Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покритие за шасито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от go go go
    на мен пак не ми стана ясно. цинка е такова покритие че всичко на ацетонова основа го разтваря, а грунда е ацетонов. защо да не е по - добре просто да го няма, нали така и така каквото и да намажеш в-у цинка се смесва с него
    Не си спомням грунда, който аз ползвах на каква основа е. Дефакто използвах тези трите, в последнователност цинк -> грунд -> боди. Грунда е десния.



    Тък като цинка не е механично здрав, при всички положения трябва да има покритие. За грунда разбрах 'в крачка' обаче , затова колата отдолу я обработих само с цинг и боди, ето :




    Като и двете (цинка и боди-то) бяха нанесени с пистолет (добре е, защото се 'набива' под налягане), а предният мост го обработих и с грунд, така :

    Първо само цинк, след почистване до блясък (нямам снимка на моста, затова на хебелите) :


    Следва грунд :


    И накрая боди. Всичко това с четка :

    Коментар


    • #32
      а бодито на car systeam от къде си го купил
      за него съм чул че било по качествено от гръцкото 930

      Коментар


      • #33
        Бих ви предложил да опитате епоксиден грунд.Продават го различни фирми,"Лакпром",Колора-Български,Новол,Сикенс,Карсистем,а сигурно има и други който незнам.Грунда се нанася в/у почистен метал.Върху него се нанася Боди 950/шагрен/,може и Боди 930,но е по слабо.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #34
          Re: Покритие за шасито

          Според мен това черното антикорозионно покритие на асфалтова основа(мисля,че беше body 930) е меко казано боклук.След 1 година почва да се пука и да се люпи.Най-добрият вариант е следният: песъкоструй(ако можеш да си го позволиш),ако не-телената четка на ъглошлайфа.В случая с четката задължително с преобразувател на ръжда(гледай да е нещо по-качествено)насякъде.При песъкоструя-само на недобре изчистените места.Ако не боядисаш макс.2 дена след пясъка-задължително цялото с преобразувател,защото незащитения метал поема влага от въздуха и ръждясва.Боядисването е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО до 6 часа след изсъхването на преобразувателя,защото се получава хигроскопично съединение,което "дърпа" вода като гъба,след което се наблюдава обратен ефект.Боядисва се с грунд,след което body 910.Body-то леко разтваря грунда,но няма да се плашиш-става още по-здраво.Върху Body-то може да се боядиса по желание.На мястото на заварките ЗАДЪЛЖИТЕЛНО преобразувателче и пак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Body 999.
          Води се за лепило.Вътре в гредите също Body 999.Никаква Protecta(дано не се таксува като анти-реклама .
          Сложиш ли я,все едно нищо-просто няма това предназначение,не е физически здрава.
          Успех!
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #35
            Re: Покритие за шасито

            Вътре в гредите с Антикорозионен восък на Боди, забравих кой номер е.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #36
              Re: Покритие за шасито

              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
              Вътре в гредите с Антикорозионен восък на Боди, забравих кой номер е.
              Аз на восъка много доверие му нямам,но по начало е така.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #37
                Re: Покритие за шасито

                Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                Аз на восъка много доверие му нямам,но по начало е така.
                Гаден е че не може да се боядисва отгоре, но за в гредите е добре - прониква капилярно навсякъде, не засъхва и се разпространява дори по стените и тавана. Просто е правилното нещо.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #38
                  Re: Покритие за шасито

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Гаден е че не може да се боядисва отгоре, но за в гредите е добре - прониква капилярно навсякъде, не засъхва и се разпространява дори по стените и тавана. Просто е правилното нещо.
                  А колко му е "срокът на годност".
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Покритие за шасито

                    Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                    А колко му е "срокът на годност".
                    Никъде не се споменава, но и след няколко години като го пипнеш все мазно си седи...Въпросът е че все пак се ползва отскоро и няма данни...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Покритие за шасито

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      Гаден е че не може да се боядисва отгоре, но за в гредите е добре - прониква капилярно навсякъде, не засъхва и се разпространява дори по стените и тавана. Просто е правилното нещо.
                      +1
                      Преди няколко години напръсках кухините с тази гадост и скоро го гледах - там си е. Това има и кавитационен освен покриващ ефект.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Покритие за шасито

