Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

    Аааа ... нали тази схема на снимката ... това е ОBDII ???!!! Защото си купих четец и софтуер за всички OBDII ...
    Move b*tch, get out the way. If you see me on the high way - get the f*ck out of my way ...

    Коментар


    • #32
      До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

      колега от къде си взе буксата и софта и какви пари ако не е тайна
      PORSCHE CAYENNE 4.5 S 2005 год.
      0898742885 - Карлово

      Коментар


      • #33
        До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

        Първоначално публикуван от Alexander Boyadzhiev Преглед на мнение
        След като направих номера с ключа и завъртането от контакт на изкл. 3 пъти ми изкара супер много грешки. Опитах да намеря какво означават, но пустата празна глава нищо не вдява от автомобили
        Ако някой, може да ми каже точно какво означават тези:

        p 1130
        p 0700
        p 0703
        p 0703
        p 0340
        p 0235

        ... и какво трябва да направя, за да ги отстраня, ще съм му много благодарен.
        БЛАГОДАРЯ !!!
        Абсолютно същите грешки ми ги дава и на мен в момента, без последната. Някакво решение на проблема има ли? И какво се оказа?
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

        Коментар


        • #34
          До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

          P1130
          Fuel Pressure Plausibility, Minimum Pressure at Eng Speed Too Low
          Fuel Pressure Plausibility, Maximum Exceeded
          Fuel Pressure Plausibility, Regulator Sticks
          Fuel Pressure Plausibility, Leakage

          P0703
          Brake Switch Signal Plausibility
          Brake Switch Signal Plausibility After Initialization

          P0340
          CMP Signal Frequency Too High
          IAT Failure
          IAT Dynamically Implausible
          CMP Signal Static Defect

          P0235
          Boost Pressure Sensor Plausibility
          Boost Pressure Sensor Signal Voltage Too Low
          Boost Pressure Sensor Signal Voltage Too High
          Boost Pressure Sensor Signal Voltage Too High Or Low

          Това са от сервизното ръководство на WG - 2002 WG 2.7L Diesel Supplement

          Мисля че го има в систематизираната информация

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...67&postcount=7
          GRAND CHEROKEE 4.7
          Добромир Добрев
          O898633718

          Коментар


          • #35
            До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

            Първоначално публикуван от matematic Преглед на мнение
            Абсолютно същите грешки ми ги дава и на мен в момента, без последната. Някакво решение на проблема има ли? И какво се оказа?
            Има ли някакъв напредък с отстраняването на тези грешки? Ако да моля споделете какви са били проблемите и как са се решили, евентуално сервиз и суми на ремонтите, тъй като и на мен ми дава доста подобни грешки и искам да се ориентирам за какво става въпрос. Благодаря предварително!
            Поздрави,
            Димо
            Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
            http://save-gery.org/bg

            Коментар


            • #36
              До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

              Първоначално публикуван от Alexander Boyadzhiev Преглед на мнение
              Няма го тоя ... p 1130
              пък и нищо не ми говори това, което пише там, за това моля за помощ.
              Относно P1130 успях да изнамеря това:
              P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION ACTUATOR STICKING
              P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION LEAKAGE DETECTED
              P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION POSITIVE DEVIATION
              P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION PRESSURE TOO HIGH-SHUT OFF
              P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION PRESSURE TOO LOW
              P1130-FUEL RAIL PRESSURE MALFUNCTION SOLENOID OPEN
              При мен P1130 се комбинираше и с P1131 която е:
              P1131-FUEL PRESSURE SOLENOID OPEN CIRCUIT
              P1131-FUEL PRESSURE SOLENOID POWERSTAGE ERROR
              P1131-FUEL PRESSURE SOLENOID SHORT CIRCUIT

              В резултат свалих рейката и смених клапана което е описано тук , и сега като си взема коледната отпуска ще го водя в БС да му изчистят грешките и да видя какво е останало от тях.
              Ако ти имаш напредък с решаването на проблема, ще съм благодарен ако споделиш как, къде и срещу колко.
              Поздрави,
              Димо
              Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
              http://save-gery.org/bg

              Коментар


              • #37
                До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                И аз бера ядове с тия грешки. Миналата зима само веднъж ми светна жълтата лампичка на таблото , ама тая зима не се отървах . Свети ми почти всеки ден. И това само сутрин на студен двг. И като ми светне , джипа влиза в сервизен режим и не ме пуска на друга скорост , само на 2-ра. Налага се да спра , угасям и после отново тръгвам , и тогава започва нормално да си включва, както трябва, а като вдигна по голяма скорост изгася жълтата лампичка.
                Вчера дори ходих на сервиз в Балкан стар Варна. Според тяхната диагноза се оказа че , проблема е в акумулатора. Наистина сутрин ми пали малко тежичко . Все пак оргиналния акумулатор е на 7-год. Купих на Бош силвер 100 Аh, с три години гаранция.
                Днес не съм го палил , не ми е трябвал. По-късно, като го запаля , ще споделя впечатления.
                Последно редактирано от val1; 16-12-09, 13:49.

