Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

    Освен ако... имаше тук една тема - как чрез "ТНТМ" лампата check engine била вързана от авто-джамбазите с мостче към лампата на ABS-а - за да светне и да загасне заедно с нея и да създава илюзия за работеща система "без грешки". Дано да не е такъв случаят. Иначе, не при всички, записани от компютъра грешки, светва въпросната лампа. Когато показва нещо нередно - свети в движение.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #77
      От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

      Най-добре отиди в сериз където могат да ти прочетат всички грешки със специализиран софтуер и не се занимавай с глупости. Не всички кодове на бензиновите модели отговарят на дизеловите.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

      Коментар


      • #78
        От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

        Мерси на всички, тези дни ще ходя до БС за смяна на масла по скорости и дифове, та ще чукнат да кажат какво е... лошото от днес е, че открих на климатика 54 грешка, след като не пожела да духа топло и започнах да ровя из форума... направо ми се плаче ако се стигне до "най-лошите" цифри...
        Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
        Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

        LZ1FLY

        Коментар


        • #79
          От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

          Така и така си започнал, директно можеш да провериш и дюзите, задното каре на предния кардан и да си смениш акумулатора.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

          Коментар


          • #80
            От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

            Здрвеи!
            Да ти кажа и аз имах проблем с аудиото така но като го смених пак с алпин си е по същият начин винаги има малко забавяне докато тече рекламата на алпин.
            Mercedes-Benz GL 500

            Коментар


            • #81
              От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

              след близо две години и при мен взе, че светна гадната лампа чек енджин. Като светна, че цял ден не щеше да изгасне. Естествено се шашнах, особено след като реакцията на автоматика при смяна на предавките не беше нормална- сменяха се бавно, мудно и някак си провлачено, а кик дауна май изчезна /не съм на 100% сигурен, защото във Варна е трудно качествената проба на таз ламя ../. Вечерта след четене из нашенския и други форуми, проверката с контактния ключ, където изписа Р0700 и следното във WJJeeps.com:
              Scan Code
              DRB Scan Tool Display
              Description of Diagnostic Trouble Code
              P0700 (M) Check Transmission DTC's This code indicates that the EATX (Transmission controller) has an active fault and has illuminated the MIL via a BUS message. The specific fault must be acquired from the EATX via a DRBIII tool. (Input or
              Output Speed Sensor failures often cause this code and are a common failure part on WJ Grand Cherokees).
              стигнах до извода, че проблема са въпросните два тъпи датчика. Веднагомоменталически ги поръчах от ебея, където ми харесаха като цена - 15 паунда на брой и мирясах. Въпроса е
              че на следващия ден след малко по-забързано каране по магистаралата и след това до Добрич мах ок 150-160км/ч, лампата чек енджин изгасна от само себе си и повече не светна. Съответно скоростите си се сменят супер, кик дауна чупи врат и т.н... Обаче грешката на ОБД си стои Р0700, дори и след петкратна проверка и няколко паления.... Та сега си се чудя дали трупа наново грешка или покзава старата -според някой трябвало 30 ли беше 50 ли паления за да се изтрият или като пристигнат датчиците да ги сменям и да ги елиминирам като възможна причина за грешки??

              гранд 99 - 4.7 V 8
              WJ 99 4.7 V8

              Коментар


              • #82
                От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                След 50 паления или махане на акумулатора грешката се изчиства, дотогава ще стои. След като освен лампата е имало и видимо влошаване на работата на автоматика, вероятно е да има нещо за смяна. Предполагам, маслото е на ниво и не е за смяна? Жилото дето предава информация на автоматика колко е натиснат педала на газта е добре (на 4.7 не знам как е точно)?
                Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

                LZ1POP

                Коментар


                • #83
                  От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                  Ако имаш път до Сф-то ще я изтрием.....ама сигурно нямаш, обаче съфорумника ни Калин, ме светна на далаверата, на неговото ЦРД като му падне акумулатора след много въртене, вкарва мотора в авариен режим, а после и кутията, но като назлобиш акумулатора и зареди, "джекичан" гасне от самосебе си, и кутията също излиза от авариен режим сама.....
                  Последно редактирано от Паджеровод; 08-01-12, 18:23. Причина: по молба на дядо
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #84
                    От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                    Както сама си се оправи, така и пак сама се възобнови проблемацията. То, че грешката така и не се изтри, ами отново светна гадната оранжева лампа и гадния тролейбусен режим - на втора и половина скорост. Не мисля че е от акумулатора, защото е долу -горе нов /три годишен/, на таблото показва преди запалване към 12 и малко отгоре волтове, пали от половин оборот, пък и след стабилно извънградско - стотина километра ефект никакъв относно грешката. Маслото сменено преди около 25к километра в Балаканската звезда, има на щеката до където пише, че трябва да е - пак ще погледна да му се невиди, но мисля и се надявам, че е другаде проблема - Чакам въпросните датчици на АСК-то и мисля да ги сменя, пък ще видим какъв е ефекта... В тази насока, според братята американци и руснаци на първите WJ - 99/00г. тези спийд сензори били като консуматив - на 50-55к сдавали багажа - за 5/45RFE кутията говорим. В Америката може и да са консуматив - за 30 долара, ама докато додат до тука и с нашенский стандарт, да му ..и консуматива.
                    Ако някой вече е минал по пътя на смяната моля да сподели дали е голяма философия - на пръв поглед изглежда елементарно, ама знае ли човек как ще е на втори??

