Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си отворя колата...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си отворя колата...

    Jeep Grand Cherokee
    Ключалките са запечатани, отваря се само с централно, но в момента акумулатора е паднал.
    Ако някой има идея как може да се отвори без да се трошат джамове и капаци, да сподели. Ще съм много благодарен

  • #2
    До: Как да си отворя колата...

    Я си виж и ключалката на багажника...

    п.с. едно време имах Омега Б със същия проблем,оказа се че под пластмасовите капачета си има ключалки,пробвай и това.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #3
      До: Как да си отворя колата...

      с пакетажна лента и шина може би...
      трябва да се види на място
      BMW X6

      Коментар


      • #4
        До: Как да си отворя колата...

        Най-прост начин за повечето коли (не съм сигурен за jeep):

        отдолу се докопваш до стартера и подаваш ток оттам. Трябва да се направи внимателно, заради риска от късо съединение между железата наоколо и щипката, с която подаваш положителния полюс. Отрицателният е лесен - закачаш го за произволен неподвижен детайл на шаси или силов агрегат.

        Коментар


        • #5
          До: Как да си отворя колата...

          Да, това го обмислях като вариант с подаването на ток. Другия вариант беше с едно трупче и една кука - отварям вратата от вътре.
          Тези два варианта ги имам предвид, но за момента ги избягвам, защото не съм сигурен дали ще разпозная кабелите. Някой има ли схеми/снимки ?
          Иначе - всички ключалки са абсолютно запечатани - варианта с ключа просто отпада

          Коментар


          • #6
            До: Как да си отворя колата...

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Най-прост начин за повечето коли (не съм сигурен за jeep):

            отдолу се докопваш до стартера и подаваш ток оттам. Трябва да се направи внимателно, заради риска от късо съединение между железата наоколо и щипката, с която подаваш положителния полюс. Отрицателният е лесен - закачаш го за произволен неподвижен детайл на шаси или силов агрегат.
            Да това е най- добрия метод но не е удачен за гранда защото ако е дизел стартера е недостъпен дори на канал и при отворен преден капак. Аз моя го отваварях с тел и през рамката на вратата бъркаш до дръжката за отваряне. Рамката трябва да се понапъне малко и поддава достатъчно . П.П предположих ,че е дизел защото всичките имат проблем с тоците (утечките)!

            Коментар


            • #7
              До: Как да си отворя колата...

              Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
              Да това е най- добрия метод но не е удачен за гранда защото ако е дизел стартера е недостъпен дори на канал и при отворен преден капак. Аз моя го отваварях с тел и през рамката на вратата бъркаш до дръжката за отваряне. Рамката трябва да се понапъне малко и поддава достатъчно . П.П предположих ,че е дизел защото всичките имат проблем с тоците (утечките)!
              Бензин е, 5.2 двигател

              Коментар


              • #8
                До: Как да си отворя колата...

                Ясно, неподготвен съм. Къде ли са го напъхали?

                Коментар


                • #9
                  До: Как да си отворя колата...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ясно, неподготвен съм. Къде ли са го напъхали?
                  не се сещам как му е решетката...а някъде имаш ли изкаран "+" (става дума за авариен). има го при много съвременни автомобили не само при двигателя..ами и в салона и извън купето (около мигачите) . представлява една клема (към Ф15) с капаче и с надпис "емерджънси" .
                  а също така няма ли начин да се добереш до жилото...?
                  понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                  ********************************
                  JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                  Honda Shadow VLX 600 - 1999
                  FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                  0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                  Влади

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да си отворя колата...

                    Колата е отворена и запалена и дори покарана за да се възстанови акумулатора
                    Подаден е ток отдолу директно от друг акумулатор. Тия дни ще си извадя една жичка "+" до мигачите за да няма подобни изцепки пак
                    мерсаж

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да си отворя колата...

                      Първоначално публикуван от streetdog Преглед на мнение
                      ...не съм сигурен дали ще разпозная кабелите. Някой има ли схеми/снимки ?
                      Няма как да сбъркаш най-дебелия кабел в колата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си отворя колата...

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Няма как да сбъркаш най-дебелия кабел в колата.
                        да де.. и аз така знам..но все пак.. стартера се намирало на много ш****о място.. трудно се стигало до него.
                        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                        ********************************
                        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                        Honda Shadow VLX 600 - 1999
                        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                        Влади

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си отворя колата...

                          Преди време си отворих Алфата след същия проблем като твоя.Махнах уплътнението и лайсната на стъклото,това,което е отвън и после с метална лента огъната в края повдигнах щангичката,която повдига бутона за централното.При мен се получи.Не знам дали има подобна възможност на твоята кола, имам предвид да се махне уплътнението или лайсната на стъклото.Но идеята с подаването на ток на стартера ми се струва по добра(по лесно изпълнима де).Успех.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си отворя колата...

                            Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                            да де.. и аз така знам..но все пак.. стартера се намирало на много ш****о място.. трудно се стигало до него.
                            Къде се намира колата? Нямам предвид да кажеш точно, ама на улица, в гараж, в река?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да си отворя колата...

                              Бре,що джамбази има у форума...А сега сериозно,ако Гранда има ,,пишки''на вратите(тия,дето ги натискаш за да заключиш отвътре колата),и не се прибират плътно в кората,отключването е елементарно,пиши едно ЛС да те светна как става номера...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X