Обява

Свий
Няма добавени обяви.

на 2000 оборота се спъва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • на 2000 оборота се спъва

    Оставих Фронтерата в сервиз заради изгорял датчик за километража.Оказа се протрит кабел над скоростите,от който е тръгнал проблема.Като си взех колата установих че на 2000 оборота се спъва.В сервиза ще ме приемат в понеделник за да видят какво е,след като им обясних ,че колата съм им я закарал в перфектно състояние.
    Зимата имах същите симптоми,но беще задръстен въздушния филтър,сега обаче не е.
    Очаквам мнения за възможни версии.Благодаря за вниманието.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

  • #2
    До: на 2000 оборота се спъва

    Тип двигател?
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      До: на 2000 оборота се спъва

      2,5 ТДИ на ВМ. Да не се е бъгнал компа нещо, ако са ровили там. Щото това пак намирисва на турбопроблем. Или пък, ако са откачвали акумулатора, още да не се е самообучил....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: на 2000 оборота се спъва

        Компа няма какво да са търсили в него,а акумулатора са го откачали...знам ли.Абе те ще го оправят,но ми е необходимо инфо,за да не ми кажат,че проблема си е мой.Идеятат е да си го отстранят за тяхна сметка,тъй като закарах колата перфектна,единствено с неработещ скоростомер.Днес бях на разходка за риба и се измъчих.Според мен не е турбо проблем,защото едва вдига по лек баир 2500 оборота на 5-та скорост.Ако беше турбото,щеше да работи като обикновен дизел,а то и така не може...
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #5
          До: на 2000 оборота се спъва

          Е то си работи, но явно му бяга момента, когато трябва да се включи и се получава турбодупка. Понеже знам, че твоето се командва от компа, затова първо се насочих към него. Да не са разбутали някой датчик или вакуумна връзка?
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: на 2000 оборота се спъва

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Е то си работи, но явно му бяга момента, когато трябва да се включи и се получава турбодупка. Понеже знам, че твоето се командва от компа, затова първо се насочих към него. Да не са разбутали някой датчик или вакуумна връзка?
            А бе и според мен са разбутали кабел,датчик или и двете,защото е било ровене здраво...ще си покаже,от там някъде ще ее.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #7
              До: на 2000 оборота се спъва

              не работи турбото. виж да не е забравена скобата му

              Коментар


              • #8
                До: на 2000 оборота се спъва

                И на мен ми звучи като турбо-свързан проблем...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  До: на 2000 оборота се спъва

                  При подаване на газ маркуча на турбото се надува и е под налягане,затова реших че то си работи.
                  Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                  NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                  Коментар


                  • #10
                    До: на 2000 оборота се спъва

                    Надува ли се?! За пръв път чувам за надуващ се маркуч на турбо.... Да не е гумен, щото моите са твърди и няма шанс да го усетиш. Да не е запушен интеркулера с масло? Що не ги разкачиш и да погледнеш какво става вътре? Или ако имаш възможност да му направиш байпас от турбото направо в колектора и да покараш за да видиш дали има разлика.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      До: на 2000 оборота се спъва

                      Обадиха ми се от ОПЕЛ.Спукала ми се е мембраната на клапана на турбото.Резултата е да не отваря,турбото работи но въздуха не стига,там за където е предназначен.Утре я взимам с изолиран клапан,2 седмици без него,докато дочакам доставката на нов...бил евтин (каквото и да означава това).Просто сега ще нагнетява максимум въздух в мотора,което не ми е точно ясно до какво може да доведе ако се опитам да настъпвам здраво.За сега това излезе.

                      За Куздов.Маркучите са ми гумени и се надуват ,в смисъл с ръка се усеща като се вдигнат обороти.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #12
                        До: на 2000 оборота се спъва

                        Прибрах си колата.Казаха ми ,че са изолирали клапана и сега е без него,колата върви супер.По-добре било с този клапан,защото регулирал не само прихода на въздух от турбото,но и доизгарянето на ненапълно изгорелите газове и какво ли още не.Аз разгледах как е изолиран,но НЕ Е ,дори едно от маркучетата на единия вакуум е подмемнено.Обадих се и отказах за сега поръчката на нов клапан(около 550 лв.с монтажа),защото се съмнявам ,че моя е развален.
                        Още веднъж казвам,че не е изолиран,кабели,релета,маркучи,бушони,всичко си е на мястото.
                        Слагам и снимка на машинката за ориентир,а изводите аз си ги направих,сега оставям малко и на вас.
                        Прикачени файлове
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #13
                          До: на 2000 оборота се спъва

                          Те може да са откачили привода от мембраната, но как като е "спукана" не смуче въздух през маркучето? Май се гъбаркат нещо с тебе за да съберат малко парички за морето ...
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: на 2000 оборота се спъва

                            Интересен начин на изолиране.
                            Като върви си я карай, следи си разхода по това ще познаеш дали действително е изолиран.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              До: на 2000 оборота се спъва

                              това е EGR просто вземи едно маркуче и пробваи дали се движи мембраната му като дръпнеш със уста,и дали не е спукано платното му,след което виш, дали няма нещо поставено във другото маркуче,защото ас така ги изолирам като пъхна нещо и запуща вакума които го упавлява
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X