Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

    Красивата и особено популярна местност “Паниците” се намира на 6 км северно от Калофер в подножието на планината, в долината на река Тунджа. Тук се намира Бивак "Св. Кирик" http://forum.offroad-bulgaria.com/pi...&pictureid=918 и параклиса “Св. Кирик”.
    Времето малко изненада децата на 28.06.2008г., но ги оставих да правят снимки, а аз се заех с палатките - бях им обещал да сме на палатки. Стига с тия стаи в апартаменти, къщи, хотели - на палатка в спален чувал е друго.
    Научиха, че паленето на огън с мокри дърва е възможно.
    На територията на бивака е забранено внасянето и употребата на огнестрелно и пневматично оръжие ...

    http://forum.offroad-bulgaria.com/pi...&pictureid=919
    Полезно е да знаете!
    Това място е изградено за вас и от вас зависи то да остане така приветливо!
    Отнеси със себе си само спомени, остави след себе си само стъпки.
    Безпричинното движение на МПС в на територията на бивака е нежелателно!
    Внасянето и употребата на огнестрелно и пневматично оръжие е забранено!
    Миенето със сапун и други препарати в реката е забранено!
    Сечта на дърветата и храсти не е добра идея.
    Паленето на огън става само на определените за това места.
    Не е добре да берете букетчета от горски цветя. Често някои от тях са редки и дори застрашени от изчезване.
    Не оставяйте домашните си любимци без надзор.
    моля, събирайте отпадъците, отнасяйте се отговорно с тях и ги изхвърляйте ЕДИНСТВЕНО в контейнера на входа, в близост до пътя!
    Бивак Кирик е езграден по проект на Сдружение за екотуризъм Централен Балкан Калофер с финансовата подкрепа на Българо-Американско Дружество


    Научиха, че вкусни пържени картофки могат да се приготвят и в гората.
    Вечеряхме и се запознахме с другите "почиващи" в бивака - едните употребяваха домашна гроздова, другите - купешка водка.
    Децата останаха разочаровани от липсата на комари - вече се бяха намазали с Autan.
    До късно не можаха да заспят - ново усещане, да спят в палатка !
    На другия ден имаше приятно слънчево време.

    Като си тръгвахме открихме най-близкия контейнер за смет в Калофер !

    http://forum.offroad-bulgaria.com/pi...&pictureid=920
    Колко време боклукът би останал тук?
    вестник 3-4 седмици
    памучен текстил 1-4 месеца
    вълнен чорап 1 година
    угарка от цигара 2-5 години
    тенекиена кутия 190 години
    налон и пластмасова бутилка до 1900 години
    стъклен буркан 1 милион години
    Помогнете ни да запазим това място чисто!
    Оставяйте боклукът само в кофите близо до входа!


    Тъй като не намерихме кофи близо до входа, се зачудихме защо няма или поне защо не си редактират текста !?
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от justify; 29-06-08, 20:06.
    [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

  • #2
    До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

    Браво. Много хубаво, че сте спали на палатки.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

      Мммм да,май и аз ще копувам палатка...Синковеца от известно време ми вади душата,да го заведа някъде на палатка.Изтлежда добре сте изкарали.
      Благодаря за репортажа.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

        Палатките са двуместни 2бр., над тях "за всеки случай" е платнището.
        Избрах си най-голямото по размери платнище и за всеобща радост успяхме да покрием масата с пейките и 2-те палатки!
        Масите с по 2 пейки и циментирано огнище към тях мисля, че бяха общо 6 на брой, но със сигурност поляните на бивака могат да "поберат" повече от 6 семейства ...
        [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

        Коментар


        • #5
          До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

          Как са му координатите на тоя бивак, имаш ли трак ?
          Населено ли е много лятото.
          И аз мисля да пообиколим планината лятото

          Коментар


          • #6
            До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

            Трак за там нямам, но е на много лесно място - съвсем на 100-ина метра до Калофер в посока Паниците.
            [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

            Коментар


            • #7
              До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

              Ако някои ще ходи в този район- Ви препоръчвам бивак Бяла Река !
              Мястото е уникалноо а оттам започва и Еkо-пътеката. Много приятно и полезно предхоче за малки и големи. А после като се върнете .. до реката, огнището, скарата .. и така ..
              Пожелавам ви приятни моменти и хубаво време
              Подхода е - от началото на града има отклонение към планината, след това има табела - черен път (проходим и за лека кола) няколко километра и сте там.
              Ако ли не ..които и да питате ще ви yпъти. Има информационен център на площата в подножието на паметника на Ботев.

              Коментар


              • #8
                До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

                Бяла река наистина е по добрия вариант и един съвет внимавайте с местните много са люти ,обичат да карат мотор по всяко време на денонощието,задължително "леко"пийнали и чакат аха некой да им направи забележка та да се посбият. P.S. еко пътеката е наистина страхотна и заслужава да се види.

                Коментар


                • #9
                  До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

                  Здравейте!Бихте ли изказали своите впечатления за бивака и дали може да се стигне до там с каравана .Предварително ви благодарим за отговора!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

                    Може и с каравана.Относно Бяла река-плаща се два лева на човек и още толкова на кола.Наистина е много хубаво,но мястото,което не е къмпинг е затворено с бариера.Хубаво да посетите хижа Рай.Гледката е страхотна.Искам да успокоя"колегата",вече има контейнери за боклук.И все пак...Между другото ,пържените картофи ми харесаха.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

                      Да ,благодарим ви за отговора,вече посетихме и двата бивака и много ни хареса уикенда прекаран на бивак "Св.Кирик".

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

                        за панеците там е раиат 4- ри пати ходих тази година,там човек сезарежда сас енергиар,но мечтата мие да се кача на жрах ботев до година.пишете ако има посештаване до там

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

                          Малко да събудя темата .
                          Планираме по 24 да сме там и понеже последното мнение е от 2009 ще съм благодарен на по-скорошна информация.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

                            2011г. бяхме в тази местност с караваната,малко след бивак Свети Кирик.
                            Има хубави места покрай реката,бивака беше пред разпадане.Ходихме и
                            до Еко пътека Бяла река,в отчайващо състояние.Официално беше затворена,
                            но рискувахме малко и минахме.Мястото е много хубаво за почивка,и пак ми
                            се ходи там.Дано някой е взел мерки,за малко ремонт на пътеката и бивака.
                            Ще чакаме актуална информация на някой колега,от региона.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бивак "Свети Кирик" в местността "Паниците" до град Калофер

                              Вчера бях там,преди 2 часа пак,но минавам по асфалта и въобще не съм погледнал,всъщност съм роден в Калофер,щом сте с палатка каравана няма какво да те притеснява,горе на пътя има покрити барбекю маси пейки,мястото е чудно,ако ви се ходи те ти Връх Ботев,Триглав,Дерменка ,все по на 10 часа път.Но няма друго такова място
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X