Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покритие за шасито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    то шасито на мерцедеса така е проектирано че вътре няма кал има 1-2 дупки но те са затворени, само отвънка над задните пружини има малко повърхностна ръжда, за тва боди кво да кажа в магазина?

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от go go go
      важно е и вътре в гредите да напраскаш от оня лепкавият препарат пак на body за затворени греди но преди това трябва да намериш начин да извадиш калта от вътре
      А дали се намира нещо от този род тук
      http://www.ruststop.ca/rust_stop_pro...on_control.htm

      http://www.ruststop.ru/articles/?fid=14
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        сега понеже не съм си в къщи и немога да ти кажа точно името на това body но мисляа че беше 900, то е на битумна основа, питай в коит ой да е magazin за бои и ще ти го дадат
        drive alive

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от quadra
          Да кажа и моето мнение - Протекта не е това което си мислите. И аз възлагах големи надежди на нея, но доста ме поразочарова. С нея бях боядисал тръбите и ролбарите на Вранглера - първо бяха изпескоструени и после Протекта. Налагаше се всяка пролет да повтарям операцията. И докато тръбите ги свалях и обработвах, то някои места по рамата които бях боядисал се олюпиха още на първата година, и така и не ги пипнах повече. По-добре си вземи нещо вносно, желанито ми да подкрепя родния производител се изпари след като видях колко струва...
          Забелязах че Протекта боите категорично не държат върху нещо различно от ръждива повърхност. Но ако се боядисва върху ръжда държи добре...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            Да, правилно, на ръжда държи повече, обаче явно ръждопреоблазувателя който е вътре не се справя да "задуши" всичката ръжда и после избива пак на ситни точици... Май трябва да се ожули ръждата почти нацяло, и да се остави тъничък слой върху който да държи... Е, питам се, струва ли си занимавката?
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              Дали си струва е въпрос, а иначе фактите са точно така...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                това значи да не се чисти ръждата а да се нанася отгоре направо ли?

                Коментар


                • #23
                  Ако ще слагаш Протекта, е хубаво да остане отдолу малко ръждица, иначе не държи... Но пък да не е дебел слой че отдолу пак ще надува. А ако ползваш от Боди, тогава мисля може да го поизчистиш, или да го обработиш с преобразувател преди това.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    ясно сега ще хвърлям ези тура протекта или боди

                    Коментар


                    • #25
                      Боди еднозначно, не се прецаквай с Протектата... Макар че ако не е нещо отговорно ще ти спести занимавки
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        Има добри материали на Боди, аз лично ползвом "Боди 999" едно лепило - силикон и "Боди 930" - асфалт..:

                        http://emk-33.com/viewtopic.php?p=2666#2666

                        http://emk-33.com/viewtopic.php?t=1102

                        Преди бодитата може и да се "поцинкова"..пробвах го на едни ръжди на едно Уно - върху ръждата не изтрая дълго и пак изби..ма ръждата беше много наистина..на вече почистени материали година и половина как всичко си е ОК..Ползвал съм Зингата на новострой (с разредител мисля беше "Боро 520" - на БОРОЛИН за тяхната цинка - щото е два лева)..
                        Цялата работа стана така: Обезмасляване - поцинковане - черен бързосъхнещ грунд на ЛАКПРОМ (за поцинкована ламарина - има и червен "ХК-1" - не той..) - Боди 999 и после отвътре: боя в цвета на купето - отвън: БОДИ 930..това разбира се е скъпия вариант...евтиния - само бързосъхнещ черен грунд и Боди 930

                        Това е белгийската Зинга:
                        http://www.novostroy.com/zinga/zinga.htm
                        И българския вариант на Оргахим:
                        http://orgachim.bg/index.php?locatio...pid=41&start=0
                        А това е другия български продукт на Боро:
                        http://www.boro-bg.com/articles.php?ArticleGroupID=21

                        Коментар


                        • #27
                          а каква е идеята да има грунд между цинка и бодито, аз никога не съм слагал такъв, а боята си е много добре. забелязал съм че ако има някаква боя под бодито то не държи добре и почва с времето да се люпи. цинка се разтваря много лесно дори и след като е добре изсъхнал, като намажеш върху него бодито те се смесват и отдолу си истава цинк с малко асвалт, а отгоре само асвалт .... и си стои там
                          drive alive

                          Коментар


                          • #28
                            Ами именно, че се смесват..доколкото прочетох "теорията" - за да "работи" цинка като цинк - требва да си е цинк, а не смесено с нещо..пък и не съм забелязал (поне досега) - грунда да прави бели - напротив - много добре си се държи..т.е. - требе си...))).. иначе мажеш с ръждопреобразувател - миеш с вода и слагаш кит - класика..)).. а както пишеше някъде - най-добрия преобразувател на ръжда е оксижена..ма май офтопик стана - човека питаше с кво да маже.. най-добре с Боди отдолу.. и това е "класика"...

                            Коментар


                            • #29
                              Според мен смисъла от грунд между цнка и битума (body-то) е друга. Някои твърдят, че върху цинка не се задържа добре друго покритие и затова грунда прави един вид 'здрава основа' за боди-то. Както и да се обработи и нанесе обаче, бодито няма как да не се люпи (с времето) от камъчета и т.н., затова хората казват, че тази операция (щателно почистване -> цинк -> грунд -> боди) е добре да се повтаря на 3-4 години.

                              Коментар


                              • #30
                                на мен пак не ми стана ясно. цинка е такова покритие че всичко на ацетонова основа го разтваря, а грунда е ацетонов. защо да не е по - добре просто да го няма, нали така и така каквото и да намажеш в-у цинка се смесва с него
                                drive alive

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X