Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 23456
Резултати 101 до 115 от 115

Тема: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    6,771
    Точки (при гласуване)
    27

По подразбиране От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

3 см.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Място
    Мездра, Пловдив
    Публикации
    50
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

Ясно 3см. А какъв е проблема да е с 5см?
    L.R. Discovery 2 TD5
    Suzuki SV1000

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    6,771
    Точки (при гласуване)
    27

Натоварване на шарнирите, тежък волан на място, увеличен товар в кормилните накрайници и вечно кални врати и стъкла.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Място
    Мездра, Пловдив
    Публикации
    50
    Точки (при гласуване)
    8

Благодаря
    L.R. Discovery 2 TD5
    Suzuki SV1000

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Колега, като премахна компресора и бушоните, лампата на таблото спря ли да свети ?

Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 25-09-17 в 14:00

Място
    София
    Публикации
    3,432
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Mr.Liverpool Преглед на публикациите
    Колега, като премахна компресора и бушоните, лампата на таблото спря ли да свети ?
    Трябва да се "каже" на компа, че колата вече е на пружини.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    Шумен
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    5

Аз понеже съм традиционалист все още , и съм на въздушното "комфортно" окачване от зад и естествено имам проблем с който не мога
    се справя .А и не знам кой може да помогне в нашия регион ! Говоря от Шумен до Варна .
    Дори и след смяна с нови височинни датчици и възглавници , дискотеката продължава да стои с 2-3 см наклонена на дясно.
    И по сериозния е че лявата възглавница не само е по висока а ми и по време на движение или се напомпва до горе , или в следващия момент пада до долу! Като изгася и запаля се връща в нормалното положение/ пак с 3 см по висока от другата./ ииии после пак така ! луда работа ...Размених местата на височинните сензори , ефекта е нулев. На място стои вече 2 седмици и не изпуска нищо . Но веднъж паркиран на страничен наклон , забелязах да тракат магнитните клапани и да си изпуска по малко , докато клекна целия след 30 мин.
    карам го така но това ми писна . Питах доста из града за възможност някой да го закачи на комп, ,, не намерих .
    Да подскаже някой за подходящ "доктор" за тая щуротия ?
    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

Място
    София
    Публикации
    3,432
    Точки (при гласуване)
    15

1. Провери ли възглавниците за вода?
    2. Необходимо е калибриране.

Място
    Шумен
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    5

От къде вода ? Чисто нови от исланд 4х4 закупени! И височинните датчици!
    Със старите датчици беше същото положение .
    На нови такива какво им се "калибрира"?
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 03-11-17 в 14:57

Място
    София
    Публикации
    3,432
    Точки (при гласуване)
    15

Не видях, че и възглавниците са нови.
    За калибриране виж това: https://www.youtube.com/watch?v=nV56VrG5UJo

Място
    Шумен
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    5

Да това добре ,, но кой може да го прави ? И по важното къде из нашия регион на североизточна БГ!??

Място
    София
    Публикации
    3,432
    Точки (при гласуване)
    15

Добър въпрос! В Сф до преди 3 г. го умеше само И.И. от мотопфое, но тогава им се скапа софтуера. Май ще трябва да се научиш сам. На първо време търси калибровките.

Място
    Шумен
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    5

Благодарно Трапер " за инфото . Ще пробвам във Варна , и без това всеки ден съм там.Между впрочем бях говорил с г-н "таргата "
    и той спомена че там имало някакви момчета които се занимават с нашите машини , но не можа се сети за име или номер въобще.
    Относно горе описаните симптоми на " дискотеката " ми ,,, Любопитно мие дали въздушното окачване се влияе от някакви хлабини да кажем по останалите неща в окачването от зад!?? Питам защото при положение че съм на равно и го запаля си стои в нормално положение!
    И дни да стои така не изпуска на никъде .Тръгваш да караш по равен път ,пак е добре .,аа мина през някоя по сериозна дупка и от зад
    издумква като скъсан тампон , или ако се пооразклатя от неравности по пътя започва да се помпи лявата страна. После пада до долу и т нт. Налагало се е да го гася в движение и да го паля с 110 км/ ч, И компресора тръгва отново . Страшна магия . Взе ми писва нещо.
    Бях сменял едни шарнирни втулки от зад на щангите , преди 2 г ,,но тогава ги побългарих временно , щото нямах време с нормални /селенови /.
    Та ако са се скапали , дали влияят на въздушното !? смятам ги сменя пак с каквито трябва.

Място
    Сопот
    Публикации
    800
    Точки (при гласуване)
    10

Щом си пробвал да размениш датчиците и няма ефект пробвай да свалиш компресора. На него самия има разпределителни клапани за лява и дясна възглавница. Разглоби ги и виж нали няма някое скъсано О пръстенче и то да ти прави проблеми. Или самите клапани да са заяли и не всеки път да отваря и затваря. Друго не ми идва на главата.
    В краен случай минавай на пружини и всичко ще си дойде на мястото.
    LZ1AID

Място
    Шумен
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на alex_bg777 Преглед на публикациите
    Щом си пробвал да размениш датчиците и няма ефект пробвай да свалиш компресора. На него самия има разпределителни клапани за лява и дясна възглавница. Разглоби ги и виж нали няма някое скъсано О пръстенче и то да ти прави проблеми. Или самите клапани да са заяли и не всеки път да отваря и затваря. Друго не ми идва на главата.
    В краен случай минавай на пружини и всичко ще си дойде на мястото.
    Още първото което ми мина и на мен беше за клапаните .Те са 3 комплект , сложих други /не нови останали от мой колега / ии..
    разлика никаква! Онзи ден четох в друга тема за въздушни възглавници , и видях че още 2 имат същите симптоми като моя .
    Единият е разменил куплунгите на клапаните лява и дясна възгл. и проблема му се преместил в другата страна! съветват да се търси
    ел . връзка между компа и въпросният клапан! Ква връзка ?! то ако няма такава , не трябва да реагира изобщо !? Или бъркам?
    Относно пружините съм на крачка,, още малко като ми писне напълно.

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 23456

Сходни теми

1. Отговори: 25
    Последно мнение: 04-06-13, 13:30
  2. Отговори: 5
    Последно мнение: 22-05-11, 15:30
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 06-06-10, 07:01
  4. Отговори: 0
    Последно мнение: 28-05-10, 16:06
  5. Range Rover Р38 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини
    От Явор-Vromos.com във форум Land Rover -Систематизирана информация