Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover проблем раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover проблем раздатка

    Здравейте колеги. Имаме един доста големичък проблем сас раздатката на Range Rover Clasic 1991г. Та накратко откакто го взехме преди 7 години постоянно чупи каретата на дефренциалите. Джипа е само сас два лоста, единия е за скоростите другия е само за бързи и бавни без да има да се изключва предния дефренциял. Някой има ли някакви идеи от какво може да е това? има ли дефренциал в тази раздатка или просто са го направили толкова тъпо че ти иди да смениш джипа

  • #2
    До: Range Rover Classic проблем раздатка

    Кои карета чупи?! Карета в диференциалите няма. Предполагам, че имаш предвид каретата на карданите. Ако е това, то раздатката не е причина да троши каретата, а нередовното смазване, карета-ментета или ако имаш лифт на окачването - работата им под по-голям от допустимия ъгъл. Разбити лагери на диференциалите и на изходящите валове на раздатката също създават проблеми.
    Най-много се трошат от разбалансирани кардани, а те се разбалансират в момента в който не ги сглобиш правилно, след като си разглобил за да смажеш шлиците.

    Има ли по-високочестотни вибрации по време на движение?

    Освен това Класика е фултайм с междуосев диференциал т.е. не може да изключваш мостове. Нито предния, нито задния.
    Последно редактирано от Lazar; 25-06-08, 20:57. Причина: допълнение

    Коментар


    • #3
      До: Range Rover Classic проблем раздатка

      Аз съм лаик, но ми се върти 1 мисъл - да не би някой преди теб да му е сложил блокаж /не знам дали може/ и въпросният блокаж да не е изключен?

      Коментар


      • #4
        До: Range Rover Classic проблем раздатка

        Вельо, ако колегата е карал с включен блокаж, ще е по-страшно от карета. Освен това, не всички Класици има заключващ се междуосев диф.


        П.П.

        Хайде ALTIDEAD, опиши по-подробно какъв е проблема.

        Коментар


        • #5
          До: Range Rover Classic проблем раздатка

          Класика има 3 вида раздатки, като и 3-те са с междуосев диф.
          Най стария вариант е със вакуумно блокиране на дифа.
          След това идва познатата със 6 положения на малкия лост и на по-късните модели слагат боргуорнър, която има в добавка и вискомуфа м/у планета и касета, като лоста и е с 3 позиции.
          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

          Коментар


          • #6
            До: Range Rover Classic проблем раздатка

            Е, да ама колегата избяга без да обясни какво точно се чупи... и от кога.

            Коментар


            • #7
              До: Range Rover Classic проблем раздатка

              Постоянно чупи каретата на карданите , веднаж му сменяхме и задния дефренциал и понеже работата му е такава че неможе без него (ходи из баирите) баща ми ходи чак до софия да го взема дефренциал. Малкия лост има само бързи бавни няма други положения. Спомена че вътре се виждало някаква вирига в раздатката незнам точно от каде я е видял дано ви помогне да разгадаете кой тип раздатка е. Винаги го е карал със 4 нови и еднакви по размер и марка гуми. Вазможно ли е този модел да няма дефренциал в раздатката и изравняването на пътя на колелетата да става с преплазване на гумите?

              Коментар


              • #8
                До: Range Rover Classic проблем раздатка

                Забравих да добавя вибраций няма освен като са строшени каретата. Оригиналния двигател е Манчини мисля беше от Алфа 164 но след няколко поредни повреди , издухва гарнитури на главите, пука глави, развива шпилките на кобиличките та капака беше като смеси маслото с вода и баща ми го хварли и сложи двигател на мерцедес 5 цилиндров 3000куб. от G-klasa е трябва да ви кажя че такова варвене няма, на 4-та си ги дига 160. Като изключим двигателя че е друг всичко останало си е неговото. А и другото нещо така и така сам почнал да спомена ,че му отказаха нацяло спирачките някой може ли да помогне със серо усилвател, смисал магазини цени и дали го има в paddoc че аз не го знам на английски как му се вика пък дори и втора употреба става стига да е работещт

                Коментар


                • #9
                  До: Range Rover Classic проблем раздатка

                  Абе ALTIDEAD, ти не четеш ли какво ти пишат хората преди теб?
                  След като имаш верига в раздатката, значи тя е Borg Warner, и да, тя има междуосев диференциал в нея. Информация за раздатката има и на този сайт:

                  http://www.ashcroft-transmissions.co.uk/part_9.html

                  Много ми е чудно - не знаете какъв тип предаване има колата (4х4 full или part time) а сменяте диференциал на задния мост.... После тия коли не ставали...

                  offtopic:

                  Оригиналния двигател не е на Манчини (този г-н не съм го чувал ), а е на VM Motori, който да, слага се и на Алфа и на ред други - Форд Мондео, Чероки, Тойота и т.н. 5-така 300д на Мерцедес е много здрав двигател (и още толкова тежък), но ми позволи да се съмнявам в динамичните му способности, които цитираш - 160км./ч. на 4-та....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Range Rover Classic проблем раздатка

