Обява

Свий
Няма добавени обяви.

малко помощ и съвети за КАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • малко помощ и съвети за КАТ

    Днес си купих първия ми мотор Kawasaki KLX 250-95г ,но той е без мигачи,огледала и клаксон-които са нужни за КАТ!Кажете откъде да взема тези ненужни аксесоари и къде могат да ми ги монтират?И още един въпрос,откъде да си пазарувам части за Кава-та?
    EXTREME

  • #2
    =

    магазини за мото части много има на Кирил и Методи,Пиротска 101,Одрин 100 и мн. др. Огледалате предполагам и сам можеш да си ги сложиш,а другото всеки жичкажия
    888131021

    Коментар


    • #3
      а осветление на рег. номер имате ли ,защото в КАТ ми казаха ,че и такова трябва да измисля
      EXTREME

      Коментар


      • #4
        Re: малко помощ и съвети за КАТ

        Първоначално публикуван от iozi
        Днес си купих първия ми мотор Kawasaki KLX 250-95г ,но той е без мигачи,огледала и клаксон-които са нужни за КАТ!Кажете откъде да взема тези ненужни аксесоари и къде могат да ми ги монтират?И още един въпрос,откъде да си пазарувам части за Кава-та?

        Извиняваи ако нещо..ама защо реши че това са "ненужни" аксесоари..няма ли наи накрая българският моторист да се научи че щом хората са ги сложили значи има защо..по умни се изкарахме от японците ли ил? не ме разбираи погрешно..това си е мое мнение...в КАТ може да са глупаци по принцип но аз сум "ЗА" да отстояват за такива...НУЖНИ аксесоари...Недаи си боже някаде някои те използва за спирачка...и излезне и ти обясни "ми не жидех че ще завиваш" тогава може би би се замислил...ако имах мигач и огледало дали нямаше да епо различно..моторът ти гледам си е ендуро..предполагам ще си го карасх по улиците щом и номер ще му слагаш...и така...
        Part time racer.Full time RIDER.

        Коментар


        • #5
          е не са сложени фабрично,значи производителя а решил ,че са ненужни,а и този мотор щте се кара само в гори,регистрацията ми триабва за да го изкарвам от София на собствен ход,без ремарке!За 20 минути каране днес(в големия снеговалеж) в София ме засекоха два пъти,затова се обедих,че в града не е оферта много да се бръмчи
          EXTREME

          Коментар


          • #6
            За КАТ мигачи последно (началото на 2004) не трябваха, може да се подава сигнал с ръка.

            задължителни са 2 огледала, светлина за спирачка (минах само с задна) и осветено място за номера.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от sabin
              За КАТ мигачи последно (началото на 2004) не трябваха, може да се подава сигнал с ръка.

              задължителни са 2 огледала, светлина за спирачка (минах само с задна) и осветено място за номера.
              В края на 2005 също се минаваше така ... (все някой пита защо няма мигачи, но ако го убедиш, че модела е такъв ... в ЗДП все още фигурира подаването на сигнал с ръка)
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #8
                Iozi, ти какво имаш и какво ти трябва от тези неща?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от sabin
                  За КАТ мигачи последно (началото на 2004) не трябваха, може да се подава сигнал с ръка.

                  задължителни са 2 огледала, светлина за спирачка (минах само с задна) и осветено място за номера.

                  Събине преди време акто ходихме с Веско да регистрираме КХ250F които знаеш че си е чист крос,в КАТ направо ни ебаха маиката...не искаха да ни погледнат щото сме нямали нужните аксесоари.Ние им обяснавам ече тов аси е чист крос модел ис е кара само по трасета и състезания и да искаш не можеш да го караш по улиците и т.н.... те не та не..изобщо не искаха да чуват за подаване на сигнал с ръка и тем подобни..може ид а се заяли с нас то това ис беше факт..и накрая с епирнудихме да слагаме отъ тия маските с лупите отпред разни стопчета отзад дето ги залепвахме с двоина лепеща лепенка и там на канала щото се събраха сички шеф4ета и единия като удари по калника и стопчето падна абе шоу голямо падна..но наи голями куриоз знаеш ли кои е? като ни спиорат с ремаркето и моторите ти искат както талон за ремаркето така и за моторите..такива фактури и т.н. не стават..искаt си талон и като им кажеш 4е ж КАТ неи скат да ти рег. мотора щото нямал фарове,мига1и и т.н. те не вярват...могло казват...а в кат като т е видят за рег. на такъв мотор и те питатт що искаш номер и ти им обясняваш 4е ще ходиш на международни състезания и те не ти вярват..абе пулен абсурд..и сега единия мотор е с номер а другия не е и като ни спрът КАТ нбякаде и ни питат защо единия е с талон и номер а другия не е и като им обясняваме какви перипетия са за да го рег. и те ни казват "не ни интересува щом единия има и другия ще има..." и така...бюрокрация кво да ти кажа ти знаеш мн добре...
                  Part time racer.Full time RIDER.

