Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Симсон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Помощ за симсон

    Tърся ремонтна книга за мотопед Симсон s51

    Коментар


    • #47
      До: Помощ за симсон

      Незнам дали тук е правилното място да си сложа поста ама мисля че е тук. Така проблема ми е следният имам симсон с51 с 3 скорости до преди няколко дни мотора си вървеше горе долу добре само че в големите обороти започваше да киха и да придърпва, кихаше от алспуха и карбуратора, както и да е това не беше от особен проблем защото си го карах кротко. Големият проблем дойде докато си го карах и той изведнуж се поби и започна да спира колкото и газ да подавах той само се мъчеше и не искаше да тръгне. Спрях да вида какво става, но той изгасна. След 10-15 мин чудене и запалвания разбрах, че когато смукача е натиснат мотора си подава обороти и работи нормално, а щом го пусна той пак започва да се мъчи и гасне. Закарах го на смукач до нас отворих и изчистих карбуратора, мотора се оправи и вървеше чудесно до днес, днес стана същото но за разлика от предния път почистването на карбуратора не помогна. ако имате представа какво е плс пишете!

      Коментар


      • #48
        До: Помощ за симсон

        Най-вероятно е запушен жигльор или ти се е откачила иглата от фибъра.Успех
        Когато няма друг изход- използвай централния вход!

        Коментар


        • #49
          До: Помощ за симсон

          И моя беше същата работа.. при симсоните има около 2,3 вида карборатори ,при единия от които има едно капсоловано болче,което по принцип не е добре да се пипа но след дълга употреба се получава тоя проблем и като се развие леко се оправя (поне при мен беше така)но незнам ти с кой карбуратор си.А също и един приятел и неговия имаше подобен проблем и се оказа че е налял много масло. Ноо всичко е според зависи може и да е съвсем друга причина .. Успех
          По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

          Коментар


          • #50
            До: Помощ за симсон

            100% запушен жиглор единиа или двата
            vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
            Suzuki GSR600 98 hp
            Nissan Pathfinder 174 hp
            0878222 три 3 шест

            Коментар


            • #51
              До: Помощ за симсон

              Ми ей тва трябва да помогне Успех.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #52
                До: Помощ за симсон

                всичко е до центровка и кондезатор според мен.

                Коментар


                • #53
                  До: Помощ за симсон

                  ами аз имах същия проблем. остави ме насред пътя.... прибрах се и отвирх карбуратора естествено беше задръстен жигльора... продухваш и готово.за предпочитане вместо да слагате гарнитура намажете го с маслоустойчив силикон-червения.така не всмуква въздух и поддържа нивото на бензина

                  Коментар


                  • #54
                    До: Помощ за симсон

                    Първоначално публикуван от s51 Преглед на мнение
                    ами аз имах същия проблем. остави ме насред пътя.... прибрах се и отвирх карбуратора естествено беше задръстен жигльора... продухваш и готово.за предпочитане вместо да слагате гарнитура намажете го с маслоустойчив силикон-червения.така не всмуква въздух и поддържа нивото на бензина
                    Не заблуждавай хората . Червения маслоустойчив силикон не издържа на бензин , става на сополи и може да запуши още по-лошо . Ако е необходимо допълнително улътняване се слага бензиноустойчив силикон. А най-добре е да се ползва оригинална гарнитура.
                    Последно редактирано от Chinela; 24-11-09, 10:04.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #55
                      До: Помощ за симсон

                      Значи преди около две години имах и аз Симон с-50 и той ми правеше така , центровки ли карбуратори семерини какво ли още не бях му правил дори му правих шлайф на цилиндъра ново бутало и сегменти шлайфах му и главата отгоре като се постави на огледало и се гледа дали има пролука където е легнала самата глава се поставя финна шкурка за да изглади повърхността след това погледнах и фланеца тръбичката към цилиндъра и нея я третирах с прословутото огледало и шкурка и така!!!! всичко беше сглобено докато не чух същото гърмене от ауспуха и от карбуратора така направо бях потресен от резултата сцепих му двигателя последното нещо което трябваше да проверя за което се сетих е коляновия вал просто имаше луфт на биелата не настрани ами на горе надолу така постоянно изменя центровката и така смених иглен лагер на биелата и евала открих най- сетне Америка Важно!!!свещ само ВМЗ-7 ако намерите.
                      Последно редактирано от Chinela; 11-12-09, 07:41. Причина: Ужасен правопис

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощ за Симсон

                        колеги имам simson s51 b1 как се ремонтира биелата.
                        ако може схема,видео или снимки.
                        благодариа предварително

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощ за Симсон

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S51B1-4_Kpl.jpg
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:5650318

                          Ето една ел схема всички цветове на жиците отговарят на эаводската комплектовка

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощ за Симсон

                            Здравейте!!! от няколко дена имам симсон и не знам как да разбера кога трябва да сменя скороста на симсона и колко двутаково масло да сложа на един литър бензин имам приятел които кара симсон но като го питам той ми каза да се разкарам заради това питам!!! благодаря за отговорите (ако има такива) предварително

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощ за Симсон

                              Привет stavrov 25 - 30 мл масло на литър бенэин са достатъчно колкото до скоростите те са по скоро до усет набираш сменяш ако се тормоэи сваляш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X