                    Аз съм сигурен, че раздатката му е БоргУорнър и проблема идва от нея защото според мен е доста калпава конструкция.По-точно проблема й е във вискомуфата, която блокира автоматично междуосовия диференциял при боксуване та въпросната муфа е блокирала постоянно и на практика диференцияла вече не работи като диференциял а като твърд вал и знаете какво става в завой така, че е съвсем логично да троши каретата на карданите защото те са най слабите звена в трансмисията.В раздатката има и един изходящ вал с три реда шлици който е зацепен и във въпросната вискомуфа и когато тя е блокирала шлиците на вала се изронват и джипа остава на място.Смяната на БоргУорнър с LT230 е добро решение но трябва да се сменят и карданите.
                    Фрийлендър има същия проблем с вискомуфата между двата моста, която блокира и раздатката му страда много.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Range Rover Classic проблем раздатка

                      Добре, а запичането на тази муфа би трябвало да се отразява на управлението. Например като заключа дифа на Диското и завиването на твърда настилка се затруднява осезаемо, а пък на хлъзгава става още по-весело...

                      Та, не са ли усетили подобно поведение в управлението?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Range Rover Classic проблем раздатка

                        Първоначално публикуван от ALTIDEAD Преглед на мнение
                        Забравих да добавя вибраций няма освен като са строшени каретата. Оригиналния двигател е Манчини мисля беше от Алфа 164 но след няколко поредни повреди , издухва гарнитури на главите, пука глави, развива шпилките на кобиличките та капака беше като смеси маслото с вода и баща ми го хварли и сложи двигател на мерцедес 5 цилиндров 3000куб. от G-klasa е трябва да ви кажя че такова варвене няма, на 4-та си ги дига 160. Като изключим двигателя че е друг всичко останало си е неговото. А и другото нещо така и така сам почнал да спомена ,че му отказаха нацяло спирачките някой може ли да помогне със серо усилвател, смисал магазини цени и дали го има в paddoc че аз не го знам на английски как му се вика пък дори и втора употреба става стига да е работещт
                        Е точно тоя 3.0 5 цил на МБ е мн морално остарял мотор, куц кон, ВМ-а го превъзхожда в динамика в пъти, само дето грее. Нз как може да има по-добро вървене от оригиналния.
                        И един друг въпрос - тоя джип 5-а няма ли? Ако сте карали така и ВМ-а, не се сърдете че ви е предал.
                        Серво както е тръгнало можеш да си насадиш - вземи от дукато или друг някакъв бус, не давам гаранщия че ще съвпадне, ама можеш да пробваш. А за карета - виж си тампоните на раздатката и мотора - не се знае сега в какво положение са спрямо оригиналното. Някакъв лифт в същия стил какъвто му е и подмяната на мотора правено ли му е, състояние на ходовата част? Нещо ме навява на мисълта, че проблемите са комплексни.
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #13
                          До: Range Rover Classic проблем раздатка

                          Първоначално публикуван от Sho Преглед на мнение
                          Аз съм сигурен, че раздатката му е БоргУорнър и проблема идва от нея защото според мен е доста калпава конструкция.По-точно проблема й е във вискомуфата, която блокира автоматично междуосовия диференциял при боксуване та въпросната муфа е блокирала постоянно и на практика диференцияла вече не работи като диференциял а като твърд вал и знаете какво става в завой така, че е съвсем логично да троши каретата на карданите защото те са най слабите звена в трансмисията.В раздатката има и един изходящ вал с три реда шлици който е зацепен и във въпросната вискомуфа и когато тя е блокирала шлиците на вала се изронват и джипа остава на място.Смяната на БоргУорнър с LT230 е добро решение но трябва да се сменят и карданите.
                          Фрийлендър има същия проблем с вискомуфата между двата моста, която блокира и раздатката му страда много.
                          Обясненията ти са доста логични, но напрактика (поне доколкото аз съм запознат) нещата са точно обратното, а именно много хора за по-хард и съзтезателни цели махат LT230 и слагат Borg Warner-a.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Range Rover Classic проблем раздатка

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Обясненията ти са доста логични, но напрактика (поне доколкото аз съм запознат) нещата са точно обратното, а именно много хора за по-хард и съзтезателни цели махат LT230 и слагат Borg Warner-a.
                            Сигурно зависи и какво е състезанието.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Range Rover Classic проблем раздатка

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Обясненията ти са доста логични, но напрактика (поне доколкото аз съм запознат) нещата са точно обратното, а именно много хора за по-хард и съзтезателни цели махат LT230 и слагат Borg Warner-a.
                              Потвърждавам, докато от сервиза ходехме по състезания, на 2-та джипа раздатките бяха Боргуорнъри и проблем не дадоха, единствено на бензиновия поразтегна веригата. Иначе Бензиновия има няколко строшени обикновени раздатки (там май си е малко fahrerspezifisch)
                              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X