Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със странични огледала на ГАлопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със странични огледала на ГАлопер

    Днес както си карам и чувам едно "туп" откъм дясната врата, все едно съм закачил нещо.. Вдигам поглед да видя какво съм подминал и погледът ми увисва в ...нищото на мястото на огледалото се оказва, че няма нищо. Набивам спириюачки, изприпквам отдясно и кво да видя - огледалото виси на кабелака (електрически са). яма следа от удар по него, да кажеш, че съм го ударил без да забележа... Ама то бива рев на мотора и джангър в джипа, ама поне ще видя, че минавам и забърсвам нещо... Мистерия... Заглеждам се - ами то огледалото е на една основа хваната с две еврейски звесди на вратата, та тая основа счупена. Изблвжда като алуминий, но не е, казаха ми после че бил някакъв материал - пек ли пес ли, забравих, който не се лепи, заварява, абе направо нов. И много трошлив бил. Загледах се в основата и на лявото ми огледало и какво да видя - и на нещо имам зловеща пукнатина от двете страни, само не се е съединила още, като стане и то ще увисне. Отидох в Инд-комерс, обясниха ми, че няма значение, че това е основа и се сваля от самото тяло на огледалото с три болта, върви комплект и струва (всичко, цялото огледало, електрическо) 350 кинта... Механичното наполовина. То на мен ми е все тая, аз самото огледало си го имам целичко, трянва ми основата в която се набучва то. Та свалих го, да мога да си затворя прозореца и тръгнах по сервизи и авточасти, засега без успех. Не става да се завари. Не знам дали на Мицубиши не е същото, може би те го имат като отделна част основата...
    Някой да се е сблъсквал с проблема?
    Ще сложа и снимки довечера...
    Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

  • #2
    До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

    С две думи - какво стана.
    ИНД продават огледалото и стойката комплект. Електрическото е 370 кинта, механичното 175. Не пожелаха да ми го извадят за да сравня стойките на двете - ако са еднакви естествено ще купя механично, а на него ще си нанижа електрическото... Но бил сам, да съм минел пак. Е, ще мина. Но има на склад.
    Тръгнах по Симеон. Никъв шанс, гледат като телета, един ми каза имам и ми носи от паджеро 1 но такова, дето се монтира на ъгъла на прозореца, не като на Галопера. То и за Паджерото има различни, зависи от годината. Точно такова, каквото ми трябва нямаше.
    Звънях на еди в Лчлин, забравих как се казваха, имат добър сайт, внасят части и коли Хюндай. Първо казаха, че има като отделна част основата, но после направиха запитване и ми обявиха 410 лв за електричско огледало с доставка мин. 2 седмици - повече от ИНД....
    Ходих в лабораторията на МЕИ по металознание - никъв шанс за заваряване, ЦЕМ е сплавта и само отливка може да направят от алуминий но не по-рано от септември, сега излизали във ваканция. Но кви пари ще е никой не посмя да каже - само обясняваха колко ще е трудно.
    И така. Или ще купя механично, или ще купя нещо от Паджеро втора ръка, от тия дето са на метални пръчки, като на камион...
    С две думи - пазете си огледалата от крадци, скоро ще ги почнат, щото внасят галопери, основите им лесно се чупят в един момент - в МЕИ ми казаха, че тази сплав старее и се троши сама(както стана при мен, а самото огледало е тежко и вратата е голяма и от затварянето се тръска яко винаги) и освен в ИНД няма никъде....
    Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

      Няма ли в някоя морга по 50 лева огледалата

      Снимай го този детайл да му хвърля един поглед. Предполагам може да се измисли нещо.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

        Дз поне не намерих, та засега явно няма...Ето снимки:
        Прикачени файлове
        Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

          На петата снимка е уж здравото огледало, чиято основа също е тръгнала - ако се вгледате ще видите как се е напукало и само господ знае кога и при кое затваряне на вратата или тръсване в дупка ще се чуе пак ТУП.....
          Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

