Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риболов на платика?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Риболов на платика?

    Колеги дайте съвет. Никога не съм ловил платика. А ме навиват да ходя утре вечер да ловим на Цонево.
    Четох из разните му форуми и други, но им нямам вяра, миналата година така послушах едни "спецове" и за 6 дена край Кърджали от 3 излета хванах 2 костура и раци.

    Схванах основната идея на платиката, но ако някой има тънкости я откъм захранка, я откъм линия нека сподели.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    До: Риболов на платика?

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Колеги дайте съвет. Никога не съм ловил платика. А ме навиват да ходя утре вечер да ловим на Цонево.
    Четох из разните му форуми и други, но им нямам вяра, миналата година така послушах едни "спецове" и за 6 дена край Кърджали от 3 излета хванах 2 костура и раци.

    Схванах основната идея на платиката, но ако някой има тънкости я откъм захранка, я откъм линия нека сподели.
    Захранка - фабрична + хляб и бисквита. Линия- лека , с корда тънка - 0,16, малка кука - 14-16 леко перо , стръв хляб.

    Коментар


    • #3
      До: Риболов на платика?

      кво ше я праиш тая платика това се вади кат парцал и не става за ядене :>
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #4
        До: Риболов на платика?

        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
        кво ше я праиш тая платика това се вади кат парцал и не става за ядене :>
        + 100

        Коментар


        • #5
          До: Риболов на платика?

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          кво ше я праиш тая платика това се вади кат парцал и не става за ядене :>
          Аз поради тази причина никога не съм имал мераци. Но в мометна в района никъде нищо не пипа освен платиката. Затова се навих и да ме водят.

          Иначе като ги слушам как на 0,14 вадят 1,5 кг платика ми е ясно, че сигурно сама влиза в кепа.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            До: Риболов на платика?

            Последните платики, които хванах, са на язовир "Искър" откъм Ихтиман, на пружина с шаранова смеска. Вярно, че излизат като талпи, но са много вкусни и .... костеливи ... Абе, аз си ги харесвам въпреки, че ходих по 10 болници една вечер да ми вадят заседнала кост от платика .....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Риболов на платика?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Последните платики, които хванах, са на язовир "Искър" откъм Ихтиман, на пружина с шаранова смеска. Вярно, че излизат като талпи, но са много вкусни и .... костеливи ... Абе, аз си ги харесвам въпреки, че ходих по 10 болници една вечер да ми вадят заседнала кост от платика .....
              Костите са главната причина да не харесвам платиката.

              Коментар


              • #8
                До: Риболов на платика?

                аз миналата година на Искър-а правих сефте на риболов(не бях ходил повече от 5г.) и при все че всички ловиха на бял червей аз хвърлях на торен и бях един от малкото който вадеха риба(5бр. общо за целия излет) но бяха бая едри.

                Коментар


                • #9
                  До: Риболов на платика?

                  Миналата седмица не бутна грам. Обзаведох се с 8 метров телескоп тубертини с ластик. Хидих в петък вечерта след работа да го пробвам, пак на Цонево. Не пипнанито една платика. Но изкарахме 2 сомчета по 10 см. Извадиха късмет че ги хванахме ние, а не някое гладно циганче.
                  Ще пробвам пак някой път но през деня. Така прословутите вечерни риболови не дават за сега никакъв резултат.
                  В "къде кълве" ще напиша за продължението в събота.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    До: Риболов на платика?

                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    Костите са главната причина да не харесвам платиката.
                    Преди да я изпържиш в ЦАРЕВИЧНО брашно , я нацепи с ножа на гъсто от към кожата , така олиото ще проникне вътре и ще стопи малките костички !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Риболов на платика?

                      Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                      Преди да я изпържиш в ЦАРЕВИЧНО брашно , я нацепи с ножа на гъсто от към кожата , така олиото ще проникне вътре и ще стопи малките костички !
                      Мерси за съвета! Следващият път ще го пробвам...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Риболов на платика?

                        обяснили са ти главните неща. тънка корда, малка кука и гледаш куката да ти пада на дъното или малко над нея. Платика освен и на хляб и на бял червей доста съм хващал

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X