                    ПП: До дядо Владо: ей на таз София туй и харесвам, че винаги аджамия като мен помощ компетентна може да намери, ама пусто много далеч... иначе досега да бях отскочил, вместо да си тренирам мисленето, ама на...
                    WJ 99 4.7 V8

                    Коментар


                    • #85
                      От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                      Първоначално публикуван от martissedrov Преглед на мнение
                      В Америката може и да са консуматив - за 30 долара, ама докато додат до тука и с нашенский стандарт, да му ..и консуматива.....
                      Доставка от "Роцкауто точка цом" прави Жоро ЦеСеКа (5-7 работни дни).......на мен сайта ми даде 30$ датчик и 30$ доставка до Бг-то не е толкова много за удоволствието да караш 4,7
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #86
                        От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                        Аз сега се загледах в темата, кой е номера на сензора?
                        Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                        тел. 0897818449

                        Коментар


                        • #87
                          От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                          "...на мен сайта ми даде 30$ датчик и 30$ доставка до Бг-то не е толкова много за удоволствието да караш 4,7 "

                          Прав си за кеф цена няма Мъка ми е, че за тез ш... хамериканци /стандарт плюс цени/ подръжката на таквоз добиче е равностойна на подръжката на ВАЗ тука


                          Жоро, номера на таз глупост също се оказа проблем. Както вече се "похвалих" ги поръчах на бързо по празниците от И-БЕЙ, естествено ги обърках със сензорите за 42 RE, които са с ОЕМ # 4800879, след кратък спор с продавача постигнахме съгласие да ги сменим с ОЕМ 4799061АВ, които се сочат като подходящи за всички с.к. 5/45 RFE, но пък впоследствие видях, че в някой сайтове за марка Джип, модел ГЧ, WJ 99, 4,7, V8 показват като подходящи и ОЕМ 4897734АА, като пък последните два сензора очевидно се различават и по външен вид. Според скромните ми познания на WJ 4.7, 99 година друга с.к. освен 45 RFE няма - 545 RFE e на НО след 2001... и шах с пешката.... Понеже джипа и аз сме разделени в различни градове, не мога да залегна за лично впечателние и не ми остава друго освен чакане.......
                          WJ 99 4.7 V8

                          Коментар


                          • #88
                            От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                            martissedrov - оборотните сензори за твоята кутия са 4799061АВ, както сам си разбрал.
                            Въпроса е, че може и да не са те причина за проблема. Все пак пише "often cause this code". А грешка Р0700 е доста обща и само съобщава, че в кутията има някакъв проблем.
                            По-точна диагностика защо не направи?
                            Като ги смениш пиши дали се е оправила.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                              Здравейте! Покрай празниците нямаше как да го закарам у Балканстар,/ на които и без друго им нямам никакво доверие - доказано от собствен печален опит/ и предпочетох, доколкото и евентуалните части със сигурност нямаше да са от тях да ги поръчвам, че то винаги поне две седмици се чака. Искрено се надявам от тези датчици да е проблема, доколкото ги описват като често срещана възможност до степен на консуматив за първите WJ - 99 година след около 50-55к километра. Та ако не е от тях - логиката ми беше, че няма и да е в повече ако след около 230к сигурни километра дзвера се сдобие с два нови такива и да ги елиминирам от списъка с проблеми. Пък и симпотиматикат ме навежда на лаишката мисъл, че нещо подаваната информация за скоростта е грешна, защото след 140 -150 км/ч. се оправя - идва и трета и четвъртата скорост и кик дауна / без да смея много много да пробвам, че да не окъкъм съвсем положението.. Както и да е, вече аз, джипока и правилните сензорчета сме заедно, и сега остава само да се престраша да легна под него в този студ навън.../ че нямам търпение, дори и с риск там да остана/. Като ги сменя мисля пак да откача акумулаторето за 15ина минути и след тест драйв ще споделя за резултата...
                              WJ 99 4.7 V8

                              Коментар


                              • #90
                                От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                                Ето ги въпросните датчици



                                - смяната им е десетина минути - развиване и завиване на две болтчета и два контектора на не особено забутано място. Доколкото им са еднакви серийните номера предположих, че няма значение кой "аутпут", кой "инпут" и ги сложих на случайния принцип...
                                След смяната им резултата при каране беше незабавен при първото потегляне - скоростите се сменят бързо и плавно - DSG ряпа да яде
                                След малко каране градско изгасна и гадния чек енджин...След оптимистичния резултат се отказах да откачам акумулатор и т.н., за да изчистя оставащата на OBD дисплея грешка.... Мисля си компютъра като умно и добро момче не следва да се влияе занапред от нея...пък и студа вън не е за мъже...
                                Следва да се отбелбежи, че показаните на картинката сензори и намерените от мен в кутията малко се различават от произвежданите понастоящем, които поставих /сензорната им част е назъбена, а при новите не - може там да им е бил дефекта /
                                WJ 99 4.7 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X