Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покритие за шасито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Покритие за шасито

    Да,наистина е рареден с вода,но след като изсъхне водата се изпарява и остава само хигроскопичното съединение на киселината с метала.Ако го намокриш,задържа водата,отдолу е незащитен метал,ръждата е готова.С две думи се "Из....ш на метеното"(извинявам се за просташкия израз ).
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #47
      До: Покритие за шасито

      Какво става с Протекта-та? Някой скоро да е мазал по джипката си с това нЯщо? Да сподели пресни вЧеПатления, става или не?

      Коментар


      • #48
        До: Покритие за шасито

        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
        Какво става с Протекта-та? Някой скоро да е мазал по джипката си с това нЯщо? Да сподели пресни вЧеПатления, става или не?
        Протектата не става за автомобили. Аз съм пробвал и ефектът е спорен. На неръждива повърхност категорично не се задържа задълго.
        На ръждива се хваща, но не спира корозията. Под образуваната кожа ръждата си работи, само дето изглежда ОК.
        Освен това не е устойчива на абразивното действие на прах, пясък, камъчета. Става за ръждиви огради и разни винкели, където има добро водооттичане.
        След опити с почти всичко намазах колата отдолу с грес и масло, по-който се полепи прахът от пътя. Стана много добре. Кухините също нафуках с отработено масло.
        Някой да е виждал примерно изгнил тунел на Жигула? Просто прахът полепва по маслото и образува наистина надеждно покритие. От 2 г съм така и нито водата, нито пясъкът свалят това.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          До: Покритие за шасито

          Ааа, значи при смяна на маслото да не се хвърля, а да се прелее от картера върху шасито и мостовете. Омеша ли го с грес или по отделно - на места грес, на места масло? Осем кила дали ще стигнат? Повърхностната ръжда изчисти ли я или направо върху нея?

          Коментар


          • #50
            До: Покритие за шасито

            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            Ааа, значи при смяна на маслото да не се хвърля, а да се прелее от картера върху шасито и мостовете. Омеша ли го с грес или по отделно - на места грес, на места масло? Осем кила дали ще стигнат? Повърхностната ръжда изчисти ли я или направо върху нея?
            Почистих само калта и го минах съвсем леко с телена четка. Важно е да е идеално сухо и топло. С компресора изкарах предварително мизерията в кухините и гредите. На някои места грес на други отработено насло. Аз използвах бояджийски пистолет. Само гледай да предпазваш гумените неща, защото не им е гот от маслото.
            в гредите на шасито през отворите прусках масло докато излесе много мъгла от другия край. Така няколко пъти. Оставяш я да се отцеди и караш през някой прашен черен път.
            Доста време изпълзява масло отвъм, но го забърсваш и си ОК
            Кофтито е, че всяка операция отдолу е свързана с мърляне - няма шастие ))
            Гледай да не нацапаш много изпускателната система, че ще смърди отначало. Между деругото трансмисионното масло е по-готино за целта
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #51
              До: Покритие за шасито

              Протектата я ползвам откакто се появи на пазара и не се оплаквам.Железа боядисани преди 3-4 години не са мръднали. На самата боя пише, че се нанася върху ръжда.Лъскавите железа ги мокрим, на другия ден има лека ръждива пепел,която е предостатъчна за да хване боята.Важно е да няма мазнотии и гладки лъскави повърхности. Има подобна боя на Сикенс.И тя е 3 в 1,но една от базовите съставки е алуминиева пудра и е по-скъпа. Нанася се само с четка. Адски е добра. При тия бои се изискват минимум две ръце.
              диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

              Коментар


              • #52
                До: Покритие за шасито

                Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
                Протектата я ползвам откакто се появи на пазара и не се оплаквам.Железа боядисани преди 3-4 години не са мръднали. На самата боя пише, че се нанася върху ръжда.Лъскавите железа ги мокрим, на другия ден има лека ръждива пепел,която е предостатъчна за да хване боята.Важно е да няма мазнотии и гладки лъскави повърхности. Има подобна боя на Сикенс.И тя е 3 в 1,но една от базовите съставки е алуминиева пудра и е по-скъпа. Нанася се само с четка. Адски е добра. При тия бои се изискват минимум две ръце.
                Наистина е добра за винкели и тръби по огради, стълбове и др. конструкции. За автомобили не става. Дори производителите и го казват.
                Има такива бои (3 в 1) на много производители. Аз съм ползвал такава на Tambour, която е много по-добра от българската.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  До: Покритие за шасито

                  За ръждопреобразувател ползвам на ВЮРТ. След намазване метала става син, а след това стои като лакирано. Не се мие след това с вода и може да се боядисва когато искаш. Редовно си минавам белезите от камъни и др. механични повреди само с него без да боядисвам след това.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #54
                    От: Покритие за шасито

                    Предстои ми да обработвам шасито на газката, та искам да ви питам с какво и как. Да уточня че няма ръжди и кърпено никъде. Ако мина шасито с грунд и после автомобилна боя ще се получи ли траен ефект? Миналото лято обработих така малка част от шасито и единия мост и не са мръднали до момента. От споменатите имам притеснения за бодито дали няма да почне да се люпи след време?
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #55
                      От: Покритие за шасито