                Коментар


                • #38
                  До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                  Как да разкарам досатното бипкане на компа ? Когато го взех оставаха еди колко си км. до обслужване на джипа . Сега показва 0 и ми мрънка постоянно . В сервиза на Крайслер нямам намерение да го водя ясно защо та какво да го правя магарето ?
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                    Как да разкарам досатното бипкане на компа ? Когато го взех оставаха еди колко си км. до обслужване на джипа . Сега показва 0 и ми мрънка постоянно . В сервиза на Крайслер нямам намерение да го водя ясно защо та какво да го правя магарето ?
                    Какъв ти беше джипа?
                    Ако бипкането е от бордовия комп - може да си го нулираш /ресетваш/ ти.Също така може да сменяш параметрите за обслужване.
                    ________________________________________________________________________________________
                    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                    Коментар


                    • #40
                      До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                      Нямаш ли бутон Res на борд компа? Ако нямаш, отиди до първия сервиз с диагностичен компютър и ще ти го изчистат за 5 минути.
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #41
                        До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                        Бившият на Кинекс в последствие на Пепи и понастоящем мой ZJ 93 година Ако има бутон за ресетване къде се намира
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Бившият на Кинекс в последствие на Пепи и понастоящем мой ZJ 93 година Ако има бутон за ресетване къде се намира
                          не е с ресет, скоро го правих и всеки път се бълтая полвин час вътре, докато го уцеля.....

                          при натиснати бутона SET се дава на контакт и почва да мига.... нямам тук диска, я виж в сервизната информация или направо в руския сайт го има как става.....

                          даже май съм го копирал някъде из форума, ама не го намирам сега.....а, намерих го:

                          Часы/календарь информационного центра
                          На табло предусмотрено также две кнопки управления (SELECT и SET). Первая из них предназначена для установки текущего времени/даты. Если питание от модуля отсоединялось, показания на табло (время, дата) при включении зажигания начинают мигать. В этом случае следует произвести обновление данных.
                          Включите зажигание (поверните ключ в положение ON) и удостоверьтесь, что на информационном табло высвечиваются время и дата.
                          Нажмите кнопку SET и удерживайте ее нажатой до тех пор, пока цифры показаний часов (HOUR) на экране не начнут мигать. Затем отпустите кнопку.
                          Короткими нажатиями кнопки SET выберите правильное часовое показание текущего времени (для быстрой «перемотки» счетчика удерживайте кнопку нажатой).
                          Путем нажимания кнопки SELECT перейдите к установке следующего по порядку значения (соответственно, минуты, день недели, месяц и число). Настройка параметров производится опять-таки при помощи кнопки SET.
                          Для занесения новых данных в память центра нажмите кнопку SELECT.
                          Настройка измерительных шкал информационного центра
                          Показания информационного табло могут выдаваться как в метрической системе единиц, так и в принятой в США, Великобритании и некоторых других (главным образом агнлоязычных) странах. Переключение центра на привычную систему измерений производится при помощи кнопки US/M на верхней консоли автомобиля.
                          Для настройки измерительных шкал центра нажмите кнопку SET на панели информационного табло и, удерживая ее нажато, включите зажигание (повернув ключ в положение ON). На экране табло высветится название выбранного во время последней настройке языка сообщений. Для высвечивания следующих по прядку из занесенных в память центра языков воспользуйтесь кнопкой SELECT. Нажатием кнопки SET подтвердите сделанный выбор.
                          После завершения выбора языка сообщений центр переключит информационное поле экрана на настройку временной шкалы (12-часов или 24-часа) - выбор осуществляется опять-таки кнопкой SELECT и подтверждается нажатием кнопки SET.
                          Вслед за временной шкалой производится настройка шкалы отсчета остающегося до выполнения очередных процедур текущего обслуживания пробега. Выбор шага осуществляется кнопкой SELECT. По желанию можно настроить центр таким образом, чтобы сообщение выдавалось за любое количество миль/км от 2 000/3 000 до 7 500/12 000 с шагом в 500 миль/1 000 км. Закрепите сделанный выбор при помощи кнопки SET.
                          Последно редактирано от IvanIvanovi; 10-05-10, 15:34. Причина: допълване
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #43
                            До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                            Благодаря ,утре ще го мъча
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                              Доколкото успях да си преведа от руски трвбва да задържа СЕТ докато започне да мига и след това давам ключа на ОН .Е как да стане тая работа ,като той предварително си е на ОН .Ако не е на контакт дисплея не свети
                              Някой добър човек може ли да преведе тия руски инструкции ,че .....
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                                Доколкото успях да си преведа от руски трвбва да задържа СЕТ докато започне да мига и след това давам ключа на ОН .Е как да стане тая работа ,като той предварително си е на ОН .Ако не е на контакт дисплея не свети
                                Някой добър човек може ли да преведе тия руски инструкции ,че .....
                                За влизане в режим на настройки натискаш и задържаш бутон "SET" и тогава даваш на контакт "ON", след което отпускаш бутона. Първата функция за настройка е избор на език. С бут. "SELECT" можеш да сменяш текущия избор на дисплея, в случая - езиците. След това, с бут. "SET" потвърждаваш и преминаваш на следващата функция в менюто - 12 или 24 часов формат на часовника. Ако ще сменяш - пак с бут. "SELECT", а ако няма да променяш нищо - пак натискаш за момент бут. "SET" за преминаване на следващата функция - за настройка на сервизния интервал /тази, която те интересува/ Той е предвиден за следните интервали - мили/км. - от 2000 мили/3000км. до 7500мили/12000км. със стъпка 500 мили или 1 000 км. Смяната пак е с бутон "SELECT", а потвърждаването на края е с бутон "SET".
                                Успех!
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X