Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69 - оригинален двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Имал съм 4-Газки,и в момента имам 2,сменил съм към десетина двигателя и повече,най съм доволен от 24-д,сега се опитвам да направя един с зилови ризи-100мм.,не знам дали ще се получи,но моето мнение че оригиналния е много слаб.
    Аз как да разбера дали моя не е 24-д ? Между другото от предния постинг до сега закъсах с газката,но баш пред моя цех.Не отделя съединителя.Гледам отдолу трябва да има планка държаща двигателя между два гумени тампона към една напречна греда.Няма я.Като натиснеш съединителя и двигателя се мести странично,и се губи ход.Това и вчера го имаше но си включваше.Свалих малкото карданче,скоростната кутия,притискателят и феродовият диск.Утре ще сваля маховика и ще го престържа че е износен малко.Ще накова феродовият диск и притискателят ще престържа/колкото взимам от чугуна,толкова и от кожухът.Ще обърна и венеца на маховика.Кофтито че не видях една малка прушинка теглеща вилката към скоростната кутия и съм я разпънал.Абе тъкмо да питам един знаещ,- лежейки си отдолу на студеният цимент и гледам назад вляво нещо топчесто като сферите на ситроените,не тръгнах по веригата да го търся накъде отиват маркучите от него,но ми се видя странно,едно самотно такова си виси.

    Коментар


    • #17
      До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

      Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
      лежейки си отдолу на студеният цимент и гледам назад вляво нещо топчесто като сферите на ситроените,не тръгнах по веригата да го търся накъде отиват маркучите от него,но ми се видя странно,едно самотно такова си виси.
      Горивен филтър.

      Коментар


      • #18
        До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

        Колега ,двигателите 24 за Волга,са 2 модела,Умз,и ЗМЗ,пише го на главата.За да разбереш да ли е 24-д,пише на блока.Д-в случая,не означава като на Москвича,дефорсиран а означава динамически.От него само е по-силен 24-10.ЗМЗ-двигателите на 24-д са пригодени фабрично за по-високо октанов бензин фабрично.

        Коментар


        • #19
          До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Колега ,двигателите 24 за Волга,са 2 модела,Умз,и ЗМЗ,пише го на главата.За да разбереш да ли е 24-д,пише на блока.Д-в случая,не означава като на Москвича,дефорсиран а означава динамически.От него само е по-силен 24-10.ЗМЗ-двигателите на 24-д са пригодени фабрично за по-високо октанов бензин фабрично.
          Румба, не е така. То в други теми е изписано на дълго и на широко, но ще драсна и тук нещо...

          Волговите двг са само и единствено ЗМЗ (21, 24, 24Д, 24-10, 402 и т.н)..
          УМЗ са УАЗковите двигатели... Там цифреното наименование е по-различно... Най-старите са 451(които са горе-долу с мощността на ЗМЗ 21), 414, 417(който е горе-долу с характеристиките на ЗМЗ 24)
          Отделно през годините самите двг дори и един и същ модел имат различни партиди при които варира разлика в мощността около 5-6 к.с. за един и същ модел... Дори има разлика дали са правени за износ или за вътрешния пазар...

          Основната и най-важна разлика м/у ЗМЗ и УМЗ е че съответно първите са проектирани за леки коли, а вторите(УМЗ) за джипки и товарни коли... И разликата е в отдаването на мощността и силата на двг при различните обороти.
          ЗМЗ са с леки маховици и по-малки съединители, които се развъртат повече и във високите имат ряз и там им е силата.
          УМЗ са обратно - по-тежки маховици(с няколко килограма ) всичко това дава голяма сила на двг още от ниски(като подадеш газ веднага дърпа и те изтегля), но пък неможеш да го развъртиш във високи или - развърташ го, но там той се чуди какво да прави... Именно това са двигателите за товарни коли и джипове УАЗ с тракторни гуми да речем най-добре су чувства тоя двг

          п.п. затова Ники си кара 417ката с глава от 24 и вика - "моя как дърпа още от ниски, а тоя на Наско с 24Д неще и неще да тръгне от ниски..." Е как ще тръгне като маховика е неколко кила по лек
          Затова ви казвам - като слагате 24 на УАЗ се опитайте да му сложите УАЗков маховик и амбреаж или поне само амбреажа(по-тежък е, да не говорим, че е и по-здрав)
          Последно редактирано от Жоро Донечки; 14-10-08, 14:13.

