Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Здравейте,търся offroad окачване за diskovery2 td5

    Страхотия е !Честито и се извинявам за въпроса броните от къде са ?
    _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
    Disco 200 TDI

    Коментар


    • #32
      До: Здравейте,търся offroad окачване за diskovery2 td5

      Дидо, като видя това, което се е получило при теб...нямам думи! Супер е! Честито! 1000-ди безавариини км. и весели приключения!

      И да препитам и аз за броните - от къде са, кач' пара?

      П.П. Направо супер точно се е получило Диско-то! Живи и здрави да сте "татковците" и още "отрочета" да има!
      Бъди оптимист - по-лесно е! :)

      Коментар


      • #33
        До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
        Напоследък се оглеждам в Диско 2 тд5 за употреба предимно на асфалт. Но проучвам възможностите, след време да се превърне в експедиционен автомобил или просто мъжка играчка.
        Дразни ме въздушното окачване, лесно и възможно ли е да се смени с един кит от падокс +2 и да се махне.
        Поздрави!
        Лесно се сменя. Накрая остава една лампа да свети, която се гаси със софтуер.

        Аз си взех кит на Bearmach (води се +45мм - сини меки пружини и амове TuffBack +2" ). Трябват също и легла за пружините + по два болта за всяко от леглата - болтовете са специални, резбооформящи и като ги навиваш за пръв път си правят резба в една втулка заварена за планките дето са на моста. Вземи си легла за RRC или Диско 1 - тези за диско2 са по-дъбоки и може да имаш проблем при монтажа им- при мен опряха в моста преди да легнат на съответните платформи и се клатеха напред/назад-достараша ме да ги сложа с подложки и чаках 10-на дни да дойдат другите (интересно е да караш диско с вирната предница )- пък и ще ти добават около 1/2" лифт отзад.

        Отнема средно по час на ъгъл, а ако си по-сръчен и по-малко. Също препоръчвам и чифт ръце допълнително, щото се налага.

        Отпред :
        - Вдигаш едната страна и подпираш шасито на стойка. Махаш гумата
        - Разкача се ама от турет-а.
        - Разкача се биалетката на стабилизиращата щанга
        - Разкачат се спирачните апарати и се откача датчика на АБС-а
        - Разкача се ам'а и отдолу, дето е хванат на моста
        - Напъва се моста с допълнителен крик надолу и леко-леко ам'а заедно с пружината излизат накуп.
        - събираш всичко по обратния път и си готов
        Правиш същото и от другата страна

        Отзад:
        - Вдигаш едната страна и подпираш на стойка (колко лесно звучи а? - но си е проблем къде точно да сложиш стойката) Махаш гумата.
        - въздуха от възглавниците най-лесно излиза като отвориш кутията на компресора и с ключе развъртиш въздуховодите от към клапанния блок.
        - може да не се разкачат спирачните апарати - но трябва да внимаваш да не скъсаш кабела на датчика за АБС-а - най-добре е да се разкачи за да се избегнат проблеми
        - биалетките на стабилизиращата щанга също може да не се разкачат- но пък ще ти трябват скоби с които да свиеш пружините.
        - на вече спадналите възглавници се разкача се въздуховода- ако е от по-стария тип - с ключе се развива една гайка - ако е от по-новите - натискаш едно пръстенче навътре и дърпаш тръбичката навън - излиза без никакво усилие. После въртиш цялата възглавница на 90 гр. и я махаш.
        - разкачаш височинните датчици (ако решиш да разкараш всичко);
        - разкачаш ам'а
        - монтираш леглото за пружината;
        - слагаш пружината - може да не бързаш с махането на скобите -като почнеш да вдигаш моста с допълнителен крик за да наместиш и монтираш ам'а, ще се отпуснат и по-лесно ще се измъкнат;
        - монтираш ам'а и закачаш наред квото си разкачил. каот понаместваш спирчните маркучи да не дойдат опънати по време на артикулация

        от другата страна по същия начин.

        На финала се маха бушона за компресора - намира се при бушоните в двигателния отсек - дето е до казанчето за антифриза. Това, за да не му скимне на комп-а да помпа възглавници дето ги няма и да ти дърпа ток от акумулатора.

