Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

    Здравейте, надявам се да не ми се смеете много, че пускам такава тема тук. Затова ще изложа накратко историята на личните ми и семейни терзания. Дано не се отплесна много.
    Всичко започна от това че жената изяви желание да кара. В първия момент се шегувахме, че де вземем Трабант за очукване на ръбовете. После се мина през нещо по-така, но малко и градско, но си зададохме въпроса защо са ни 2 малки коли, като не можем да пътуваме повече от двама към морето и баирите с багаж за къмпинг. В момента карам Пежо 205, но съвсем не му е лесно с мене. Завирал съм го по такива места, че кеф за ти стане. Винаги си карам с ръчна лебедка в багажника и тя често влиза в употреба. Започна да ми става досадно когато затъвам пред къщи (гората над Симеоново), затова си трябва нещо 4х4.
    Отплеснах се досадно.
    Реното Еспейс 4х4 ми покрива всички изисквания: Побира хора и багаж, ужким има по висока проходимост и харчи в границите на поносимото на газ и накрая цената му е достъпна за мен в момента.
    Въпроса ми е дали да се занимавам с глупости или да събирам точки за ЛР Диско 300тди
    Поздрави на всички
    Suzuki Samurai 93г. 1.3

  • #2
    До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

    По темата за Renault Espace мнение "от първа ръка" би трябвало да може да даде колегата gtsvg, той има такова Рено.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

      имах Рено Еспейс 2.2i 95 година
      преди 3 години го продадох
      карах го 2 години
      все едно камък ми падна от сърцето
      постоянно нещо счупено
      3 комплекта дръжки смених
      слаби пластмаси вътре
      постоянно нещо плаче за ремонт - я стартер я генератор я ел стъкла
      винаги има нещо
      иначе вози добре и е икономично а също и страшно функционално
      по ходова част не съм имал проблеми но механиката плаче
      климатикът за тези модели е вечно счупен
      много добре се държи на сняг ...
      не бих купил отново...в никакъв случай
      след продажбата - 10 лв на ден средно ми е бил разхода по поддръжката - без консумативи
      BMW X6

      Коментар


      • #4
        До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

        Аз съм малко пристрастен(то нашето гардже е най-хубаво),ама бих заложил на Диското...А и вече не са толкова скъпи.Ти реши кое ти е по на сърце...Просторен интериор,по-добра проходимост и т.н.
        П.П:Ако си от София мога да ти предложа тест-драив
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

          Собственик съм на такава машина, но напълно споделям мнението на колегата Veshter. Постоянно бера някакви ядове.
          Минусите са много, а плюсовете само три - 1. носи и събира доста, 2. сравнително добра проходимост, особено на сняг, 3. Дедесарка е.

          Коментар


          • #6
            До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

            + 1 за Диското за малко повече пари получаваш много , много повече постор надеждност и какво ли още не

            Коментар


            • #7
              До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

              Благодаря на всички за отговорите. Явно ще поизчакам да събера парички за Диско.
              Бат’Марто благодаря за поканата от София съм и много бих се радвал да го видя това животно, пък и да ми разкажеш за него, не като продавач на Горубляне.
              Гледам едно в мобилето съмнително евтино 6000 има ли смисъл да се гледа или под 10к излиза после двойно.
              А какво мислите дали си струва да отида до Германия и от там да си докарам. Имам приятели където може да се спи, обаче нищо не разбират от коли и пак проблема е в избирането. Четох много теми за избор на джипка ама то с четене…
              Айде поздрави на всички
              Suzuki Samurai 93г. 1.3

              Коментар


              • #8
                До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

                Мой приятел кара такова рено,по интериора,трябва да ти кажа,че е придобило вид на полева санитарна машина,отсвен седалки и скоростен лост,нищо оригинално няма.НО !!! има си едно голямо предимство,качва мнооого багаж,то не е кану каяк,палатки,лодки,5-6 човека с рибарско оборудване и върви м...ма и стара и кола,никога не е закъсвала. Наистина 2-3 пъти в година е в бокса,все нещо и прави,но когато сме на път не е дефектирала
                TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                Коментар


                • #9
                  До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

                  Един приятел имаше такова 4Х4, не случайно казвам имаше, щото с радост се отърва от него

                  Много дребни и досадни проблемчета, а и чупи на два пъти раздатката!!!

                  накрая го караше без кардан, който пък е пластмасов
                  sigpic УАЗ-452

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

                    Благодаря на всички за отговорите. Мисля че се обедих напълно за какви проблемчета става дума. Взех си под наем един Еспейс 3, за да направим една фотографска експедиция около разни дунавски села.
                    Голяма кола, хора, техника, удобство. Но за два дни успя да ме изнерви достатъчно. Верно пълен е с разни хитроумни удобства обачеее...
                    Има климатик. Супер. Обаче като се кара така и нещо става с клемите на акомулатора и после не пали. И това става в средата на нищото когато бързаш. А това животно не се бута хич лесно. Все пак го открих от къде е, проблема е че клемите са така направени с някакви гадни жабки, че без инструменти въобще не можеш да ги свалиш и почистиш. Доста е депресиращо да не знаеш дали ще запалиш следващия път.
                    друго: блокира механизма за отваряне на задната врата. Сещате се че като човек си наеме голяма кола има много багаж, а като се снима постоянно се спира, вади техника, прибира и всичкото това през страничните врати.... Те затова са ги направили седалките така добре и удобно да се свалят и разместват.
                    имаше и други дребни и всичко това само за два дни...
                    Айде безаварийно на всички.
                    ще пускам тема "Търся помощ за оглед на Диско 300тди"
                    Suzuki Samurai 93г. 1.3

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

                      Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                      накрая го караше без кардан, който пък е пластмасов


                      Това наистина ли?!?!?!?! Всичко можех да си представя пластмасово, ама баш кардана?!?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


                        Това наистина ли?!?!?!?! Всичко можех да си представя пластмасово, ама баш кардана?!?
                        Не знам дали е чиста пластмаса, но в никакъв случяй метал

                        не е за вярване но си е верно
                        sigpic УАЗ-452

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

                          Хъм, при мен в завода правят едни големи зъбни колелета от пластмаса. Изкарват по няколко години при денонощна работа.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

                            Имам друга алтернатива за теб,но трябва бая да ги напънеш в Пежо,защото вече пуснаха новия Партнер. Става дума за Партнер VTC Данжел 4х4. Временно имах такъв (35-45к км.) и бях страшно доволен- и разход и вози(като на 307-мекооооо) и проходимост(за такъв клас кола-6++) И не е скъп. Почти 2.5х по-малко от ЛР3. Питай ги дали имат някакъв останал на склад,защото си струва парите. И всичко си е метал-кардан и всичко. Има и огромна подкартерна (и то не само за подкартера, ех имена) ламарина, която е дебела около 6мм.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво ви е мнението за Renault Espace Quadra

                              Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                              Не знам дали е чиста пластмаса, но в никакъв случяй метал

                              не е за вярване но си е верно
                              От въглерод са. Като излезе модела се скъсаха да се хвалят че е от въглерод.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X