Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да изберем качествен матрак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Матраци за легло.

    Затова веднага да си земеш новия модел които предпазва от "ГЕОПАТОГЕННИТЕ ВЛИАНИЯ НА ЗЕМЯТА"


    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #17
      До: Матраци за легло.

      Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
      Аз съм с пенолатексови на екон91 и съм доволен.
      И аз имам няколко такива - супер са. По-долу може да се види:
      http://www.ekon-bg.com/

      Коментар


      • #18
        До: Матраци за легло.

        е, добре де, ТЕД, та Тед, бест оф дъ бест
        сиреч на бестта - най-Я

        ама като всичката пара отива в свирката, що не четем какво са казали експертите ето тук

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%F2%F0%E0%EA

        а?

        к`во жъ кажим?

        май темата се изчерпа

        личните ми отношения към "инструментите за спане" са тема, която може да се коментира след 23 часа, ХХL значи, щото много ще попържам...

        мамка им...

        за срамотите

        уви...

        Коментар


        • #19
          До: Матраци за легло.

          Аз ползвам матрак Империал на матраци Happy Dreams, и ми е доста удобничко.

          Коментар


          • #20
            До: Матраци за легло.

            Аз имам няколко ТЕД матрака, еднолицеви с пружини и нямам никакви проблеми. Използвам ги повече от 3 години.
            born to be wild
            Кольо Ковачев

            Коментар


            • #21
              До: Матраци за легло.

              Първоначално публикуван от Almond Преглед на мнение
              Аз ползвам матрак Империал на матраци Happy Dreams, и ми е доста удобничко.
              И аз съм с империал и също нямам забележки.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #22
                До: Как да изберем качествен матрак

                Уважаеми petrof, да се говори,че Мемори матраците са от естествен материал означава пълно непознаване на материята. Същото важи и за това, че латексовите са от 100% синтетичен каучук.
                Материалът "Мемори" е на пенопелиуретанова основа (ние в България му казваме "дунапрен"), в която се добавят виско-еластични адитиви. Оттам и пълното му наименование Виско Еластик Мемори Фоам. Тоест продукта е от изцяло синтетични материали, деривати на петрола.
                Такъв тип матраци "Мемори" могат да се направят и на латексова основа, като към латекса се добавят виско-еластични добавки - "Мемори Латекс Фоам". В Европа има 3 фирми, които го правят - 1 Италианска, 1 Френска и Екон в България.
                Относно "латекса, той може да бъде както натурален, така и в различни проценти смес натурален и естествен. Най-разпространеното съотношение в света е 20% натурален / 80% синтетичен (също от петролни деривати).
                Надявам се да съм внесъл малко повече яснота и да съм помогнал на някой с тази информация.
                Това, което е вярно е, че и двата материала са най-добрите за производсво на матраци в света - латекс и мемори.

                Коментар


                • #23
                  До: Матраци за легло.

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  Показаха ми го това преди да се набутам и аз.

                  В крайна сметка отидох при един стар Майстор - цял живот е работил по мебелните заводи като тапицер и производство на матраци. Човекът ми направи нестандартен размер матрак. Всяка пружина я завърза с тапицерско въже (нещо като конопено въже 5 мм) в 4 посоки. Гарантира ми поне 20 години без проблем. За сега от 2 години се търкаляме със жената и няма никакви забележки. За 1,78х2,00 м. матрак ми взе 180 лв, като тапицерията беше от мен.

                  Явно само рекламата на ТЕД им е голяма.
                  Дай координати на майстора.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как да изберем качествен матрак

                    В тази тема се оплаках от матрака "ТЕД". Пружините ми убиваха осезателно. Направих рекламация в мебелния магазин, те я предадоха на "ТЕД" и....дойде човек на фирмата. Уважи ми рекламацията и предложи да доплатя за по-скъп матрак "Фаворит". (цена 230 лева). Първите впечатления са много добри. Някакви меки пружини, многослойни покрития и т.н.
                    Купил съм бил първия път най-евтиното. А то си е и най-лошото качество.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да изберем качествен матрак

                      Не знам за 230 лева дали новия матрак ще бъде достатъчно добър.Мен лично ме съмнява.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да изберем качествен матрак

                        Здравей , petrof
                        благодаря за изчерпателната информация, бих искал да попитам задължителна ли е подматрачната рамка за т.нар. "космически матрак", защото конструкцията на моето легло е с плоскост и няма възможност да се постави подматрачна рамка.
                        LZ1DMR

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как да изберем качествен матрак

                          Страхотен материал колега, след прочитането му ти се доверих и си взех български латексов,няма такова непробудно спане,а относно подматрачната рамка латексовите матраци задължително трябва да дишат,така че е задължителна.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Как да изберем качествен матрак

                            Първоначално публикуван от МИШО/ELEKTRIK Преглед на мнение
                            Здравей , petrof
                            благодаря за изчерпателната информация, бих искал да попитам задължителна ли е подматрачната рамка за т.нар. "космически матрак", защото конструкцията на моето легло е с плоскост и няма възможност да се постави подматрачна рамка.
                            В случай,че не можеш да сложиш подматрачна рамка, ще се наложи да надупчиш на възможно най-много места плоскостта.В противен случай матрака ще мухляса
                            Николай Папазов

                            Коментар


                            • #29
                              До: Как да изберем качествен матрак

                              Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                              В случай,че не можеш да сложиш подматрачна рамка, ще се наложи да надупчиш на възможно най-много места плоскостта.В противен случай матрака ще мухляса
                              Точно!
                              Не е задължително да мухляса, но е много вероятно. Идеалния вариант е с рамка - тогава вентилацията е най-добра. Трябва да се търси рамка с широки, дебели ламели, разположени нагъсто! Ако производителя е икономисал от брой ламели, от ширина на ламелите и т.н. може да изпадне някоя летва или направо да се счупи. Аз ползвам на Спидо подматрачна рамка, до момента нямам забележки.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Как да изберем качествен матрак

                                Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                                Точно!
                                Не е задължително да мухляса, но е много вероятно. Идеалния вариант е с рамка - тогава вентилацията е най-добра. Трябва да се търси рамка с широки, дебели ламели, разположени нагъсто! Ако производителя е икономисал от брой ламели, от ширина на ламелите и т.н. може да изпадне някоя летва или направо да се счупи. Аз ползвам на Спидо подматрачна рамка, до момента нямам забележки.
                                Аз пък си я направих от разкроени летви.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X