                      Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                      Предстои ми да обработвам шасито на газката, та искам да ви питам с какво и как. Да уточня че няма ръжди и кърпено никъде. Ако мина шасито с грунд и после автомобилна боя ще се получи ли траен ефект? Миналото лято обработих така малка част от шасито и единия мост и не са мръднали до момента. От споменатите имам притеснения за бодито дали няма да почне да се люпи след време?
                      Колегата spoko си напръска триколката с цинков спрей и за две години не е мръднал,но тя кал и сняг не е виждала.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #56
                        От: Покритие за шасито

                        За такива железа, най-здравото измислено до сега покритие е оловния миниум. Лошото е, че разтвориш ли го в безир(както трябва да бъде)ще изсъхне за другата пролет. Поради тази причина, можеш да комбинираш алкиден грунд за метал(червен) с няколко лъжици миниум. След доброто му изсъхване слагаш и две ръце АЛКИДНА автобоя и си готов за 3-4 зими напред. Цялата тази процедура е добре да се прави при сухо и топло време. Предполагам, че не е необходимо да споменавам за добро почистване и минаване с шкурка на железата.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #57
                          От: Покритие за шасито

                          Здравейте, от известно време ме гони мисълта за обработка на шасито на бусчето ми - MB 410D. Както е познато, това са доста корави камиончета, само дето ръждата ги обича. Още когато го взехме го обработиха в един местен сервиз с някакво боди + ръждопреобразовател. Изтрая 2-3 години, при полужение че буса зимата стои в гараж . Сега почти се е олюпил. Отдолу на места сис той фабричната боя, а на мест има доста ръжда. Та след изчетеното се спрях на механично сваляне на остатъците бия до метал. Обработка с МИНИУМ (оловен) + ленен безир. Нямам никакви срокове, така че ще почакам да изсъхне.
                          Това което ме интересува главно е :
                          - каква е сместта безир + миниум. 1/0,8 ?
                          - и може ли да се нанася с пистолет при горното съотношение ?
                          След това съм намислил върху миниума да сложа някакво битумно покритие. Има едни "салами" по строителните магазини, дето се ползват зас хидроизолации и тем подобни. мисля да взема от тях и да ги разтворя в бензин или нещо от сорта, после с четка надебело. Ще има ли ефект
                          - накрая накакъв парафин от сорта на Боди 900 вътре в шасито.

                          * проект №2 е Тераното. То е италианец и няма една точка ръжда. Та идеята ми е да го почистя стабилно с пароструйка, след това да сложа само битум, като целта е солта и гадостите по улиците да не достигат здравия фабрично обработен метал. Някой тествал ли е ?
                          - пак планирам парафини по отворите

                          Поздрави !

                          Коментар


                          • #58
                            От: Покритие за шасито

                            Тераното го напръскай пръскай отдолу само с това мазното за гредичките. Само около гумите пръскай всяка есен - там се отмива. На другите места си стои. Ако си с пластмасови вежди, изчисти хубаво подкалниците и около вътрешния ръб на веждите, после пръскай там със същото. На тераното първото, дето гние, са веждите и задната част на праговете. Праговете гният отвътре навън, тъй че там спасение няма - просто в един момент започва от някъде да влиза вода и да се задържа там.

                            Ако го наквасиш с битум, ефекта ще е отрицателен - отгоре ще си стои битума, а отдолу каквото си работи, ще си работи на спокойствие до дупка в ламарината. Такива покрития се нанасят в завода или след ново боядисване след пясъкоструй, със всичките салтанати. Иначе гризеш дебелия.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Покритие за шасито

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Тераното го напръскай пръскай отдолу само с това мазното за гредичките. Само около гумите пръскай всяка есен - там се отмива. На другите места си стои. Ако си с пластмасови вежди, изчисти хубаво подкалниците и около вътрешния ръб на веждите, после пръскай там със същото. На тераното първото, дето гние, са веждите и задната част на праговете. Праговете гният отвътре навън, тъй че там спасение няма - просто в един момент започва от някъде да влиза вода и да се задържа там.

                              Ако го наквасиш с битум, ефекта ще е отрицателен - отгоре ще си стои битума, а отдолу каквото си работи, ще си работи на спокойствие до дупка в ламарината. Такива покрития се нанасят в завода или след ново боядисване след пясъкоструй, със всичките салтанати. Иначе гризеш дебелия.
                              Окей, ще взема от парафина повече и ще набутам навсякъде

                              - а за въпросите с миниума ?
                              * сега видях в един магазин дето е до офиса Боди 950 в голяма опаковка. Дали струва нещо, че полЗвах същото 950 в спрей и нищо не стана

                              Коментар


                              • #60
                                От: Покритие за шасито

                                Ако смяташ върху миниум+ленен безир да боядисваш с нещо друго, не съм съвсем оптимист че ще се получи.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X