Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Албания - отново сага

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Албания - отново сага

    Много приятен пътепис с обилни фотографии. Браво за старанието и времето вложено в писане. Едва ли ще видя скоро Албания толкова от близо.
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

    Коментар


    • #17
      До: Албания - отново сага

      Браво Вени! За любопитството и точното око! Преди точно година минах по този път и още два пъти отгоре.
      Там промените са толкова бързи,че трябва да се ходи през година-две.
      Имат нефтопреработвателен завод в южна Албания. Правят един своеобразен бензин. Руснаците му казват "самопал". И газ има. И безброй бензиностанции...
      Дъждът и лошото време обикновено налагат неприятни впечатление от страната. Ти си се опазил!
      От София до Тирана е един ден път! По-тежичък е само 80 км. от Елбасан до Тирана.
      А с Мерседеса си бил там като в Тула със самовар

      Чудесен репортаж!

      Коментар


      • #18
        До: Албания - отново сага

        Прекрасен пътепис. Благодаря ти Вени.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #19
          До: Албания - отново сага

          Тогава някаква благотворителна фондация на Рокфелер е отпуснала пари за изграждането на мрежа от отводнителни канали. След пресушаването на блатата, земята е станала плодородна и комарите като напаст са изчезнали. В знак на благодарност гражданите на Петрич са именували главната си улица на името на благодетеля
          това не го знаех и си мислех, че е поредния кич

          благодаря, че ми разсея едно такова, какво да ти кажа, впечатление, дето ми загорча като чалга на битак, как да ти кажа....

          И си бил в Елбасан. А там живеят много българи. Местни българи. И сигурно си ги виждал и в кръчмата и по улиците, без да знаеш, че са българи. И българско дружество даже си имат. Някои от тях дори завършиха висше в България... Жалко че не знаех по-рано че ще ходиш - щях да ти дам някои имена и телефони, те щяха да се зарадват...
          аз също нищо не знаех, тръгнах с по-малко от 24-часова подготовка

          само карти си свалих от фтп-то и ...
          напред..
          не знам дали скоро ще имам отново удоволствието и късмета да съм за повече време там

          Мизарабъли.Е тези лешове трябваше да снимаш!Да ги сложим на стената на срама ,а те да отричат .
          въобще не смятах да го споменавам, ама бидейки в някаква нирвана, и изведнъж със студената вода от маркуча...

          тука сме си , братче, тукаааа.....
          уви...

          Що ми иде наум , че скоро и с нея ще се мерим?!....
          за огромно съжаление, скоростите на развитие там са такива, че май-май няма да ни турят в класирането, и термина " албански реотан" ще е нещо, дето ще остане в историята с вицовете за бай Тошо и много други неща, дето децата ни няма да разбират

          тъжно, много тъжно, уви...
          това е друга тема....
          ама пак е тъжна....

          Уникален стил на расказване, ЕВАЛА !
          ами, аз така си говоря, само дай да седнем на някоя софра....
          нямам арменска жилка в родата, де

          А с Мерседеса си бил там като в Тула със самовар
          бях като на бостан с диня, като на море с пясък....

          много мерседеси, много...
          взе ми се акъла





          сега сериозно

          благодаря, приятели, за високата оценка на голямото удоволствие, което преживях, и удвояването му, със споделянето с вас тука

          предполагам, ако ми снесе петела яйце отново, следващата сага да е много презицно описана, щото, аз тука, такова, както си говоря , так си и пиша

          ама явно трябва по-внимателно, щото това се оказва по-голяма отговорност, отколкото си мислех

          а за газта - газ има на всяка карбуранта - така се казва бензиностанция - точна цена не мога да кажа, защото никога не съм карал кола на газ и не съм гледал за цена, но цените на горивата - бензин и дизел, бяха аналогични на цените у нас в същия момент ( може би със стотинка-две отгоре или отдолу, щото ги смятах наум)
          освен това на карбурантите има и дизел, различен от евродизела - за комвайни, трактори и нафтови печки - там не може да няма и такива уникуми - но казаха, че това за кола не става
          а и цената беше с няколко стотинки по-ниска


          благодаря отново за добрите думи

          Коментар


          • #20
            До: Албания - отново сага

            Евала, много мерси за пътеписа. Винаги като пътувам из Европа, Албания е била за мен като "море без фериботи, или пустиня от плаващи пясъци" - бяло петно на картата - място от където просто не може и да си помислиш, че може да се мине. (това говори за ограничеността в мисленето ми и за ПЪЛНАТА ЛИПСА на информация за тази страна). Страхотно полезен и приятен за четене ми беше пътеписът ти. Благодаря. Следващия път ще пътувам за Италия през Албания. (има корабчета от Албания до Италия нали? - знае ли някой?)
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #21
              До: Албания - отново сага

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

              Извинявайте, ако съм ви отнел много време и благодаря за търпението, с което удостоихте тази ми разходка
              Много,но за сметка на това приятно.Винаги съм си мислил ,че Албания е една "индианска" държава и нямах представа какво е там.Благодарение на хора като теб,които ходят там и пускат снимки тук полуаваме реална представа що е туй Албания. Наистина красива страна !
              Стефан Дянков

              Коментар


              • #22
                До: Албания - отново сага

                Много интересно.
                Браво и благодаря !

