Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да изберем качествен матрак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Как да изберем качествен матрак

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Съпругата ми е зарибена за Дормео 144/190 за около 370 лв. На мен цената ми се видя много ниска. Дали за тези пари се предлага качествен продукт?
    НЕ

    Коментар


    • #92
      От: Как да изберем качествен матрак

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Съпругата ми е зарибена за Дормео 144/190 за около 370 лв. На мен цената ми се видя много ниска. Дали за тези пари се предлага качествен продукт?
      Намираш някъде магазин, където се предлага въпросният модел и лягате да го тествате. По рекламна брошура няма как да си улучиш подходящия модел за теб.

      Коментар


      • #93
        От: Как да изберем качествен матрак

        Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
        Намираш някъде магазин, където се предлага въпросният модел и лягате да го тествате. По рекламна брошура няма как да си улучиш подходящия модел за теб.
        В наше град няма къде.
        Имало 7 дни срок за връщане.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #94
          От: Как да изберем качествен матрак

          Да споделя и моят опит:
          Ползвам спалня 144х190. Тя си беше с еднолицев матрак с пружини, но вероятно хубав за времето си. След около 15 години ползване обаче стана неравен и една от пружините убиваше. Огледах се за друг и ми попадна на промоция пружинен матрак Тед, навит на ролка. Купих го и това се оказа голяма грешка. Отвратителен - нов беше много по неудобен от старият ми, ползван около 15 години (даже сложен върху старият беше крайно неудобен и пружините убиваха ужасно). След рекламации и разправии дойде представител на Тед в къщи да види и чуе оплакванията. Върнах им го, получих си парите. После си купих матрак от пенолатекс по технология на Дънлоп от Екон за около 600 лева (по памет). Много съм доволен. Направих си обаче нещо като странна подматрачна рамка. Аз съм едър и тежък, а подматрачните рамки, които гледах ми се видяха скъпи и рехави, подходих по следният начин: понеже спалнята ми е за еднолицев матрак, който си е с рамката - тя има само няколко напречни дъски. Купих доста на брой и без дефекти хубави дъски от дървен склад до нас с ширина по 10 сантима (изтърпяха ме докато ги избирах ). Наредих ги по цялата дължина на леглото с фуги от по 3 см и ги заболтих към напречните на леглото/спалня с по няколко фрезенкови винта за дърво (за позидрайв 2). Върху тях, за да не се наранява матрака (за всеки случай) заших едно старо и дебело вълнено одеало). Върху всичко това е матракът (20 см дебелина). Много съм доволен и болките в гърбът (получени поради стари спортни травми, труд, вероятно теглото ми и най-вече глупост) намаляха почти до нула, а и се наспивам по-качествено (за това допринася всъщност и възглавницата от мемори пяна). За секс също е удобно (вероятно и заради твърдостта, която се получи от неотдаващите дъски от подматрачната рамка (самаделкин), мацката няма къде да бяга (та усещането на кратко е доста по-добро )). Матрака го имам от около година и 10 месеца. Цялата тази работа си има и недостатък - така се разгевезих, че не мога да спя добре на друго място. Налага се и да го преобръщам през около 4 месеца, но го правя с втори човек, защото е доста тежък и ако го преобърна сам, вероятно ще нанеса доста щети из стаята...
          Последно редактирано от stan73; 18-05-13, 16:25.

          Коментар


          • #95
            От: Как да изберем качествен матрак

            И моя негативен опит.
            Не си купувайте български латексов матрак на Екон Русе. За година и половина пропадна поне със 1,5 см на страна което е 3 см. Звъня нали има 2 години стандартна гаранция и 10 години изключителна гаранция на ядрото ако пропадне повече от 12 %, обяснявам че е 20 см и спи на него баща ми които е 85 килограма и е недопустимо да пропадне толкова много. Първо разочарование: бил с калъф без цип - гаранцията е само на ядрото трябвало да го закарат в завода да го разпорят и да сменят ядрото - е здраве да е.Идват взимат го бре в Европа сме. Три седмици никои се не обажда. Второ разочарование: звъня няма такъв матрак, след обяд се появи матрака явно и ми звънят ами ядрото е 16.4 см и не се покрива гаранцията - чудесно. За мене остават разочарованието, забавлението от опаковането на матрака - незабравимо 164 на 190 - сигурно е 50 килограма понеже няма цип незнам кво има в него ама е по тежък и от олово и лекото усещане че ме пързалят все пак могат да кажат и 22,2 см е и да трябва да си доплатя 2,2 за да си го взема. Така че не избирайте българското - продукта е калпав и гаранцията е българска.

