Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

    Вчера докато си карах хондата(ХЛ600) и нещо ми "изпищя" от към двигателя,намалих скороста и се ослушах но нищо!
    Малко след това влизайки в един завой и сваляйки предавките на долу,от към двигателя пак се чу нещо като пищене с прекъсване и за секунда мотора се разтресе и блокира задното колело!
    Шумът определено дойде от към двигателя!
    В момента на случка мотора дори не загасна и след като го огледах доколкото мога в тъмното с бавен ход го прибрах до нас без да прояви симптоми за някаква повреда?
    Днес реших да пробвам да го запаля и се оказа,че пали и работи без проблем,но не мисля че повредата се е отстранила от само себе си!
    Всякакви мнения за това,от какво може да се е получило биха ми били полезни!
    Ще ми се да имам малко по ясна представа каде да търся повредата,преди да съм го разглобил!

    Благодаря на всички предварително
    NO PAIN NO GAME!
    Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
    gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

  • #2
    До: Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

    Щом ти е блокирало колелото и не е изгаснал значи е от трансмисията. Почни от съдинителя като най-лесен за проверка, следват скорости и т.н.....от само себе си няма да се оправи. Отваряй смело! Може да е отчупила парче от зъбно колело в скоростите и то да ти прави мизерии...виждали сме на Хонда 2-3 пъти да блокира скорости по тая причина!

    Коментар


    • #3
      До: Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

      Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
      Щом ти е блокирало колелото и не е изгаснал значи е от трансмисията. Почни от съдинителя като най-лесен за проверка, следват скорости и т.н.....от само себе си няма да се оправи. Отваряй смело! Може да е отчупила парче от зъбно колело в скоростите и то да ти прави мизерии...виждали сме на Хонда 2-3 пъти да блокира скорости по тая причина!
      И аз първо се осъмних в скоростите,но вчера го запалих и му завъртях едно кръгче(около 30/40 минути) с бавна скорост,като изредих всички предавки по няколко пъти и нито имаше различни звуци от нормалното,нито каквито и да е било други признаци за проблем ? ? ?
      Дали е възможно да е от тях?
      NO PAIN NO GAME!
      Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
      gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

      Коментар


      • #4
        До: Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

        да не прегрява и да стяга буталото

        Коментар


        • #5
          До: Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

          Първоначално публикуван от coolmanx Преглед на мнение
          да не прегрява и да стяга буталото
          Бях я карал не повече от 20тина минути,съмнявам се че е прегряла!
          NO PAIN NO GAME!
          Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
          gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

          Коментар


          • #6
            До: Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

            Ако имаш някакво "разхождащо се" парченце из скоростите, е нужна по-голяма скорост за да се вдигне и да запъне някъде! А може и да си го смлял вече! По-добре едно излишно разглобяване, отколкото да стане по-голяма белята!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              До: Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

              Явно е,че без разглабяне няма да мине
              NO PAIN NO GAME!
              Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
              gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

              Коментар


              • #8
                До: Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

                Как си с нивото на маслото? Запали мотора и погледни през отвора на маслоизмерителната щека дали помпата работи нормално.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  До: Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

                  Ако маслото му е малко ще затегне точно на 20-тата минута по нанагорнище.
                  Живей за всеки дъх!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дайте акъл за проблем с ХЛ600?

                    според мен колегата е прав,почни първо от съединителя и давай напред.Щом не го прави всеки път е нещо малко и те съветвам да си го прегледаш по подробно като го отвориш

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X