Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ръждопреобразовател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ръждопреобразовател

    Колеги знаете ли дали има ръждопреобразовате ввърху който може да се китосва
    От няколко места ми казаха за някакъв бял върху който можело
    а от Вюрт също ми казаха че върху техния можело да се китосва , само че е 60 лв/л
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    До: ръждопреобразовател

    Хваща върху всеки преобразувател за ръжда.Състава на всички е един и същ-ортофосфорна киселина.Преди 7 години мой приятел реставрира една "Победа",с най-обикновения,зеления преобразовател."Селт" примерно.За това време никъде не се е спукало,боята е отлична.Като изсъхне трябва хубаво да се избърше образувалият се отгоре прах.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #3
      До: ръждопреобразовател

      днес пробвах на едно място с вюртовски , дадоха ми 50гр, гъст е като боя , даже по гъст и се размазва доста трудно ,там кадето намазах ламарината почерня , а като засъхна все едно съм мазал с някакво лепило
      а и четката за нищо не става повече, пробвах с бензин ,корселин ,вода нищо не успя да я измие
      утре ще разпитам какво има в него , казаха че е с три съставки
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        До: ръждопреобразовател

        Основната е ортофосфорна киселина.Другото е пълнители и оцветители.Скъп е,мисля че не е разумно.Има един доста гъст на Оргахим- "Коростоп".Вискозитета му е колкото на моторно масло 20/50 и е доста силен.Освен за другото го ползвам и за почистване на хром.Чисти го отлично,маха окиса и недълбоката корозия от брони примерно.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #5
          До: ръждопреобразовател

          Най сигурно ще стане с ръждопреобразовател като на Вюрт(с лак), има малка опаковка такъв, но на Нигрин(има го в Практикер)...
          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
          SXS-Restorations 0886513079
          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

          Коментар


          • #6
            От: ръждопреобразовател

            Честита Нова Година на всички!
            Да не отварям тема, използвах тази. Трябва ми съвет. Оставили сме преди две години машина на части в склада след пясъкоструене. В момента повърхността на ламарината е качествено и равномерно ръждива, както и може да се очаква. Сега се налага боядисване. Как да постъпя, без да се налага ново пясъкоструене, че това го правя на двора, само лятно време, като е сухо. Освен това е доста подготовка, а няма време. Първото, за което се сетих, е с ръждопреобразувател, направо с пистолета. Ще стане ли така и каква е технологията? Колко време съхне, трябва ли да се измие след преобразувателя, преди грундиране и т.н.
            Последно редактирано от ag ro; 03-01-17, 00:14.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #7
              От: ръждопреобразовател

              Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
              Колеги знаете ли дали има ръждопреобразовате ввърху който може да се китосва
              От няколко места ми казаха за някакъв бял върху който можело
              а от Вюрт също ми казаха че върху техния можело да се китосва , само че е 60 лв/л
              От години работя с този преобразовател китосвам и няма никакъв проблем. А четката се мие с вода докато е мокра после отиваш за нова.

              Коментар


              • #8
                От: ръждопреобразовател

                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                Честита Нова Година на всички!
                Да не отварям тема, използвах тази. Трябва ми съвет. Оставили сме преди две години машина на части в склада след пясъкоструене. В момента повърхността на ламарината е качествено и равномерно ръждива, както и може да се очаква. Сега се налага боядисване. Как да постъпя, без да се налага ново пясъкоструене, че това го правя на двора, само лятно време, като е сухо. Освен това е доста подготовка, а няма време. Първото, за което се сетих, е с ръждопреобразувател, направо с пистолета. Ще стане ли така и каква е технологията? Колко време съхне, трябва ли да се измие след преобразувателя, преди грундиране и т.н.
                Пробвал съм с пистолет но после го хвърляш .Износва дюзата за нула време.Няма нужда от измиване .

                Коментар


                • #9
                  От: ръждопреобразовател

                  Човек ще си помисли, че няма съфорумец, който да е писал по въпроса и да предлага ръждопреобразувател на дооооооста по-ниска цена от Мурт.
                  Ама Вие си знаете де, щом ви бие чекмеджето на касата в корема.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: ръждопреобразовател

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Човек ще си помисли, че няма съфорумец, който да е писал по въпроса и да предлага ръждопреобразувател на дооооооста по-ниска цена от Мурт.
                    Ама Вие си знаете де, щом ви бие чекмеджето на касата в корема.
                    Дай един литър за проби, естествено за твоя сметка, и ако резултатът е равностоен или по-добър от муртския, ще ползваме вече само твоя.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: ръждопреобразовател

                      Така и така става дума за ръжда.... Та имам един ламаринен покрив от поцинкована ламарина, който е почнал да ръждясва... Течностите, разказани от предните мнения, приложими ли са в този случай?
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #12
                        От: ръждопреобразовател

                        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                        Така и така става дума за ръжда.... Та имам един ламаринен покрив от поцинкована ламарина, който е почнал да ръждясва... Течностите, разказани от предните мнения, приложими ли са в този случай?
                        Приложими са,ама- а)Работи се само на плюсови темперетури и б)След преобразователя задължително грунд и боя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ръждопреобразовател

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Дай един литър за проби, естествено за твоя сметка, и ако резултатът е равностоен или по-добър от муртския, ще ползваме вече само твоя.
                          За проби - 100 мл. , че за литър нямам анти-напуко-петин.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: ръждопреобразовател

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Човек ще си помисли, че няма съфорумец, който да е писал по въпроса и да предлага ръждопреобразувател на дооооооста по-ниска цена от Мурт.
                            Ама Вие си знаете де, щом ви бие чекмеджето на касата в корема.
                            Сподели публично цената на перматекса - литър и спрей.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ръждопреобразовател

                              Виждам на сайта цени 42лв. за едното и 16.50 за другото и пише, че не са налични.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X