                Коментар


                • #23
                  До: Албания - отново сага

                  Този разказ ми показа един добър вариант за завръщане от Дубровник до родината. Мойя тъст караше ТИР в края на 90-те години пътуваше до Тирана и като му споменах за този вариант за прибиране думите му бяха "да не си луд от Македонската граница до Тирана са около 160 км.и ги минавах за около 6-7 часа с камиона!!!" Но явно за 8-10 години нещата са се променили!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Албания - отново сага

                    Върнах се успешно от моето пътуване в Албания нямах никакви проблеми от гледна точка на преминаване и проблеми с властите и населението. Влязохме през Черна гора до Шкодренското езеро и пътя от кпп-то до Шкодра беше кофти от там нататък пътя беше доста над очакванята ми като качество на настилката. Иначе обкръжаващия хаос в движението беше малко стресиращ.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Албания - отново сага

                      Страхотен пътепис,благодаря!
                      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Албания - отново сага

                        Не съвсем по темата, но все пак - от 19-ти септември по кината в София тръгва един документален филм, в който съм забъркан - "Коридор No.8" на режисъора Борис Десподов. Става дума за едно трасе през България, Македония и Албания, по което пътувахме близо два месеца, а подзаглавието на филма е "А non-road movie" - понеже и сега от Македония до Тирана се стига за едно 4-5 часа с кола (зависи колко си луд).

                        Ако ви е интересно да научите нещо повече за комшиите - идете да го гледате, филмът е и смешен отгоре на всичкото.
                        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                        Коментар


                        • #27
                          До: Албания - отново сага

                          До скоро си мислех че Албания е нещо като трети свят.Бях чувал за ходжата който ги е управлявал,и че като е умрял ,тогава са преминали към демокрация.но сега разбирам че те живеят прекрасно.Все още не са заалчнели като нас българите.Капитализмът не ги е ударил като нас.Че са Хора.Дано не станат като нас.Гадни капиталисти.Извинявам се ако обиждам някой,но качествата с които се гореех като малък в Българинът ,вече ги няма
                          Където Бирата, Там и Аз...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Албания - отново сага

                            Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                            Че са Хора. Дано не станат като нас. Гадни капиталисти. Извинявам се ако обиждам някого, но качествата на Българинът, с които се гореех като малък, вече ги няма
                            Явно или като малък не си бил много в час, или сега се срещаш с неподходящите "Българи".
                            "Гадни капиталисти" аз лично нито съм виждал, нито познавам. Капиталистите които познавам са такива, които дават хляба на много хора (понякога цели градове) и често на загуба, а "гадните" хора, които познавам не са гадни заради времето, нито заради капитализма. Имаше си ги и преди, даже бяха мноооооого по-гадни - просто са си такива.
                            И страшно се дразня, когато някой просто прочел нещо хубаво за някой друг, веднага се вдъхновява да плювне срещу себе си, срещу приятелите ми, срещу сънародниците ми и СРЕЩУ МЕН - ЗАЩОТО АЗ СЪМ БЪЛГАРИН и го пиша с гордост. И ВСЕКИ КОЙТО ПИШЕ ТАКИВА ГЛУПОСТИ ДЪЛЖИ ИЗВИНЕНИЕ НА ВСИЧКИ ...
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #29
                              До: Албания - отново сага

                              Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                              До скоро си мислех че Албания е нещо като трети свят.Бях чувал за ходжата който ги е управлявал,и че като е умрял ,тогава са преминали към демокрация.но сега разбирам че те живеят прекрасно.Все още не са заалчнели като нас българите.Капитализмът не ги е ударил като нас.Че са Хора.Дано не станат като нас.Гадни капиталисти.Извинявам се ако обиждам някой,но качествата с които се гореех като малък в Българинът ,вече ги няма
                              Нелепи, прибързани и неточни са всякакви изводи за една страна от кратки посещения. Само някакви впечатления, които се нуждаят от премисляне и още ИНФОРМАЦИЯ.
                              Като запитах един достолепен румънски професор "Как живеят румънците?", ми отговори "А ти знаеш ли как живее твоят съсед?" и ме утрепа!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Албания - отново сага

                                Брех да му се не види...

                                С тия мои снимчици некачествени исках само да споделя какво видях там.

                                Не ми се е искало и за миг да са повод за такива полемики...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X