            Мислех го, че е по друг начин. Не е толкова просто, колкото смятах. Според мен може да се изработи от планка и заварена за нея тръба с подходящ диаматър, но някой майстор трябва да отдели 5-6 дена за да стане добре. Предполагам лявото и дясното са огледални.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

              Така е, Иване, и аз не съм схванат в ръцете слава богу и поотбирам от едно-друго, но не е за всеки, иска майстор и то не къв да е... Другият вариант - планка под оригиналния държач, която да носи реално, а основата да се наложи огоре, да се разпробие в здрава част и да се хване на няколко места за вратата през планката, но е много огъната и изработката на тази планка ще е трудна. Поне засега не намерих някой да се навие да го прави. В събота ще ида да си взимам гарнитурите за капаците на клапаните от ИНД комерс и ще ги питам пак и помоля да извадят механичното и ако става основата на електрическото, ще го купя, ако не намеря друго решение... Но да знаете, че проблемът ще стои с огледалата на Галоперите, както е с комутаторите на Бенца (е, там си струва, по 1000 лв са) и огледалата им - ще почнат да ги крадат, щото ги няма и не са евтини...А се държат с по две еврейски звезди, открити, елементарно се свалят...
              Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

                Колега на баща ми кара Галопер. Части пазаруваше от някакъв магазин на бул. Христо Ботев. Ще се опитам да намеря координати. Утре ще ходя да взимам части за Ферозата от Евро 07, ще ги попитам и тях дали имат огледала за Галопер. Препоръчвам ти преди да се пазариш с ИНД комерс да провериш и по други магазини. На повечето места са достатъчно отзивчиви за да може да разледаш частите преди покупка.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

                  Е, благодаря ти много предварително, за отзивчивостта. Аз минах по Симеон - резултатът беше нула, звънях в Люлин - така и не запомних как се казва , той е цял комплекс за корейски автомобили с магазин, сервиз и т.н., там обаче изобщо не ми намериха колата по шаси, трвърдяха, че нещо не била редовна рамата ... А в ИНД нямаше проблем,нещо програмата им е куца, рамата си е ОК. Така или иначе, накрая ми дадоха цена с 40 лв повече от ИНД и доставка близо месец.. На Алея Яворов също казаха, че няма такива екзотики. На Г.М,Димитров в магазина за японски авточасти казаха, че главно Тойота и Мазда им е силата, за корейските, а особено огледала, никъв шанс.
                  Днес ще фоворя и с един приятел, дето кара коли от Италия, като ходи с автовоза да се озърта за втора ръка, но ме предупреди, че е трудна работа, рядко изпадали. Виж, в Русия, особено към азиатската част има много, но не знам някой да влачи нещо оттам...
                  Такива работи. Ако намеря нещо ще свирна.
                  Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

                    Днес разгледах огледалата на Галопера. Основите изглеждат като твоите. Не обърнах внимание дали са електрически обаче. Ако утре ходя ще проверя. Не видах да имат пукнатини, въпреки че са едното огледала почти е отнесено. Човека обеща да потърси визитката на магазина.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

                      Електрически са, огледах днес. Минах да проверч магазина, за съжаление вече не съществува. Преродил се е в магазин за консумативи. Когато попитах за Хюндай Галопер взеха да мигат на парцали.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

                        Благодаря ти, ше изчакам да видя дали от италия ще ми донесат нещо, ако не , ще импровизирам , н ми се дават 200 кинта за една основа и то, ако стане от механичното.
                        Имам по-належащи харчове - тече масло от главите, поръчл съм гаритурите в ИНД, но мисля, че и от някой семеринк по валовете, капе на генерацията отдолу и пуши, та се не трае... Освен това и чек енжин светна днес после изгасна, като го закарам за теча, ше ги помоля да видят и това от каква грешка е светнало, дано не е ламбдата, иначе няма никва промяна в разход и вървене, пушка е и на дълъг път като го карам с 60-80 харчи 9/100 ето вчера сипах 20л и навъртях около 200 км, още има...
                        Та заега съм сложил едно панорамно огледало, залепил съм дупката със скоч и чака по-добри времена....
                        Взе да ми писва разправията с тая кола вече, идва ми да я шитна, ама няма лено щастие, като тръгна по пътищата -е то днес ходих до Боровец, се кефя страшно, че не си чупя леката кола по ямите...а влизам където искам и паркирам пак така...Да не говорим за кефа да влезеш в гората, макар сега да съм свалил корите заради течовете и да не смея много, но пак, страхотно е...
                        Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