            Коментар


            • #96
              От: Как да изберем качествен матрак

              Здравейте,

              аз съм собственик на мебелен магазин и във връзка с друго търсене попаднах на тази тема. Тъй като съм отдавна регистриран във форума, реших да допринеса малко.

              Допреди 1 година работих с ЕКОН и честно казано нямаше БГ клиент, който да се е оплакал от тях.. това бяха като че ли предпочитаните по съотношение комфорт/цена матраци от 90% от БГ клиентите ми. Уви миналата година получих информация, че са си поразвалили качеството, а в комбинация с това видях и една мотра от тях, на която като отвориш ципа вътре буквално латекса ставаше на прах и се ронеше.. това ме отказа да ги продавам, тъй като много държа да си нямам проблеми за в бъдеще и клиентите да са доволни в крайна сметка.

              Най-важното е - не се притеснявайте да пробвате.. просто ми се е изприщила устата да подканвам и буквално да карам насила клиентите да лягат на матраците.. Незнам каква е тази свенливост на повечето БГ клиенти, да не смеят да легнат.. Или идват и натискат с ръка??? или сядат на ръба на матрака..? Няма как да разберете нищо за матрака така. Легнете, пък се обърнете на една страна.. на друга.. по корем.. важното е да се чувствате добре.

              При болки в кръста - непременно по-твърд матрак и в никакъв случай с мемори. За разлика от колегата, започнал тази тема, не съм на мнение, че мемори матраците са върха на сладоледа. За едни хора може да са облак.. за други - източник на проблеми. Моят матрак е с доста мемори.. 10/10 см спя на него от 4 години, но в последните месеци буквално ставах с болки и пъшкане.. накрая не издържах, обърнах го на дунапренената страна (по-твърдата) и от тогава не ме е болял кръст.
              Ако ви боли пък врат - сменете възглавницата При матрак с мемори - по-ниска възглавница, тъй като потъвате повече. При по-твърд пък матрак - по-висока.. е зависи от това и дали спите на една страна или настрани.

              За мен лично е най-добре сравнително по-твърд матрак с малко мемори от едната страна 2-4 см за да няма напрежение и убиване в точните на допир, но и да не потъвате прекалено.

              Що се отнася до фирмите:

              Магнифлекс - определено превъзходно качество и матраци - цените са високи за средния българин.
              Молифлекс - друга вносител на италиански матраци. По-ниски цени на еквивалентните матраци. Минус - недоказали се все още.. доста нови.
              Дон Алмахадон - испански. Добро съотношение качество/цена. Имат всякакви варианти и комбинации на латекс, дунапрен и мемори - нямат пружинени .. не ви и трябват

              От българските:

              Аз лично бих препоръчал Нани (Паралел Севлиево) пред ТЕД. От Нани почти не съм имал рекламации, за разлика от ЕКОН 95 и ТЕД. Гамата им е голяма.. разбира се много зависи от модела.. ме може да вземете най-евтините и да очаквате чудеса. Зависи дали тялото ви е капризно към матрака.. имам приятел който може да спи и на камъни без проблем

              Яташ - турски - заслужават си само високия клас. Предимство - по-голяма височина.. ако обичате да спите на високо. Дори евтините им модели са по 25 см.. но са обикновен бонел. Високият им клас (около и над 1000 лв за двоен) са с хубави текстили и множество вложки и са определено добри..за човек който държи да има пружиниращото усещане в пружинен матрак.. а и са до 30 см високи.

              За сметка на това за доста по-малко пари може да вземете аруба мемори на Нани с покет прожини + мемори.

