Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрожен за инвертор 2кW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрожен за инвертор 2кW

    Имам Инвертор 12/220 в 2000в номинална 2500в макс. Трябва ми електрожен, който да се справи (да му е достатъчен) с такъв инвентор. Има ли някой от вас опит с такова нещо?
    Доста изчетох и пообиколих. На теория би трябвало да стават инвенторните електрожени с по 1,6-2,5 мм електрод, но всички продавачи ми казаха, че е невъзможно и ако искам да пробвам трябва да го платя предварително.
    Има ли някой който е пробвал? Стават ли инверторните електрожени за заваряване с обикновен генератор 1000, 1500, 2000, 2500 вата?
    Имаше някакви изказвания за заварки с два акумулатора вързани последователно - има ли някой, който го е пробвал?
    Проблема е, че имам вила далеч от ток, а трябва да си направя асма (това дето държи гроздето точно над носа ми), водонапорна куличка, ограда, врата ... все електроженни неща.
    Ако имате решение по въпроса (все пак да не е над 3-4000лв) ще се радвам да го прочета???
    Последно редактирано от Ясен; 20-06-08, 11:04. Причина: кривопис
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    До: Електрожен за инвентор 2кW

    Забрави. Първото, което може да понесе и най-мижавия работещ електрожен (180 А), е нормален генератор от калибъра 5 - 6 киловата.
    Правилно са ти казали.
    Заваряването от акумулатори е изобщо отделно развлечение. Удоволствието е под средното. Така или иначе е за напреднали.

    Коментар


    • #3
      До: Електрожен за инвентор 2кW

      Търси си дизело/бензинов генератор както ти е казал стефан с мощност поне 6 kW ама монофазен, защото вероятно и електрожена ти ще е такъв. Внимавай да не купиш някой 6-7 kW ама трифазна мощност, защото на една фаза ще е по-малко доста.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #4
        До: Електрожен за инвентор 2кW

        А варианта "Оксижен"?
        Струва ми се доста по-евтин, а за изброените цели ми изглежда приемлив вариант. Даже чувах за варианти, при които вместо ацетилен се използва пропан-бутан, но не съм го виждал в действие.
        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

        Коментар


        • #5
          До: Електрожен за инвентор 2кW

          А варианта с оксижен? има ли нянакъв вариант за нещо леко и малкообемисто?
          Опцията "за напреднали" не ме притеснява - доста заварки съм направил "на нормален ток от мрежата" (разбирай половин година работа с електрожен на пълен работен ден)
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            До: Електрожен за инвентор 2кW

            Продават се комплекти бутилки за оксижени + всички там атрибути каквито ти трябват в магазините за тази техника (виждал съм в Бриколаж, Ташев-Галвинг и т.н.), като бутилките са малки 3-4 литрови, закрепени заедно за една основа да се носят, даже са с удобна дръжка. Това нещо тежи 10-15 кила и е супер за такива задачки. Носил съм такова нещо, ама не съм работил.
            Да и работят и на пропан, ама трябва дюзата да е подходяща.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #7
              До: Електрожен за инвертор 2кW

              Колеги, с пропан-бутан стомана не може да се заварявя, използва се само за рязане.

              Коментар


              • #8
                До: Електрожен за инвертор 2кW

                Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                Колеги, с пропан-бутан стомана не може да се заварявя, използва се само за рязане.
                Правилно!
                Става и за запояване и нагряване.Мисля,че се продават и малки ацетиленови бутилки.
                Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                Коментар


                • #9
                  До: Електрожен за инвертор 2кW

                  Защо не пробваш със сглобки?Може да си спестиш доста пари и нерви.
                  Последно редактирано от Ясен; 20-06-08, 12:38. Причина: кривопис
                  Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Електрожен за инвентор 2кW

                    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                    А варианта с оксижен? има ли нянакъв вариант за нещо леко и малкообемисто?
                    Опцията "за напреднали" не ме притеснява - доста заварки съм направил "на нормален ток от мрежата" (разбирай половин година работа с електрожен на пълен работен ден)
                    Колега, ацетилена не е проблем, има бутилки, но съдейки по зададения въпрос нямаш никъкъв опит с газово-кислородното заваряване, или запояване. Този метод доста се различава от електродъговото заваряване и трябва малко учене, много гледане, и практика за да успееш да направиш що годе една заварка. Смятам че не си заслужава.
                    Защо не помислиш за изработка от дървен материал, по точно греди.
                    Трябва ти само моторен трион, и най прости инструменти.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Електрожен за инвертор 2кW

                      Помисли наистина за дъски ,но ако искаш електрожен най малката мощност с която може да свършиш работа e 3kw с 2мм електрод, но ако е трансформаторен генератора трябва да е по-голям ето и няколко варианта:
                      1.Генератор 3-4 кв + инверторен електрожен
                      2.Бутилка кислород (срещу депозит от 100 лв ти я дават) оксижена не е много скъп + пропан бутан .Аз лично съм гледал как заваряват ламарини с него без никакъв проблем и не ми се видя трудно , но не съм пробвал , а от ацетилен мисля че няма смисъл
                      3.За черпане от акумулатора забрави за толкова заварки няма начин да не стане беля
                      4. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23498 но не ми се вижда безопасно за алтернатора при продължителна работа.
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Електрожен за инвертор 2кW

                        На мен, най чудно ми е откъде ги вадите тези 2-2.5 киловати от инвертор от 12 волта. Ако приемем, че инверторът е 90% ефективен, значи от акумулатора дърпаме едни добри 200-250 ампера, което си му е тежък стартерен режим. Да речем, 100 от тези ампери поема алтернаторът, пак остават много. Напрежението сигурно отива под 10 волта.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Електрожен за инвертор 2кW

                          Прав си ,затова дори и да го подкараш трябва да се използва кратковременно и вероятноста да изгори нещо по веригата е голяма
                          Последно редактирано от travelling; 20-06-08, 14:50.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            До: Електрожен за инвертор 2кW

                            Вземи си под наем или от някой приятел една триодина и и подай с двигател и си заваряваш колкото си искаш. А тогава може и да правиш каквито искаш метални конструкции даже и къща от метал може да си направиш....
                            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Електрожен за инвертор 2кW

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              2.Бутилка кислород (срещу депозит от 100 лв ти я дават) оксижена не е много скъп + пропан бутан .Аз лично съм гледал как заваряват ламарини с него без никакъв проблем и не ми се видя трудно , но не съм пробвал , а от ацетилен мисля че няма смисъл

                              .
                              Колега, най вероятно си се заблудил. Гаранция че с пропан-бутан не може да се заварява стомана (освен някой гений в последните 24ч. да е измислил нова технология). Както колегата по горе каза, може обаче да се запоява, например със сребърен припой.
                              Сигорно се досещаш че такова изпълнение на асмалък никой не може да си позволи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X