                        Това се води Боди 900,на повечето WV освен кухините по купето с подобен препарат са напръскани и вътрешностите на вратите,и предният кош фабрично(при тези след 96-та вече не е същото).Виждал съм коли но по 10 години на който това в кухините на роговете е още гадно и лепкаво.Този продукт го имат и други производители освен Боди-3М,Карсистемс,Новол.Много е важно да го използувате последен,след всички процидури по грундирани и боядисвани,защото преминава през отворите за оттичане на детайлите и разнесено по повръхноста им пави боядисването почти невозможно.Поздрави.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Покритие за шасито

                          Мойто мнение е ,че най важно е да се стигне до химическо свързване м/у слоевете.В този ред на мисли най трудное да се постигне това при първото директно покритие в/у ламарината.Протектота държи в/у ръжда, защото има ретенционни повърхности и се получава механична задръжка,а на гладки нестава.Изключвайки неприложимите тук методи чрез електрогалван. и др. това което научих/незнам колко е верно/ , при студеното поцинковане се смята ,че се получава някаква частична хим. връзка с метала.Ако това е вярно би трябвало първото покритие да то , а след това отгоре се търси здравото покритие,тъй като почти всички се свързват по между си,освен ако предния слой не е много стар и изпечен.
                          Аз съм бойдисал с шагрен на Боди цялата газка ,за близо две години нямам оплаквания.Затова мисля ,че продуктите им са добри ,а и цената също.
                          Густо майна , пътят свърши !!!

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Покритие за шасито

                            Значи да си кажа и аз - след като се почисти както трябва шкурки, с телените четки, с пясъкоструй за финно (бриколаж - 40лв.) и се маже с ръждопреобразовател български (жълтата опаковка) или вносен ако някой гарантира, че бачка, на обезмаслената с корселин повърхност, до 24 часа, не по-малко от 5-6 получената химия се измива с вода или се минава с корселин, може да се покрие с цинк, а после се слага епоксиден грунд ползвам на Новол 1600гр-30лв и на 3М-100гр.-10лв., после фугите с уплътнителя на Новол, и накрая с някакво шагре пак на Новол или основа и боя, от продуктите на Боди съм много недоволен и не използвам вече друго, освен кит, когато не е важно място или нещо...
                            VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                            SXS-Restorations 0886513079
                            Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Покритие за шасито

                              Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
                              Значи да си кажа и аз - след като се почисти както трябва шкурки, с телените четки, с пясъкоструй за финно (бриколаж - 40лв.) и се маже с ръждопреобразовател български (жълтата опаковка) или вносен ако някой гарантира, че бачка, на обезмаслената с корселин повърхност, до 24 часа, не по-малко от 5-6 получената химия се измива с вода или се минава с корселин, може да се покрие с цинк, а после се слага епоксиден грунд ползвам на Новол 1600гр-30лв и на 3М-100гр.-10лв., после фугите с уплътнителя на Новол, и накрая с някакво шагре пак на Новол или основа и боя, от продуктите на Боди съм много недоволен и не използвам вече друго, освен кит, когато не е важно място или нещо...

                              В никакъв случай измиване с вода!Това ще доведе до бързото корозиране на обработените повърхности,тъй като съединението м/у метала и фосфорната киселина(преобразувателя) е хигроскопично и НЕ изолира метала дори от влагата на въздуха(т.е. поема я,и после трябва да се повтори наново цялата операция).Затова на някои опаковки на по-качествените "преобразуватели" пише,че трябва да се боядиса максимално 5-6 часа след изсъхване.Единствено коресилин или друг петролен продукт може да се почисти,но няма смисъл-нали преди нанасянето на преобразувателя се обезмаслява.Единствено трябва да се избърше със СУХ парцал евентуално образувалият се бял ( )прах.
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Покритие за шасито

                                Колега, сигурно зависи от прообразователят, тези, които ползвам всички се мият с вода, корселина не измива понякога, когато има незасъхнали места и след грундиране или боядисване на места ми се е случвало да не засъхва и да шупва - именно защото не е било исъхнало а аз съм го минал само с корселин... В интерес на истината досега и аз не съм посмял да измия с вода(скоро ще пробвам), но логиката ми също води в тази посока, защото прообразователят се разрежда с вода, а не с корселин...
                                VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                                SXS-Restorations 0886513079
                                Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X