                  Коментар


                  • #10
                    Това не е бюрокрация а чиста простотия.Тия дето са на регистрациите в КАТ са абсолютни малоумници!Със закона няма проблеми.Проблема го правят те,явно щото имат някаква власт...
                    Не знам за някакви проблеми да се регистрира кросов мотор в нашия край.Но това беше до скоро.Сега може и тука да е тъй...
                    К. Кулев

                    Коментар


                    • #11
                      мммдааа
                      дано по скоро влезем в тоз евросъюз че сега е голям майтап
                      тези мотори по принцип и на запад никъде не се водят
                      макар че и там ако им сложиш ел кит и др може да се регистрира

                      Коментар


                      • #12
                        Re: малко помощ и съвети за КАТ

                        Първоначално публикуван от JRC2
                        Първоначално публикуван от iozi
                        Днес си купих първия ми мотор Kawasaki KLX 250-95г ,но той е без мигачи,огледала и клаксон-които са нужни за КАТ!Кажете откъде да взема тези ненужни аксесоари и къде могат да ми ги монтират?И още един въпрос,откъде да си пазарувам части за Кава-та?

                        Извиняваи ако нещо..ама защо реши че това са "ненужни" аксесоари..няма ли наи накрая българският моторист да се научи че щом хората са ги сложили значи има защо..по умни се изкарахме от японците ли ил? не ме разбираи погрешно..това си е мое мнение...в КАТ може да са глупаци по принцип но аз сум "ЗА" да отстояват за такива...НУЖНИ аксесоари...Недаи си боже някаде някои те използва за спирачка...и излезне и ти обясни "ми не жидех че ще завиваш" тогава може би би се замислил...ако имах мигач и огледало дали нямаше да епо различно..моторът ти гледам си е ендуро..предполагам ще си го карасх по улиците щом и номер ще му слагаш...и така...
                        Аз ги имах всичките тея работи и след като регистрирах мотора СВАЛИХ ВСИЧКО и то не,защото съм по-умен от производителя,ами защото не са ми нужни!!!
                        Примерно,защо ми е осветление на номера,като аз от ремаркето го пускам на черен път и от черния път го качвам на ремаркето!?
                        Мигачите и огледалата също! Даже смея да твърда,че в гората ми пречат!!!
                        Та ако колегата мисли само да се вози по баирите ще му е по-лесно да ги вземе назаем от някой,да прекара мотора през КАТ и после да ги върне!!!
                        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                        А+
                        LZ1DRZ

                        Коментар


                        • #13
                          Австрийците като идват да карат в България си вадят от Австрия специални номера за тук и се бъзикат с нас, щото нашта полиция искала регистрация.
                          Ама тяхната полиция, макар да се води за една от най-принципните им влиза в положение и им издава за тук някакви временни номера.
                          Нали ще влизаме в ЕС, защо и нашите не си съгласуват изискванията с техните, ами още се ебават с нас
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            Re: малко помощ и съвети за КАТ

                            Първоначално публикуван от Evgeni Enduro
                            Първоначално публикуван от JRC2
                            Първоначално публикуван от iozi
                            Днес си купих първия ми мотор Kawasaki KLX 250-95г ,но той е без мигачи,огледала и клаксон-които са нужни за КАТ!Кажете откъде да взема тези ненужни аксесоари и къде могат да ми ги монтират?И още един въпрос,откъде да си пазарувам части за Кава-та?

                            Извиняваи ако нещо..ама защо реши че това са "ненужни" аксесоари..няма ли наи накрая българският моторист да се научи че щом хората са ги сложили значи има защо..по умни се изкарахме от японците ли ил? не ме разбираи погрешно..това си е мое мнение...в КАТ може да са глупаци по принцип но аз сум "ЗА" да отстояват за такива...НУЖНИ аксесоари...Недаи си боже някаде някои те използва за спирачка...и излезне и ти обясни "ми не жидех че ще завиваш" тогава може би би се замислил...ако имах мигач и огледало дали нямаше да епо различно..моторът ти гледам си е ендуро..предполагам ще си го карасх по улиците щом и номер ще му слагаш...и така...
                            Аз ги имах всичките тея работи и след като регистрирах мотора СВАЛИХ ВСИЧКО и то не,защото съм по-умен от производителя,ами защото не са ми нужни!!!
                            Примерно,защо ми е осветление на номера,като аз от ремаркето го пускам на черен път и от черния път го качвам на ремаркето!?
                            Мигачите и огледалата също! Даже смея да твърда,че в гората ми пречат!!!
                            Та ако колегата мисли само да се вози по баирите ще му е по-лесно да ги вземе назаем от някой,да прекара мотора през КАТ и после да ги върне!!!



                            Аз говоря принципно как е,незнам каде ще си кара мотора,аз обясних в друга тема 4е и за наше мотори които са крос в кат ни искаха мигачи,фар и т.н. сложихме ги там еи така като живи колкото да минем и после ги махнахме но тов а крос мотор и се кара само по състесзания и тх. а пича може да иска да си го кара по улиците...
                            Part time racer.Full time RIDER.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от mitkov
                              мммдааа
                              дано по скоро влезем в тоз евросъюз че сега е голям майтап
                              тези мотори по принцип и на запад никъде не се водят
                              макар че и там ако им сложиш ел кит и др може да се регистрира
                              Абе Митков - збъркваш ме с подобни изказвания.

                              С влизането в ЕС нищо хубаво няма да дойде за народа, освен хубави пътища (евентуално)...

                              В ЕС свободно ендуро няма! Защо идват да карат в БГ и Румъния???

                              Мразя ЕС, не искам ЕС

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X