Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да натискаме газта Offroad

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да натискаме газта Offroad

    Здравейте,
    имам следния проблем, карал съм вече 3 джипки и на 3-те едно и също, в момента в който мина някоя по-стръмна дупка и от рязкото изкачване кракът ми натиска газта при което джипката тръгва по-рязко напред и в момента в който отпусна колана ме хваща за да не прегърна волана.

    Това естествено се случва на по-ниска предвка(1-2) и за целта по принцип на такива места карам на по-висока(примерно 3-та). Но неприятното е когато на 3-та не ми достига мощност и съм принуден да карам на 2-ра.

    Има ли някакъв трик при който кракът да не ти хлътва върху педала на газта?

    Аз за момента се опитвам като забивам яко петата и така по-рядко ми се случва това пръдърпване, но наистина ми е любопитно как знаещите и можещите си решават този явно глупав проблем
    Последно редактирано от hackman; 17-06-08, 20:44.
    One Planet, One Internet!
    We Are All Connected!

    Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

  • #2
    До: Как да натискаме гаста Offroad

    На тоя въпрос не вярвам да има някой, който да ти даде еднозначен отговор.... Трябва си усет за тая работа, дето се вика, да усещаш колата с гъ.а си........и карай смело, само гледай да не трошиш много....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Как да натискаме гаста Offroad

      може би трябва да си оправиш стойката щом толкова се мандахерцаш из колата. Виждал съм подобен проблем при един приятел, който си беше наместил седалката в Гранда все едно е в Порше.
      Зима иде

      Коментар


      • #4
        До: Как да натискаме гаста Offroad

        Ела да видиш в Нива как е - както и да се гласиш, не сложиш ли едно трупче ДО педала за газ, всяко лашкане лашка и педала.

        С трупчето е просто - стъпваш на него и педала едновременно, а газ подаваш и отнемаш с леко извиване на крак. Ако ти потрябва мощ, леко отместваш крак извън трупчето и натискаш докрай.

        Коментар


        • #5
          До: Как да натискаме гаста Offroad

          Прецени така засилката си, че края и да съвпада с върха на препятствието. След което подай повторно газ за да можеш да продължиш движението.
          LZ1VMH

          Коментар


          • #6
            До: Как да натискаме гаста Offroad

            И практика! Тестове, тестове - да свикнеш с колата, да я усетиш, да разбереш как се държи в различни ситуации - на хубав път, извън път, на изкачване, на спускане, на мокро...Състезателите имат много повече километри в тестове и тренировки.
            В твоя случай - в нужния момент (сантиметри преди дупката) натисни спирачка (с левият крак и без да пускаш газта) и веднага я освободи, като едновременно си вдигнеш крака от газта...
            Отивай да тренираш!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              До: Как да натискаме гаста Offroad

              Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
              Прецени така засилката си, че края и да съвпада с върха на препятствието. След което подай повторно газ за да можеш да продължиш движението.
              Това и според мен е най-правилното решение.Винаги като изкачвам много стръмно, или излизам от стръмна дупка още при засилката си преценявам скоростта и точно на върха отнемам гаста,като оставям машината да преодолее последното растояние почети без гас,след което подавам отново и продължавам.Така го няма този проблем.Важното е да прецениш освен засилката и на коя предавка е най-удачно да катериш,защото ако си на неподходяща скорост след отнемането на гаста,може да не можеш да продължиш.Това е на теория,а практиката с....времето.Поздрави.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                До: Как да натискаме гаста Offroad

                Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                Прецени така засилката си, че края и да съвпада с върха на препятствието. След което подай повторно газ за да можеш да продължиш движението.
                Мдааа и за мен тази техника се оказва най-сполучлива. Колкото и да си забивам петата в пода не се получава желания ефект. Ако не преценя дупките винаги излизам с хълцане
                One Planet, One Internet!
                We Are All Connected!

                Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                Коментар


                • #9
                  До: Как да натискаме гаста Offroad

                  Зависи.Някой места не могат да бъдат преодоляни със засилка!
                  Аз лично поддържам тезата на един човек.Ако не става с гас става с много гас!
                  https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Как да натискаме гаста Offroad

                    Аз си мисля за фиксирана ръчна газ-със жило от смукач.Щото аз пък или се плаша и пускам газта твърде рано и се суркам обратно по баира или натискам здраво и предницата се оказва във въздуха след ръба и пада с трясък и понякога чупене на преден диф.Като хвръкне предницата е добре да се натисне съединител,ама де тези рефлекси...
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Как да натискаме гаста Offroad

                      Карайте на бавни бе
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да натискаме газта Offroad

                        Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение




                        Аз за момента се опитвам като забивам яко петата и така по-рядко ми се случва
                        Това добре.Опитай и малкия пръст да притиснеш към тунела,така ходилото ще има по-голяма опора,и няма да ти залита дори и при скок.
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Как да натискаме гаста Offroad

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          И практика! Тестове, тестове - да свикнеш с колата, да я усетиш, да разбереш как се държи в различни ситуации - на хубав път, извън път, на изкачване, на спускане, на мокро...Състезателите имат много повече километри в тестове и тренировки.
                          В твоя случай - в нужния момент (сантиметри преди дупката) натисни спирачка (с левият крак и без да пускаш газта) и веднага я освободи, като едновременно си вдигнеш крака от газта...
                          Отивай да тренираш!


                          Е това е положението! Пратика и тестове... тестове.

                          Между другото, понеже и аз съм карал доста джипки от разни чишити - когато шарнирът на педала за газта е долу, такъв проблем не съществува. Не знам защо това минава за остаряла концепция...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Как да натискаме гаста Offroad

                            Темата е от преди две години, но по-интересно ми е друго - откъде ги намирате тия състезателни жипки, дето чак пък толкова да им се отразява трепването на крака?
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да натискаме газта Offroad

                              А то зависи колко ти трепва крака. Еле па ако си гъзар и не ползваш бавни.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X