Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

    За първи път обувам кросови ботуши и са ми страшно неудобни.Мерих едни с повече странични протектори но ми бяха страшно дървени и не ги чуствах а други бяха с по малко странични протектори и ми бяха по удобни при клякане или прегъване всеки ми казва че се свиква но се притеснявам че няма да чуствам мотора под себе си.До сега карах с меки планинарски обувки и се справях добре само дето веднъж си обърнах глезена на зад но не ми е за първи път. Кофти ли са тези ботуши с по малкото протектори от външнта страна на глезена?Мисля че са ми по удобни.Питам от гледна точка на вашия опит и практика?
    Благодаря на всички за полезните инфо.......

  • #2
    Моя опит с ботушите е малък обаче направо си промених карането като си взех ботуши....мотора се усеща много по добре защото много по комфортно го стискаш с краката... иначе ти убива и ти неволно се дърпаш...Аз имах късмет ..моите ботуши бяха втора ръка...в началото ми убиваха но после ми станаха мега удобни...ботушите са ГАЕРНЕ evolution...даже от време на време си ходя с тях на бачкане че след работно време се разходя малко из калищата....като цяло мнението ми е че ботушите са просто задължителни....първо като предпазна мярка и второ адски удобно се кара с тях....мааалко трябва да се свикне с превклучването на скороситие в началото ама тва не е проблем. За съжаление нямам опит с други ботуши и не знам как е при другите модели...
    [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

    Коментар


    • #3
      След около 6 карания се свиква да караш с боруши. Избягвай да ходиш излишно с тях, защото може да скъсаш конците, понеже са от няколко твърди пласта и се получават напрежения.

      Коментар


      • #4
        Задължително настройте лостчето за скорости според височината на новите ботуши

        Не трябва нито да бъркате в шпиц под него за горни предавки
        Нито да вдигате цялото стъпало от степенката за долни предавки

        За да ви стават бутушите все по удобни а не обратното има някои правила които трябва да се спазват

        Избягвайте да блъскате ботушите отблизо с пароструика

        След каране в кал вода тиня намажете кожените места с вакса паста а конците с восък или специален спреи

        Никога не оставяите ботушите мокри сгънати или смачкани под друг багаж или оборудване

        Не ги сушете на висока температура

        Преди каране ги обуите по хлабави и ги разтъпчете така те ще се отпуснат а краката ви ще се приготвят за натоварването от тях
        не забравяите след това да стегнете щраимерите

        Караите със специални или удобни памучни чорапи

        Преди каране в по студено време загреите ботушите до парно печка камина така ще предотвратите замръзването на пръстите на краката
        които дълго време няма да могат да се стоплят след това а студените крайници са по податливи на травми

        Ако ботушите получат деформацйи или гънки навътре по кожените части които убиват краката пробваите да ги върнете или притъпите като когато не карате държие в ботушите някакъв пълнеж

        Ако ботушите внезапно ви умалеят помислете кога за последно сте си рязали копачите на краката :x

        Няма ботуши които да са по неудобни от гипса или шините

        Ако нямате ботуши изберете си някои с вашият размер и караите след него когато падне деиствайте бързо

        Коментар


        • #5
          постепенно ще им свикнеш и после без ботуши ще ти е кофти да караш даже
          по добре си вземи някакви с по малко странични протектори по удобни са а ти все пак караш ендуро
          трябва да ти са и удобни ще ги носиш по сума ти часове
          аз на скоро се здобих с чисто нови алпинестар т4
          чудесни ботуши невероятно леки
          тежат малко повече от чифт маратонки
          не са и много скъпи
          а алпинестар според мнозина между които маи сам и аз са си наи сериозната фирма за ботуши
          виж кво носят наи добрите по цял свят, т8 обикновенно на алпинестар
          само че тои е доста по скъп от т4
          но и т4 са си супер и много бързо пасват по кракът и стават удобни

          Коментар


          • #6
            Аз имам Сиди Флекс и са ми супер удобни. Що се отнася до степен на защита, те предлагат най голяма, според много статий които съм чел преди да си ги купя. Най често ми влиза в употреба отличната степен на предпазване отпред малко над глезена където от време на време ми се забиваше по някой клон преди с Алпинастар Т8, където само плат предпазва тази част на крака. Като се здухат, пак ще си взема сиди.

            Коментар


            • #7
              Ботуши за мотокрос! Откъде?

              Колеги, моля , светнете ме откъде да си купя що-годе прилични ботуши за ендуро на прилична цена?


              Благодаря ви предварително!

              Коментар


              • #8
                Продавам Алпинастар теч 10 - 44 номер 700лв (900лв е европейската цена!)

                Иначе към края на месеца ще ходя до Аунер и мога да ти донеса.

                Разгледай на www.auner.at

                Ботуши се продават при Еди, при Карчев, но не ти препоръчвам марка Ацербис, защото се раздуват и стават огромни за 6 месеца!

                Коментар


                • #9
                  КАЖИ КАКВИ ИСКАШ ЩЕ ТИ ГИ ПРАТЯ ПО СПИДИ
                  аз бих ти препоръчал алпинестар т4

                  но...кажи все пак до каква сума си решл да отделиш за ботуши за да се ориентираме

                  Коментар


                  • #10
                    а със събин сме пуснали по едно и също време постове
                    това което ти е предложил не е зле от аунера има много готини неща

                    Коментар


                    • #11
                      Теофанов, погледни също и в Купувам/ Продам, мисля, че напоследък имаше доста оферти за ботуши

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        Има на много места, но зависи какво разбираш под "що годе прилична цена".
                        Виж в "Ендуро" на Пиротска! Данчо май докара някакви скоро и не са скъпи. След 15-ина дни пак ще има нова партида.
                        В новият магазин в Севлиево има "Setup", те също май не са скъпи, а магазина май има клон и в София.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          Ако 45-ти номер ти върши работа мога да ти продам . имам 2 чифта 1 едните са Диадора МХ 2 про -нови, а другите са обувани няколко пъти и са почти нови
                          Живей за всеки дъх!

                          Коментар


                          • #14
                            Аз за мацката трябва да взема 38 номер - гледах че с по малко от 300 лева май няма да се размина говоря за нови такива. Ако знаете някъде на малко по сносна цена казвайте. Видях в нета обаче от Америка няма как да ги докарам за 110 долара Alpinestars Youth.
                            [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от plakatista
                              Аз за мацката трябва да взема 38 номер - гледах че с по малко от 300 лева май няма да се размина говоря за нови такива. Ако знаете някъде на малко по сносна цена казвайте. Видях в нета обаче от Америка няма как да ги докарам за 110 долара Alpinestars Youth.
                              ...
                              Последно редактирано от sabin; 15-10-08, 06:42.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X