              Дано съм помогнал малко.
              Mitsubishi L200, 2.5 TDI (2006) Intense, Mitsubishi Outlander 2.4 MIVEC CVT ( 2008 ) Instyle +

              Коментар


              • #97
                От: Как да изберем качествен матрак

                Колеги, препоръчайте някое разумно решение към днешна дата за бебешки матрак 60/120 - смятам, че трябва да е твърд, напук на всичките теории. Около 120 лв. трябва да е максимум цената. Засега съм хвърлил око на Блян - моделите с кокосова вложка, около 100 лв. , Магнифлекс (около 140 лв) и Happy Dreams (имат модел около 100 лв.). Естествено още не съм ги пробвал, но все пак, ако имате някакъв опит с тях, споделете.

                П.П. В момента ползваме ТЕД и все още не се е разпаднал (вече 6 години), но познавайки българските производители, няма да е чудно ако е било просто късмет.
                Последно редактирано от axlastro; 29-10-13, 22:05.
                Александър

                Коментар


                • #98
                  От: Как да изберем качествен матрак

                  Посетихме шоурума на магнифлекс и пробвах един от най-евтините им матраци. Направо не ми се ставаше. Със сигурност бебешкия матрак ще е оттам, а по нататък ще взема и един за нас.
                  Александър

                  Коментар


                  • #99
                    От: Как да изберем качествен матрак

                    От една седмица спя на Нани Модерато Хард. Много ми е удобен. За две нощи свикнах с твърдостта му. Според мен това е един много добър избор за матрак без пружини с перящ се калъф. Купих си го с 50% намаление: за 250 лева вместо за 500.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Как да изберем качествен матрак

                      Здравейте, аз ползвам от около година Сан Маринофлекс - на ТЕД. Много приятен, твърдичък и БЕЗ пружини. Попринцип съм много труден на матраци - този става.

                      А я кажете добра ортопедична възглавница за болен врат?

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Как да изберем качествен матрак

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Здравейте, аз ползвам от около година Сан Маринофлекс - на ТЕД. Много приятен, твърдичък и БЕЗ пружини. Попринцип съм много труден на матраци - този става.

                        А я кажете добра ортопедична възглавница за болен врат?

                        Поздрави!
                        Ако спиш по гръб - най-добре без или нещо много тънко. Ако спиш на страни - пак някоя по-тънка с анатомична форма.
                        Александър

                        Коментар


                        • От: Как да изберем качествен матрак

                          Спя предимно по корем и чат пат настрани. Високите възглавници ми пречат. Ползвам възможно най - тънките. Въпросът е дали мемори пяната е подходяща за поддържане на правилна позиция на врата?

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • От: Как да изберем качествен матрак

                            Аз взех латексов модел Корал на Екон Бяла/Русе. Ужастно твърд матрак. Може да стоиш на един крак (90+ кила съм) и пак няма да потънеш до дъно. Тежи над 50 кила, сам едвам го качих върху спалнята. В началото ми беше неудобно - уж латексов, а толкова твърд... След това купих допълнително 2см мемори пяна, сложих я в калъфа между ядрото и тапицерията и нещата заспаха, че и аз покрай тях... Супер е за креватни гимнастики... С дунапрена оттгоре стана и много по-комфортен. Ама - българска работа - купуваш го и почваш да мислиш как да го "ремонтираш". Наскоро бях в Н-звезден СПА хотел за няколко дни - матрака беше поне 25 санта само мемори пяна-уж гъзария да е - направо ми изкриви кръстта, прибрах се схванат с ужасни болки в гърба. Като легнеш и задника ти потъва една педя - все едно спиш в хамак.... Не мерси... Та категорчино подкрепям колегата преди мен - твърд матрак с малко мемори, колкото да омекотява точките на допир - другото е реклама за балами.

                            Коментар


                            • От: Как да изберем качествен матрак

                              За креватните гимнастики трябва мерак, а не матрак. Освен това те са 15 минути, а после 7 часа е сънят, който също е важен. Започвам и аз да търся матрак, но ще е най-мекият на пазара, обещавам. Много били полезни твърдите за кръста, бла-бла. Така се изръбих за три години, че не ща да го видя. Кръста си ми е добре, но ме заболяха рамената от него, защото спя изключително само настани.

                              Коментар


                              • От: Как да изберем качествен матрак

                                В прочем, аз да се похваля, че си взех ортопедична възглавница от мемори пяна на т"д. Ами за една седмица смея да кажа - разкоШ. Няма такова удоволствие, лягаш с наслада, всеедно е правена за мен и на височина и на извивка и на размери

                                Поздрави !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X