          Коментар


          • #20
            До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

            Благодаря,кажи ми как да сложа по-големия маховик на 24-ката,като камбаната му е по-малка?Някоя гяволия ли има която не знам.

            Коментар


            • #21
              До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

              А по-голямата камбана неможе ли да се прехвърли?

              Коментар


              • #22
                До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

                АЗ не знам ,да става по някакъв начин.Свалял съм двигател от Волга,който на външен вид е като 24-д но на главата му пише УМЗ.Не искам да споря най малкото с Жоро.

                Коментар


                • #23
                  До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

                  Няма как да стане.И аз го мислих ама единствения начин е да се излива някаква наова камбана ама вече се вкарваш в едно приключение с нейзвестен край.


                  А на Ники джипа много хубаво си върви междодругото.
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    АЗ не знам ,да става по някакъв начин.Свалял съм двигател от Волга,който на външен вид е като 24-д но на главата му пише УМЗ.Не искам да споря най малкото с Жоро.

                    Някой е сменил главата
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Благодаря,кажи ми как да сложа по-големия маховик на 24-ката,като камбаната му е по-малка?Някоя гяволия ли има която не знам.
                      Точно днес слагах съединител.И да уточня че имам и от двете газки.Притискателните и феродовите са еднакви ф 225 , но маховикът и кожухът на как се казва старият двигател М 21 ? е по голям от волговият.Не съм мислил със стартера какъв ще е проблемът,просто не съм погледнал къде се захваща.Този волгов са го слагали военните,не е оргинално сложен заводско,гредата под скоростите от единият край са свалили със сантиметър,разни чудесии с лостчетата за съединителя и тнт. Даже мислех да пусна тема да правя ли съединителят с жило,или с хидропривод.

                      Коментар


                      • #26
                        До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

                        Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                        Точно днес слагах съединител.И да уточня че имам и от двете газки.Притискателните и феродовите са еднакви ф 225 , но маховикът и кожухът на как се казва старият двигател М 21 ? е по голям от волговият.Не съм мислил със стартера какъв ще е проблемът,просто не съм погледнал къде се захваща.Този волгов са го слагали военните,не е оргинално сложен заводско,гредата под скоростите от единият край са свалили със сантиметър,разни чудесии с лостчетата за съединителя и тнт. Даже мислех да пусна тема да правя ли съединителят с жило,или с хидропривод.
                        Не сменяй лостовата система.Тя е най-надеждната,просто няма какво да се счупи.ИМХО,разбира се.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #27
                          До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

                          Не пипай,колега нищо,щото колкото е по сложно,толкова е по не надеждно.Нека Цветан,ви каже как онзи ден влачи из половината планина,един нов Вранглер,автоматик,с разните му там ЦДИ системи и куп екстри,а в най-простата ситуация нито можах ме да го запалим ,нито да му мръднем скоростите.За хидравлика,спирачки и др.екстри няма какво да кажа,всичко е перфектно,но не става за гората.

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: ГАЗ 69 - оригинален двигател

                            Ето какво става с оригинален двигател като се забучи джипо и му се дава зор да излезе .
                            Прикачени файлове
                            [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГАЗ 69 - оригинален двигател

                              По добре,че се е случило,щото сега ще си сложиш нормален мотор ,защото от тия стари кю'туци нищо ,не става.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГАЗ 69 - оригинален двигател

                                Сега вече е с волгаов 24-10 Д
                                [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X