        това е,

        успех
        LR Disco II, Td5

        Коментар


        • #34
          До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          Благодаря за помощта и изчерпателната информация. Още съм в процес на организиране на средсва, но Диското в доста вероятен вариант за мен. Поздрави!
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #35
            До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
            Може, прочети това: ...ЦЪК.
            Даже има колеги който го направиха, но не споделиха нищо .....
            И аз смених въздушното с пружини.Става до обяд,возията почти не се променя и остава една лампа да свети,еми гасиш я и нея и си ОК.
            Според мен автомата е по-добре от ръчката.
            За двигателя няма какво да говоря!
            Страхотна машина,и за асфалт и за черно и малко по-хард разходки.Дори без никакви доработки
            Аз лятото правих Иракли-Емона-Свети Влас в един дъжд и си умрях от кеф!
            LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

            Коментар


            • #36
              От: До: Disco 2, след 2000 г.

              Аз имам такова Td5 декември 1999та е, все още с блокиращия централен диференциал.
              Няма въздушно окачване, климатик и кожен салон, но си има основните екстри по комфорта.
              От екстрите по сигурността не е спестено нищо, струва ми около 7500 лв.

              Съобщение от модератор:
              Моля използвайте,
              главни букви, точки, запетаи и други препинателни знаци.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-07-10, 13:26.

              Коментар


              • #37
                От: Disco 2, след 2000 г.

                Мисля, че имаше значение дали е 5 или 7 места. 5-местните са с пружини а 7-местните на въздух. Така, че е много вероятно да има 5-местно с всички екстри. Не гарантирам за достоверност мисля, че съм го чел някъде из нета преди да си купя мойто.
                Land Rover Discovery 300tdi

                Коментар


                • #38
                  От: Disco 2, след 2000 г.

                  Темата е от преди 2г , та едва ли го интересува вече.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                    Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                    А смяната на окачването колко ще излезе?
                    Вчера случайно попаднах в сервиз в който имаше едно Диско 2 за смяна на въздушното с пружина, и понеже съм се замислял и аз реших да попитам! Значи пружините + труд 900лв! Аз лично си мисля че е малко много това!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                      Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                      А смяната на окачването колко ще излезе?
                      Зависи какво искаш да му смениш и с какво искаш да го смениш. Можеш да минеш много "тънко" с някой кит от Падок, а може и да тръшнеш едни 2к+, ако искаш нещо "по-така". Возилото с каква комплектовка е в момента, т.е. отзад на въздух ли е или с пружини? Във всеки случай е вероятно предните пружини да са се смачкали до неузнаваемост, ако колата е от първите двойки - 98-99г. Мойте бяха отишли с около 5 см. надолу, на Трапера също ги гледах че са там някъде. При читави "стандартни" пружини отпред трябва да имаш едни 51-52 см от центъра на главината до веждата. Между другото старите ми амове са почти нови Монро Адвенчър (за стандартна височина) - я имат 5-6к километра, я не. Ако мислиш, че ще ти свършат работа драсни едно лично
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                        Първоначално публикуван от shapiro Преглед на мнение
                        Вчера случайно попаднах в сервиз в който имаше едно Диско 2 за смяна на въздушното с пружина, и понеже съм се замислял и аз реших да попитам! Значи пружините + труд 900лв! Аз лично си мисля че е малко много това!
                        Прекалено много. Къде се случва това ?
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Прекалено много. Къде се случва това ?
                          Зависи какви са пружините. Повечето варианти с произход Австралия са над 200 евро за чифт (на моите официалната им цена е 280Е +ДДС). Като сложиш и другите дреболии... Затова и горе писах, че има и еФтино, има и скъпо. Всеки си преценява за себе си дали си струва.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                            На бас, че не са били Австралийски.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                              Хмм ... ако са сменяли само отзад, то 900 лева са много само за 2 пружини, 4 болта, 2 легла за долу, 2 изолатора за горе и час-два работа ...

                              А щом ще теглиш повечко, по-добре си остави въздушното - с него е доста по удобно, особенно ако и ще го товариш повечко - лично мнение ...
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Прекалено много. Къде се случва това ?
                                Не съм разпитвал какви са пружините! А сервиза е във Варна!
                                А да попитам също, преди време бях срещнал из английски магазини за части, въздушни възглавници за окачването отзад, Dunlop, за 60 лири бройката! Това не е ли много евтино и можеби некачествено, въпреки че е Дънлоп?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X