Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69 - оригинален двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ГАЗ 69 - оригинален двигател

    Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
    Момци както писах по рано единият джип газ69 го оставих със оригиналният мотор и тои взе да издава багажа и сега трябва да помагате които има за продаване на такъв оригинален за газ 69 да се обажда.Искам да поставя пак същият мотор за да непреправям нищо пи лостовата система. Гледам на снимката на колегата със счупеното бутало и ми се вижда че стартера е сменен и делкото не е като моито от какво е,вижда се че капачката-дистрибуторната е по висока
    Ради, без да преправяш нищо освен тръбата на ауспуха може да монтираш двигател Варшава-Жук-Ниса като моя.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #47
      От: ГАЗ 69 - оригинален двигател

      И на М20 двигателя може да се шлайфа главата. А ако имаш късмет да си с 88 мм бутала (този двигател се води 21Б), лесно можеш да постигнеш степен на сгъстяване 8.5:1 . Просто взимаш глава от двигател с 82 мм бутала (обема на горивните камери е ~80 см3, против 88-90 см3 при 21Б) и я шлайфаш 1-1.5 мм.

      Можеш да си намериш и полска глава, от Жук/Ниса/Варшава с двигател м20, който още от завода е със степен на компресия 7.0:1 (горивните камери са с обем 75см3). С нея, без шлайфане, имаш степен 7.9-8.0:1, а при срязване до 1 мм - 8,5-8,6:1 (според мен повече от 8.5:1 няма никакъв смисъл да се "сгъстява").
      Успех!
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #48
        От: ГАЗ 69 - оригинален двигател

        Ради ако искаш да ремонтираш оригиналния двигател ,имам един мой роднина ,който има бутала ,сегменти ,бутални болтове и лагери за коляновия вал още от Живково време. Но са размер 88,5 мисля ,че това е първи ремонт на тези двигатели. Но съвета на Драго е по удачен , аз лично съм с двигател 414 и както каза Драго съм преправи трабата за ауспуха и отдолу вилката за съединителя.

        Коментар


        • #49
          От: ГАЗ 69 - оригинален двигател

          Драго значи трябва да измислиме един двигател от някаде жуков
          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
          Ради, без да преправяш нищо освен тръбата на ауспуха може да монтираш двигател Варшава-Жук-Ниса като моя.
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #50
            От: ГАЗ 69 - оригинален двигател

            Колега аз ти званях преди време и те имам в предвит но по лесноя и бърз варянт е жиков засега
            Първоначално публикуван от ivailo4020 Преглед на мнение
            Ради ако искаш да ремонтираш оригиналния двигател ,имам един мой роднина ,който има бутала ,сегменти ,бутални болтове и лагери за коляновия вал още от Живково време. Но са размер 88,5 мисля ,че това е първи ремонт на тези двигатели. Но съвета на Драго е по удачен , аз лично съм с двигател 414 и както каза Драго съм преправи трабата за ауспуха и отдолу вилката за съединителя.
            0885 297985,мтел-Радо
            0876 556870,виваком като домашен

            Коментар


            • #51
              От: ГАЗ 69 - оригинален двигател

              И аз мисля , че това е по добрия вариант.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X