Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАК ДА ИЗКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КАК ДА ИЗКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

    Колеги днеска започнах да си обработвам рамата и препарати за спиране на ръждата .И ко да видя рамата ми пална до половината с кал .Някои имали представа как мога да се отърва от калта

  • #2
    До: КАК ДА ИСКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

    Може да стане с Водоструйка.На моята KÄRCHER има един маркуч дълаг със една дюза отпред за високо налягане,използва се за отпушване на канализационни тръби!!Предплагам че е влезнала от фабричните отвори или от двата края на гредите !!!!!!!От където е влезнала от там трябва да излезе .
    Последно редактирано от joro-g; 14-06-08, 20:50.

    Коментар


    • #3
      До: КАК ДА ИСКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

      През технологичните отвори няма да изтече, или поне няма да е всичката кал и ръжда.
      Трябва да отвориш рамата отдолу и да и направиш няколко "клизми" с маркуча през технологичните отвори. След което заваряваш направения от теб дренаж, през който изтича гадостта. След като изсъхне добре наливаш в гредите отработено масло или восъчна вакса на BODY. Най-добре с пистолет за безвъздушно пръскане с дълъг шланг. .
      Залепваш технологичните отвори с нагрята битумна лепенка и си готов..
      Преобразувателите на ръжда и другите средства, когато става въпрос за вътрешността на рамата са си чиста проба плацебо
      Аз напръсках цялото дъно на джипа с масло и минах през прашен черен път няколко пъти и вече имам добра защита, която не пада дори в подкалниците. Какво ли не съм ползвал - само тази система се оказа работеща. Погледни колата си отдолу - където е била омаслена и се е полепил прах, няма ръжда За разлика от руските японските не текат, така че трябва да им се помогне с омасляването))
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: КАК ДА ИСКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

        И аз си мислих за дренажи но се притеснявам че, там където се заваря веднага почва да корозира но е краен случаи ще прибегна към тоя вариант

        Коментар


        • #5
          До: КАК ДА ИСКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

          Не се притеснявай от това. Когато заварката е омаслена няма да корозира.
          Дренажът е най-добрият, да не кажа единственият начин да извадиш напълно мръсотията от гредите. През технологичните отвори само ще разбъркаш мизерията, и дори част от нея да излезе, повечето ще си остане вътре. Дори с нищо да не обработваш корозията ще е значително инхибирана, когато е чисто отвътре.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: КАК ДА ИСКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

            Благодаря колега бирата е от мен

            Коментар


            • #7
              До: КАК ДА ИСКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

              [QUOTE=Scrapheap;403291]
              Преобразувателите на ръжда и другите средства, когато става въпрос за вътрешността на рамата са си чиста проба плацебо)))[/QUOT

              Колега Scraphear и преобразователя на WURTH ли имаш предвид, защото го ползвам и си мисля, че антикорозионна обработка е въпрос на химия. Омасляването само отблъсква водата,.... но когато тя и калта удрят с висока скорост.
              С масло пълнех ме праговете на Жигула.
              Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

              Коментар


              • #8
                До: КАК ДА ИСКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

                Маслото прониква в порите на ръждата и реално пази. Преобразувателят не е за кухините на рамата За отвън е добър, след съответна обработка
                Пролетта напръсках колата отдолу и кухините на рамата. За мое учудване наистина не пада дори където гумите хвърлят какво ли не
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: КАК ДА ИЗКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

                  Провери си и другите кухини. Степенки врати прагове. Че се пълнят и те

                  Коментар


                  • #10
                    До: КАК ДА ИЗКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

                    Хубаво нещо е напълването на кухините с масло, грес и смесите им. Настъпва краят на ръждата и отвътре, а най-често и отвън. Има, обаче, един интересен проблем. Маслото се разпълзява по всички повърхности, включително и в купето. И Мирише, и Цапа, и Разяжда гумените детайли.

                    Коментар


                    • #11
                      До: КАК ДА ИЗКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Хубаво нещо е напълването на кухините с масло, грес и смесите им. Настъпва краят на ръждата и отвътре, а най-често и отвън. Има, обаче, един интересен проблем. Маслото се разпълзява по всички повърхности, включително и в купето. И Мирише, и Цапа, и Разяжда гумените детайли.
                      Няма щастие Аз преди манипулацията точно от тези съображения увих тампоните на купето и сайлент втулките с дъктейп и той си стои до сега
                      Когато се полепи прах маслото не пълзи вече. Това е наистина реално работеща, макар и мръсна защита
                      Ако се ползва преобразувател, след изсъхването му обработвания детайл трябва обилно да се измие с вода. След като и тя изсъхне се грундира и боядисва.
                      Не се лъжи да използваш боите от типа три в едно (Протекта, Tambour metal и т.н.) Те не са за тази работа. Освен това корозията продължава под боята, въпреки, че изглежда ОК. Тези бои изобщо не държат върху неръждясала повърхност. А на ръждаясала ефектът е наистина краткотраен.
                      Последно редактирано от Scrapheap; 17-06-08, 11:05.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        До: КАК ДА ИСКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

                        Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                        Може да стане с Водоструйка.На моята KÄRCHER има един маркуч дълаг със една дюза отпред за високо налягане,използва се за отпушване на канализационни тръби!!Предплагам че е влезнала от фабричните отвори или от двата края на гредите !!!!!!!От където е влезнала от там трябва да излезе .
                        Това май е единствения начин. Особено е важно водоструйката да е читава, и с високо налягане. Все пак трябва да има някаква дупка, откъдето да излезе калта. Най-добре е това да е предния или задния край на рамата, още повече че дори да се наложи да пробиеш там, рамата по никакъв начин не се отслабва. Мойта например си е отворена, и отпред, и отзад.

                        Не слагай никакви други гадости, освен тектил вътре. Няма как да се обработи така, че да подействат по нужния начин. А и мястото е такова, че тектила се справя перфектно. Виж за отвън може всичко.

                        Ако си "отварял" отвори е добре после да сложиш някакви капачки, за да може от време на време да повтаряш процедурата, например всяка пролет.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: КАК ДА ИЗКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

                          Аз чух добри отзиви за парафинения спрей на Novol. Купих си няколко флакона и мисля да го изпръскам скоро в рамата и праговете, пък ще видим какво ще се случи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: КАК ДА ИЗКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

                            Първоначално публикуван от afterburner Преглед на мнение
                            Аз чух добри отзиви за парафинения спрей на Novol. Купих си няколко флакона и мисля да го изпръскам скоро в рамата и праговете, пък ще видим какво ще се случи.
                            Е то е същото. Аз викам тектил на всичко от сорта. Леки вариации по гъстота не са от значение. Има и продукт на BODY, пак същия.

                            Факта че заводските коли ги пръскат с нещо такова или подобно, за мен е достатъчно основание да смятам че върши работа.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: КАК ДА ИЗКАРАМ КАЛТА ОТ РАМАТА LJ70

                              Абе ,колеги,това за Тойота ли го казвате???Аз никакви реални гадории не съм видял да текат от гредите на рамата??? За тлк 80 говоря-пък и никкава ръжда си няма-пробвал съм я и с пароструйка.Добре е да ме светнете къде да търся гафовете,но това ми е поне 6 -ти поред джип-не съм видял такива неща и на предишните.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X