Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Симсон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: помощ за симсон

    Моята шпонка направо се счупи, ти откаде намери нова? Аз съм със чукче и наковалня.
    Кольо Динев

    Коментар


    • #17
      До: помощ за симсон

      Колега изрежи си я от опашката на бургия /свредел/. Мисля, че пасва от Ф-9. Успех.
      [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

      Коментар


      • #18
        До: помощ за симсон

        направи си от свредло както казва колегата а ако го скъса пак на вала правиш една капка с електрожен и с една пила го опиляваш и става клин много здрав няма късане

        Коментар


        • #19
          До: помощ за симсон

          Първоначално публикуван от fen92 Преглед на мнение
          направи си от свредло както казва колегата а ако го скъса пак на вала правиш една капка с електрожен и с една пила го опиляваш и става клин много здрав няма късане
          Значи от опит- ако скъса направената шпонка от свредло, проблема е или от саморазхлабване на гайката стягаща маховика или конусната сглобка на маховика с вала нещо не е наред.
          [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

          Коментар


          • #20
            До: помощ за симсон

            Та по въпроса,шпонката не се прави от свредло,защото то е обло,а канала на магнета е правоъгален.Прави се от федершайба.

            Коментар


            • #21
              До: помощ за симсон

              Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
              Та по въпроса,шпонката не се прави от свредло,защото то е обло,а канала на магнета е правоъгален.Прави се от федершайба.
              Ако прочетеш внимателно темата от начало, ще установиш че става въпрос за "SIMSON" и шпонката не е такава каквато казваш.
              [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

              Коментар


              • #22
                До: помощ за симсон

                Първоначално публикуван от Navitaka74 Преглед на мнение
                Ако прочетеш внимателно темата от начало, ще установиш че става въпрос за "SIMSON" и шпонката не е такава каквато казваш.
                Колега,мн. добре съм прочел,а ти пак провери какъв е канала на магнета.

                Коментар


                • #23
                  До: помощ за симсон

                  Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                  Колега,мн. добре съм прочел,а ти пак провери какъв е канала на магнета.
                  Не става въпрос за заяждане, защото ще ни се карат. Въпроса е там, че шпонковия канал е не само на магнета, а и на коляновия вал. Точно там/коляновия вал/ канала погледнат отстрани има форма на полукръг. Така че, като се изрежи по дълбока шпонка отколкото е дълбочината на канала на Кол.вал остава парче и за маховика/ който наистина изглежда че е правоъгалник/.
                  [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

                  Коментар


                  • #24
                    До: помощ за симсон

                    Първоначално публикуван от Navitaka74 Преглед на мнение
                    Не става въпрос за заяждане, защото ще ни се карат. Въпроса е там, че шпонковия канал е не само на магнета, а и на коляновия вал. Точно там/коляновия вал/ канала погледнат отстрани има форма на полукръг. Така че, като се изрежи по дълбока шпонка отколкото е дълбочината на канала на Кол.вал остава парче и за маховика/ който наистина изглежда че е правоъгалник/.
                    Колега,точно за това ти говоря,като се отреже 1 парче от федерката,то нали е полу обло,и от горната страна като се изпили да се изравни и се получава.Ако греша ме поправи.Не знам само как ще се получи това със свредло?

                    Коментар


                    • #25
                      До: помощ за симсон

                      Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                      Не знам само как ще се получи това със свредло?

                      Ами много просто отрязва се едно парче от опашката на свредлото широко колкото е широк канала на шпонката после това парче се срязва на полувина по размер (в зависимост от височината на самата шпонка).

                      Коментар


                      • #26
                        До: помощ за симсон

                        Незнам дали има смисъл всчкото това рязане, като се продават и готови шпонки.Преди карах ЧЗ 125 и имах проблем точно с това, там канала е просто дупчиа на оста на вала и слагах парче от шестостенен ключ с подходящ размер
                        Забележки:веднъж го скаса, макарче нямаше луфт и си отбутах

                        Коментар


                        • #27
                          До: помощ за симсон

                          [quote=dab4i_125;598727]Незнам дали има смисъл всчкото това рязане, като се продават и готови шпонки.Преди карах ЧЗ 125 и имах проблем точно с това, там канала е просто дупчиа на оста на вала и слагах парче от шестостенен ключ с подходящ размер
                          Когато аз си ги правех за съжаление частите за "Симсон" ги имаше толкова, колкото са честните политици днес! Но щом се продават вече- това е супер, една играчка по-малко.
                          Остава да пожелаем успех на собственика. Бъдете живи и здрави всички.
                          P.S. Относно "ЧЗ-то"-колега спомняш ли си от коя страна е предния зъбак.
                          [URL]http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA[/URL]

                          Коментар


                          • #28
                            До: помощ за симсончето

                            Какво стана с Симсончето запали ли или не ?
                            ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

                            Коментар


                            • #29
                              До: помощ за симсон

                              Абе то запали симсончето,но сега върви само на смукач и повечко газ,като му отпусна газта и гасне.лоша работа с тази машинка,а как хубаво си вървеше.имате ли някакви идеи сега какво му е?карбуратора му е чист,и с нови гарнитури.

                              Коментар


                              • #30
                                До: помощ за симсон

                                според мене от някоя гарнитура на чашката или от друго място от колектора кам цилиндара кадето се занваща смуче ваздух и обеднява сместа и за това на смукач е по добре работи !!!!
                                Опел Корса В 1,4 82 коня
                                Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
                                Ямаха ХТ 600Е
                                Симсон SR 49 1959 г. :D

                                0898234666:D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X