                          В кой квартал си, ако си близо се наемам да ти го оправя,само ще трябва цялостно да се пребоядиса, боя+лак 30 кинта, това ще ти трува !
                          Дано да си на изток ! Няма да ти взема нищо за услугата, просто си плащаш боята и лака по поръчка !
                          пп + едно лепилце за 5 кинта . А шпрея ще си го използваш по колицата, сигурен съм, че ще имаш къде да го вложиш !
                          2-пп гледам,че ти липсва ушката на единия болт, дали пазиш парчерто ?
                          Последно редактирано от LEDENATA; 30-06-08, 20:47.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

                            Благодаря ти колега, но изгледа (боята и лака) е последното, от което ми пука в случая. Колата е бита от градужка, с люспа на предния джам, порядъчкно одраскана от каране в гората и храстите, та дали част от огледалото е черно или синьо - ху каре...Важното е да се вижда и да не пада, че свалянето му после е 20 мин работа - виси отвън и ако се скъса кабела ще се разбия с гръм и трясък...
                            За лепене е ясно, че може да се пробва, парченцето е в мен, малкото, нали аз си го свалих счупеното, проблема е, че съм 99% убеден, че и да хване в момента скоро ще падне пак, просто огледалото е на 40 см от пантите (точката на въртене на вратата), а не в ъгъла, самото то тежи поне 500 гр, ако не и повече (не е пластмасов корпуса, а от същата сплав) и затова про затваряне услието, което ще изпитват лепените чести, ще е голямо, а и рязко - на всяко блъскане на вратата. Затова и търся ново или да купя втора ръка или да напрявя цялата планка.
                            Би могло да се залепи, но след като се направи планка отдолу и фиксира, тя да държи, а лепените парчета да са отгоре само за красота.
                            Иначе съм на Изток, да , в кв. Витоша - ГМ димитров и Симеоновско.
                            Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със странични огледала на ГАлопер

                              Първоначално публикуван от stefanb Преглед на мнение
                              Благодаря ти колега, но изгледа (боята и лака) е последното, от което ми пука в случая. Колата е бита от градужка, с люспа на предния джам, порядъчкно одраскана от каране в гората и храстите, та дали част от огледалото е черно или синьо - ху каре...Важното е да се вижда и да не пада, че свалянето му после е 20 мин работа - виси отвън и ако се скъса кабела ще се разбия с гръм и трясък...
                              За лепене е ясно, че може да се пробва, парченцето е в мен, малкото, нали аз си го свалих счупеното, проблема е, че съм 99% убеден, че и да хване в момента скоро ще падне пак, просто огледалото е на 40 см от пантите (точката на въртене на вратата), а не в ъгъла, самото то тежи поне 500 гр, ако не и повече (не е пластмасов корпуса, а от същата сплав) и затова про затваряне услието, което ще изпитват лепените чести, ще е голямо, а и рязко - на всяко блъскане на вратата. Затова и търся ново или да купя втора ръка или да напрявя цялата планка.
                              Би могло да се залепи, но след като се направи планка отдолу и фиксира, тя да държи, а лепените парчета да са отгоре само за красота.
                              Иначе съм на Изток, да , в кв. Витоша - ГМ димитров и Симеоновско.
                              Ако ми го донесеш в петък на Гара Искър, около зеленчуковата борса, понеделнишки предполагам,че ще ти го върна направено, преди това нямам време и възможност ! Иначе няма начин да не стане здраво, малко повече занимавка и ще го направя .
                              Тел: 0878891546

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X