Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покритие за шасито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Покритие за шасито

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ако смяташ върху миниум+ленен безир да боядисваш с нещо друго, не съм съвсем оптимист че ще се получи.
    - ами вкъщи имам една ограда боядисвана преди 50 години с миниум, а отгоре блажна боя. На места боята се е олюпила, но миниума седи и не пуска
    Пък вместо боя мисля да сложа нещо по-гумирано дето да прази от камуъчетата

    Коментар


    • #62
      От: Покритие за шасито

      А ти ограда ли ще боядисваш?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Покритие за шасито

        Че то отдолу какво му е по-различното от оградата? Въпроса е да не ръждясва дълго време. А по принцип всички детайли по колите гният от вътре на вън. Върху миниума само алкидна боя ще се задържи. С пистолет не препоръчвам да се пръска миниум, първо пистолета след това се изхвърля и второ около мястото на пръскане всичко ще е минизирано и неподлежащо на почистване. След това един месец ще си вадиш червени топчета от носа и г**а.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #64
          От: Покритие за шасито

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Че то отдолу какво му е по-различното от оградата?
          По-скоро бих попитал какво му е еднаквото.

          Оградата например заливаш ли я под налягане цяла зима със солен разтвор, кал, пясък и каквото там? Има ли 1000 кухинки, по които гняста си стои цяла зима? Има ли минаващ покрай нея ауспух, дето да я пече?

          Като си отговориш на тия въпроси, сам ще се сетиш защо боята за ограда върху автомобил не работи, и е твърде вероятно да свършиш повече бели, отколкото полезности.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Покритие за шасито

            Защо хората са склонни да учат нещата винаги по трудния начин....
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #66
              От: Покритие за шасито

              Защото има приказка за втория акъл на българина...

              Коментар


              • #67
                От: Покритие за шасито

                Добре де, що се заяждате .
                Затова питам. Според мен МиниумА е най-доброто антикорозионно покрити което човек може да направи вкъщи и на място. А иначе има хиляди технологии от сложни по-сложни.
                Та битумно покритие няма да се задържи в/у миниума, тогава ще сложа някаква алкидна боя, за да не стои такава оранжада.
                После парафин отвътре

                Поздрави !

                Коментар


                • #68
                  От: Покритие за шасито

                  Здравейте, малко да възродя темата. Моята ситуация се отнася за лек автомобил, но едва ли има съществено значение. Понеже предишната ми това я мореше много, то искам превантивно на сегашната да й пръсна нещо. По принцип модела няма проблеми с ръжда, по моята също няма никъде. Прави ми впечатление обаче, че шагрето отдолу е постничко и не е пръскано навсякъде- например над задния мост си е гола ламарина. Тунела е ясно, че не е пръскан, предполагам заради генерацията не ги пръскат на повечето коли.
                  Дайте ми съвет с какво да пръскам превантивно, преди да има ръжда въобще, за да нямам проблеми- не искам да пръсна някакво Боди, което вместо да предпази, да вземе да ми докара проблем. По кухините на предната кола съм ползвал спрей Нигрин, нещо като катран е, става като восък след 1-2 дни.
                  Искам да пръсна кухините и на местата, където фабрично не са. Ако може и шагрето да пръсна с нещо, което да го пази от налюпване като юфка, защото тръгне ли то, за няколко месеца се съсипва и под него.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Покритие за шасито

                    Първоначално публикуван от pakumba Преглед на мнение
                    Здравейте, малко да възродя темата. Моята ситуация се отнася за лек автомобил, но едва ли има съществено значение. Понеже предишната ми това я мореше много, то искам превантивно на сегашната да й пръсна нещо. По принцип модела няма проблеми с ръжда, по моята също няма никъде. Прави ми впечатление обаче, че шагрето отдолу е постничко и не е пръскано навсякъде- например над задния мост си е гола ламарина. Тунела е ясно, че не е пръскан, предполагам заради генерацията не ги пръскат на повечето коли.
                    Дайте ми съвет с какво да пръскам превантивно, преди да има ръжда въобще, за да нямам проблеми- не искам да пръсна някакво Боди, което вместо да предпази, да вземе да ми докара проблем. По кухините на предната кола съм ползвал спрей Нигрин, нещо като катран е, става като восък след 1-2 дни.
                    Искам да пръсна кухините и на местата, където фабрично не са. Ако може и шагрето да пръсна с нещо, което да го пази от налюпване като юфка, защото тръгне ли то, за няколко месеца се съсипва и под него.
                    :fsj


                    Моят фаворит за подобни случаи е Ваксата за кухини на Мипа.Много добро съотношение между цена и качество.Можеш спокойно да си напълниш кухините на купето и след това да изпръскаш и дъната,че дори и мостовете и носачите с това.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Покритие за шасито

                      Мерси, така и направих, но със спрей на Мотип. Хубави накрайници, но сякаш самата вакса не ми допадна така, както на Нигрин. Само тези 2 вида съм ползвал. Мотипа има маркуч с дюза за всички посоки, а Нигрина не. Обаче последният става на хубав слой, а Мотипа ако не знаех, че е пръскан, нямаше и да разбера- просто все едно няма пръскано. Разбира се това не означава на 100%, че не върши работа.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Покритие за шасито

                        Аз съм старомоден кухините прагове врати лятото ги пръскам с горяло масло и грес и съм доволен пък и много евтино а ползвам епоксиден грунд уникален е преди години бях кърпил една врата две години след това един я удари и падна кит и боя а ламарината беше все едно сега си я изшкурил до блясък

                        Коментар


                        • #72
                          От: Покритие за шасито

                          Първоначално публикуван от pakumba Преглед на мнение
                          Мерси, така и направих, но със спрей на Мотип.... а Мотипа ако не знаех, че е пръскан, нямаше и да разбера- просто все едно няма пръскано. Разбира се това не означава на 100%, че не върши работа.
                          А бе, май баш това си означава. taran, който ти е писал за Мипата, знае за какво говори, защото с това си изкарва хляба.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X