Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
    Забелязах още нещо, на което според мен е редно да се обърне внимание при монтажа и центроването на демпфера. След като сложиш новите пружини +2 инча, виж дали няма да се промени ъгълът на самия демпфер спрямо планката монтирана на щангата. Все пак шасито се вдига и с него и демпфера в единия си край и се променя малко ъгълът. Редно е да е перпендикулярен на планката в покой. Имай също в предвид, че отворът на самата планка трябва да е по-голям от оста на демпфера. Така при пълна артикулация няма да има напрежение в планката а само в тампонните шайби. Малко съм перфекционист и не знам дали е редно чак толкова да се престарава човек, но ми се струва, че трябва да му се обърне внимание.
    Отворът на планката е по голям от стержина , иначе има опасност да се счупи .

    Коментар


    • #62
      Диско 2 - Препрограмиране от възглавници на пружини?

      Колеги, изчетох по английските форуми, че може да се направи подобно препрограмиране но днес при визитата ми във Мото Пфое - Варна , великодушно-надменния техник ми заяви най-отговорно, че това не може да стане.
      Можем ли да го опровергаем?
      Някой правил ли го е и въобще?
      Kъде да отида, че да се приключва темата....
      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
      LZ2РSD

      Коментар


      • #63
        От: Диско 2 - Препрограмиране от възглавници на пружини?

        Може и съм го правил както на моята 2-ка, така и поне на още 4-5 коли. "Пипа" се на две места - в настройките на SLABS от 'AIR' на 'Coil' и също така в настройките на BCU-то за таблото, това последното е за да угасне лампата за проблем с въздушното (дето нали вече го няма)

        за 5 минути работа е с която и да е диагностика дето разбира системите на Д2 ..

        успех
        LR Disco II, Td5

        Коментар


        • #64
          От: Диско 2 - Препрограмиране от възглавници на пружини?

          Потвърждавам, и при мен беше за 5 мин. работа.
          LR Disco II 99 - TD5
          www.lre-bulgaria.org

          Коментар


          • #65
            От: Диско 2 - Препрограмиране от възглавници на пружини?

            Радо,вземи ме уреди да изгасим лампата този уикенд в Габрово.....
            Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
            LZ2РSD

            Коментар


            • #66
              От: Диско 2 - Препрограмиране от възглавници на пружини?

              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
              Радо,вземи ме уреди да изгасим лампата този уикенд в Габрово.....
              За съжаление нямам. Все в София са колегите, които имат.
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #67
                От: Диско 2 - Препрограмиране от възглавници на пружини?

                Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                Радо,вземи ме уреди да изгасим лампата този уикенд в Габрово.....

                Моят го гасих преди година в Мотопфое Бургас. Ако искаш пробвай там.
                LZ1AID

                Коментар


                • #68
                  От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                  Привет, сигурно вече си сменил въздушните възглавници с пружини, но за другите читатели на форума, които се колебаят дали да сменят на техните джипове бих им препоръчал да не правят това.При наличието на толкова евтини оригинални дънлоп въздушни възглавници в момента, човек не трябва да се отказва от тази иначе супер яка екстра.Аз лично съжалявам, че ги смених.Но тогава бях принуден, бяха много скъпи...Цялата система е направена изключително добре и много надеждно ( за разлика от общоприетото мнение) и си струва човек да се радва на въздушно окачване при сегашните цени на възглавниците.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                    Първоначално публикуван от Jack Bauer Преглед на мнение
                    Привет, сигурно вече си сменил въздушните възглавници с пружини, но за другите читатели на форума, които се колебаят дали да сменят на техните джипове бих им препоръчал да не правят това.При наличието на толкова евтини оригинални дънлоп въздушни възглавници в момента, човек не трябва да се отказва от тази иначе супер яка екстра.Аз лично съжалявам, че ги смених.Но тогава бях принуден, бяха много скъпи...Цялата система е направена изключително добре и много надеждно ( за разлика от общоприетото мнение) и си струва човек да се радва на въздушно окачване при сегашните цени на възглавниците.
                    Един път като ти клекне да пикае на върха на балкана ще говориш друго.
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • #70
                      От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                      Колега, не са само възглавниците... компресора и датчиците също стават проблемни.
                      Аз с моите прогресивни пружини на Терафирма не усещам разлика във возията на камиончето преди и след...
                      Ако беше фабрично с възглавници и отпред - тогава има осезаема разлика в комфорта на возене. Но важното е и за какво ще се ползва колата - ако ще е само по асфалт или леки черни пътища - вероятно въздуха е за предпочитане. Но ако я караш като повечето от нас само за свободното време... то конвенционалното окачване е за предпочитане.
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #71
                        От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                        При каране без път, по обрасли с храсталаци места, уязвими са ножичните датчици. Иначе инцидентно спукване на нови възд.в. мисля, че не е възможно. Едното ни Диско го преправихме на пружини. При каране по еднакви горски пътища мисля, че другото, което е на в.в. по-малко се накланя при големи напречни наклони.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #72
                          От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          При каране без път, по обрасли с храсталаци места, уязвими са ножичните датчици. Иначе инцидентно спукване на нови възд.в. мисля, че не е възможно. Едното ни Диско го преправихме на пружини. При каране по еднакви горски пътища мисля, че другото, което е на в.в. по-малко се накланя при големи напречни наклони.
                          Пробвай да влезеш в овъната царевица и дай назад. Пукат се всеки път.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                            Такааа, след 30 мин борба изгасиха лампата от Мото-Пфое Варна, след като почерпиха челен опит от колегите в Бургас, където са гасили лампата на Сашо. Като малко компенсация за чакането ми сложиха и екстрата автоматично заключване на вратите след вдигане на 20 км, и автоматично отключване след изключване от контакт.
                            Огледа отдолу не показа абсолютно никакви щети от приключението организирано от Радо...
                            Никакви повреди по очакването вече 3 -та година - много здрави коли...
                            Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                            LZ2РSD

                            Коментар


                            • #74
                              От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                              Такааа, след 30 мин борба изгасиха лампата от Мото-Пфое Варна, след като почерпиха челен опит от колегите в Бургас, където са гасили лампата на Сашо. Като малко компенсация за чакането ми сложиха и екстрата автоматично заключване на вратите след вдигане на 20 км, и автоматично отключване след изключване от контакт.
                              Огледа отдолу не показа абсолютно никакви щети от приключението организирано от Радо...
                              Никакви повреди по очакването вече 3 -та година - много здрави коли...
                              Какви щети, то си беше лека разходка. Защо не ти пуснаха и дневни светлини?
                              LR Disco II 99 - TD5
                              www.lre-bulgaria.org

                              Коментар


                              • #75
                                От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                                За дневните светлини казаха, че е наистина напълно невъзможно....
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-01-16, 08:05.
                                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                                LZ2РSD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X