже ще съм му много благодарен.
                        http://translate.google.com/translate_t

                        Използвайте това за превод много е полезно научих скоро за него и превода е добър макар още да е нова версия.Надявав се че ще помогне на хората със затруднения в чуждите езици като мен
                        8)!!!Живей за деня в който ще умреш!!!8)
                        bg.wikipedia.org [url]www.free.hit.bg/igrite[/url]
                        [url]http://translate.google.com/translate_t?sl=en&tl=bg[/url]

                        Коментар


                        • #13
                          До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                          Точно пък там има толкова картинки, че и без руски език ще се оправи човек. Пък и е на кирилица, да му се не знае.

                          Коментар


                          • #14
                            До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                            Нищо и няма на аеродинамиката на моторния отсек. На шосето всичко си се издухва под колата, като на всяка друга. Лошото е като види зор затънала. За тая работа УАЗа си има хриле на капака. А Нивата няма. Ей от там и идва общия проблем.
                            А слагането на вентилатори просто така, естествено засенчва питата. Когато не работят, или пък не дай боже работят с противоток, ще започне да грее и без жега и претоварване и на асфалта. Освен това ще е жалко за толкова труд, време и пари.
                            Радиаторите на инжекторните са с два електрически вентилатора и правилно управление. Ако нещо си струва да се завира - това.

                            Коментар


                            • #15
                              До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                              Другият начин за предпазване на скоростната кутия според мен е да и се направят два извода с щуцери и с малка помпичка за масло да се прекарва маслото за охлаждане през маслен радиатор... виждал съм това решение идеално работещо и за диференциал и за скоростна кутия... не вярвам и много скъпо да излезе...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X